Jak długo trwa już u was postępowanie sprzed 2020 roku

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Jak długo trwa już u was postępowanie sprzed 2020 roku

Przeglądajasz 11 wpisów - od 61 do 71 (z 71)
  • Autor
    Wpisy
    Kevin
    Participant

moze to od miasta zalezy, jakie sobie wypracowali procedury w sadach, bo nie jest to zapisane w przepisach, wiec interpretuja roznie, ja w postanowieniu nic nie mialem o racie potocznie zwanej zerowa, czyli, zeby przelac wierzycielom to co sie zgromadzilo w masie i kolezanka Alcarin tez nie, a oboje mielismy upadlosc prowadzona przez sad w Katowicach, z kolei kmaro08 i inni upadli z Warszawy mieli zapis w postanowieniu dot. PSW, zeby srodki zgromadzone w masie przelac wierzycielom w ciagu jakiegos czasu przed wlasciwa splata rat w ramach PSW.

Alcarin
    Participant

Potwierdzam to co pisze Kevin
    Nic u nas nie bylo o jakis ratach, a pieniedzy w masie nazbieralo sie sporo (wystarczy na 17 rat planu splaty). Takze nie wiem od czego to zalezy.

wojtek8
    Participant

Z grubsza rozumiem, dzięki za odpowiedzi 🙂 a składał ktoś z Was wniosek o PSW w czasie jak sądy pracują zdalnie? Najlepiej w Warszawie? Ile mniej wiecej czekaliście na decyzje sądu?

Pozdrawiam 🙂

Kevin
    Participant

u mnie to inaczej bylo, bo wniosek skladal syndyk tradycyjnie, a ja jemu dostarczylem moja propozycje raty i na ile miesiecy, od zlozenia wniosku czekalem ok. 4 miesiace na postanowienie.

kmaro08
    Participant

Dokładnie jak wspomniał @Kevin 🙂 Ja miałem, można powiedzieć, zerową ratę płatną w ciągu 3 miesięcy od uprawomocnienia się PSW ze środków zgromadzonych w masie. Kolejne 36 rat płatne od 4 miesiąca po uprawomocnieniu.
    Tak się zastanawiam, że mój Sędzia sprytnie mi wydłużył PSW, da facto do jakiś 40 rat, ponieważ w dniu rozprawy środki, które pozostały w masie nie pokrywały jeszcze łącznej wysokości tej zerowej raty. Sędzia to wytłumaczył tym, że do momentu tej faktycznej pierwszej raty na konto Syndyka (bądź już na moje, jeśli będzie uprawomocnienie) będzie wpływać część wynagrodzenia, dzięki której wskazana kwota w racie zerowej się uzbiera…

kmaro08
    Participant

Sprawdziłem właśnie transkrypt na portalu sądów z rozprawy o PSW i na dzień rozprawy w masie brakowało aż 5 tyś. zł więc aby opłacić tą zerową ratę musiałem uzbierać jeszcze tak jakby równowartość 5 rat zasadniczych.
    No to realnie wychodzi na to, że mój PSW to środki zgormadzone w masie jako zerowa plus jakieś 41 rat 🙂
    W sumie w tamtym momencie i tak byłem zadowolony, że to już koniec, a zażalenie nie wchodziło w grę.

wojtek8
    Participant

Dzięki za odpowiedzi 🙂 @kmaro08 a ile czekałeś na rozprawę od momentu złożenia wniosku o PSW?

kmaro08
    Participant

Harmonogram mojej upadłości, który już tutaj na forum wrzucałem 😉

– 03/2019 ogłoszona upadłość
    – koniec 07/2019 podpisana pierwsza lista wierzytelności
    – połowa 08/2019 podpisana pierwsza lista uzupełniająca
    – 09/2019 info w monitorze odnośnie dwóch list powyżej;
    podpisana 2 lista uzupełniająca
    – 10/2019 zatwierdzone przez Sędziego 2 pierwsze listy;
    info w monitorze o 2 liscie uzupełniającej
    – 11/2019 zatwierdzona 2 lista uzupełniająca;
    podpisana 3 lista uzupełniająca
    – połowa 11/2019 pismo z Sądu w celu złożenia wniosku o psw (początek 12/2019 złożony przeze mnie wniosek o propozycję PSW)
    – 12/2019 info w monitorze o 3 liscie uzupełniającej
    – początek 01/2020 postanowienie Sądu określające wysokość wynagrodzenia syndyka;
    wyznaczenie terminu rzprawy o PSW
    – połowa 01/2020 zatwierdzona 3 lista uzupełniająca
    – koniec 01/2020 info w monitorze o ostatecznym planie podziału
    – koniec 02/2020 1 rozprawa o PSW (odroczona z uwagi na brak zatwierdzonia planu prze Sędziego Komisarza)
    – początek 03/2020 zatwierdzony plan podziału
    – połowa 03/2020 2 rozprawa o PSW z ustaleniem jego wysokości

Alcarin
    Participant

Moj narzeczony nie mial zadnej raty w planie splaty. I dlatego balismy sie, ze np zara przyjdzie pismo z sadu, ze te srodki zebrane w masie od czasu planu podzialu trzeba bedzie jeszcze raz podzielic. Masakra. Taki stres, ze hoho. Na szczescie to pojdzie na plan splaty 🙂
    .

malgosnik
    Participant

od kwietnia 2016 i nie wiem kiedy się skonczy 🙁
    Teraz czekam na zatwierdzenie ostatecznego planu spłaty sum, ale nie wiem ile to potrwa :/

Kevin
    Participant

musi byc jakis powod, ze to tak dlugo trwa u Ciebie, moze mialas majatek do zbycia? a moze syndyk sie nie rpzeykladal, rozne sa powody, generalnie jak jest majatek ,a w szczegolnosci udzial w mieszkaniu lub jakies dzialce itp. to sie wlecze, bo syndyk to musi zbyc zgodnie z procedurami, a nie np. wystawic na allegro czy olx.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 week, 1 day temu przez Kevin.
Przeglądajasz 11 wpisów - od 61 do 71 (z 71)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.