Jak napisać wniosek z propozycją planu spłaty wierzycieli

Forum Fora Wnioski, wzory, pisma Jak napisać wniosek z propozycją planu spłaty wierzycieli

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #20249
  wieslawa
  Uczestnik

  Upadłość ogłoszona na starych zasadach w lipcu 2020 roku. Moja upadłość jest na etapie planu podział masy-majątek sprzedany przez syndyka. Czy teraz powinnam wysłać do sądu wniosek z moją propozycją planu spłaty wierzycieli (mój syndyk raczej nie jest pomocny na moje pytania odpowiada niechętnie i niezrozumiale dla mnie nie wiem co oznacza ,, zawsze Pani może czemu nie,,)
  Jeśli tak to bardzo proszę o podpowiedź jak taki wniosek wygląda ( to ma być prośba do sądu, czy to jest propozycja) nie mam pojęcia jak to ubrać w słowa Może ktoś zechce mnie wspomóc jakimś wzorem. Z góry dziękuję za każdą życzliwą uwagę

  #20256
  Hubert
  Uczestnik

  Ja mój przygotowałem w ten sposób.

  Najpierw standardowe nagłówki jak w każdym piśmie czyli moje dane , miejscowość i data, sąd i wydział, sygnatura.

  A dalej:

  WNIOSEK O USTALENIE PLANU SPŁAT WIERZYCIELI

  „Wnoszę o ustalenie planu spłat wierzycieli w łącznej miesięcznej kwocie …… złotych
  (słownie : …..h) przez okres …..miesięcy.

  UZASADNIENIE:

  Ustęp I artykułu 491 14 ustawy z dnia 28 lutego 2003 roku Prawo upadłościowe stanowi, że po wykonaniu ostatecznego planu podziału, a gdy z uwagi na brak majątku upadłego plan podziału nie został sporządzony – po zatwierdzeniu listy wierzytelności, i po wysłuchaniu upadłego, syndyka i wierzycieli, sąd ustala plan spłaty wierzycieli albo w przypadkach, o których mowa w art. 491 16, umarza zobowiązania upadłego bez ustalenia planu spłaty wierzycieli.”

  W dalszej treści pisma przede wszystkim zestawienie dochodów z kosztami w tabelce oraz słowny opis wraz z uzasadnieniem tych kosztów oraz uzasadnieniem kwoty jaką proponuję. W sumie mi wyszły dwie strony A4.

  #20264
  wieslawa
  Uczestnik

  Dziękuję Hubert za pomocną odpowiedź

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.