Jak długo trwa już u was postępowanie sprzed 2020 roku

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Jak długo trwa już u was postępowanie sprzed 2020 roku

Przeglądajasz 15 wpisów - od 46 do 60 (z 69)
  • Autor
    Wpisy
    perse
    Participant

A i jeszcze z doświadczenia Ci podpowiem,ze dla mnie najgorsze po ustaleniu planu spłat było ustalenie tych wszystkich kont wierzycieli na które muszę spłacać PSW. miałam na to 2 mce do rozpoczęcia spłat i ledwo zdążyłam,telefony,pisma,od niektórych zdobycie tej prostej informacji graniczyło z cudem,poza tym niektórzy mieli wymagania co do opisu przelewu,jakieś specjalne znaki itd,myślałam,ze mnie trafi szlag,ale żądałam wskazania tych nr rachunków na piśmie- chociażby ee mailem(do dzisiaj trzymam ta korespondencję).Oczywiście w trakcie planu spłat tez sprzedają wierzytelności(mimo,ze do niego przystąpili) i znowu weź ustalaj z nowym wierzycielem spłaty,konta,powiadamiaj sąd o zmianie,ech..no cóż i tak warto było.

Kevin
    Participant

no jasne, ze warto, ja juz czuje oddech wolnosci na plecach:)
    te konta to mi syndyk przesle z listy wierzytelnosci, bo tam byly, a jak w miedzyczasie sie zmieni wierzyciel to niech dochodza miedzy soba, ja bede przelewal tak jak jest w postanowieniu.

p.s. no i dobrze, ze mi sie udalo zgodnie ze starymi przepisami, bo teraz to jest niewesolo.

perse
    Participant

nie nie,to nie tak ,ze załatwiają to miedzy sobą,nowy wierzyciel normalnie przyśle Ci wezwanie do zapłaty,groźby komornika itd,oni to skupują często pakietami i nawet nie maja informacji,ze ten dług jest w upadłości,niestety samemu się wszystko odkręca,a sad musi być powiadomiony o zmianie wierzyciela i wpłaty idą na nowego(byłam w sadzie i dowiadywałam się co robić ,bo miałam 2 takie sytuacje) a przelewy wracają z powrotem na twoje konto ,bo stary wierzyciel już zamknął sprawę i nie da się wpłacić na konto z planu spłat, no ale może będziesz miał szczęście i nikt niczego nie sprzeda.
    Mi tez udało się w/g starych przepisów(jeszcze rok planu spłat) ale teraz zgłaszamy męża i tez mi cierpnie skóra co będzie dalej,bo o ile upadłość jest właściwie ogłaszana prawie mechanicznie przy dobrze skonstruowany wniosku,dopiero jazda zaczyna się już po zakończeniu działań syndyka,dopiero wtedy przed planem spłat sąd będzie badał twoja winę itd i może to skończyć się różnie,poczekamy,zobaczymy.

Alcarin
    Participant

Kevin
    U mojego partnera jest taki sam zapis i tez nie wiemy co z tymi srodkami co syndyk zabral pomiedzy planem podzialu masy, a planem splaty.
    My juz mamy prawomocny plan, takze szczescie przeogromne (sad Katowice)

Kevin
    Participant

a jak sie uzyskuje taka prawmocnosc w Katowicach? po prostu czeka sie 3 tygodnie czy pisze sie do sadu jakis wniosek? syndyk narazie nie ma na mnie czasu, pewnie z nim bede rozmwial za pare dni, ale z tego co wyczytalem na forum to jak nie ma takieg ozapisu, ze te srodki trzeba przelac wraz z pierwsza, a wlasciwie zerowa rata do wierzycieli to powinien mi zwrocic, a troche tego jest.

Ilu mieliscie wierzycieli? Czy byl tam Bank Pocztowy?

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 week, 5 days temu przez Kevin.
    Alcarin
    Participant

5 wierzycieli, nie bylo Banku Pocztowego.
    My napisalismy po 3 tygodniach wniosek o odpis postanowienia z klauzula prawomocnosci. Tak chyba jest najprosciej 🙂
    Kurde. Wlasnie nie wiem jak to jest. I jednych kase zwracaja, u innych robia dodatkowy plan podzialu. Nasz byl w sierpniu i byl niby ostateczny, od wrzesnia do teraz zebrała sie jakas tam kasa i fajnie by było dostac ja z powrotem.
    Echhhh.

Kevin
    Participant

dzieki za odpowiedzi, narazie walcze z rachunkami, ale w sumie tak mysle, ze mam na starych umowach wiekszosc rachunkow, rzeczywiscie najgorzej z tymi co sprzedali dlug.

dobra wiadomsosc jest taka, ze Syndyk mi odda pieniadze zgromadzone w masie, jak powiedzial, przeciez to moje pieniadze:) ale po prawmocnosci postanowienia, co zrozumiale.

Kevin
    Participant

znalazlem taki wpis sprzed paru lat:

@michalah

Numery kont bankowych wierzycieli są aktach w sądzie i zostaną Ci udostępnione.

wiec trzeba pofatygowac sie do sadu:)

Alcarin
    Participant

Nam przez poltorej roku bedzie placil raty planu splaty 🙂
    Moj partner ma tylko przypominac mu dziesiatego kazdego miesiąca o wplacie 🙂

Kevin
    Participant

Mam rozumiec, ze syndyk Ci nie przelal Ci Twoich pieniedzy tylko bedzie z tego splacal PSW za Ciebie? Pierwsze slysze o takim rozwiazaniu, ze syndyk sie „bawi” w takie cos:)

kmaro08
    Participant

Albo Syndyk nieogar albo cwaniak. Ja też pierwsze słyszę o czymś takim. Przecież postępowanie upadłościowe kończy się w chwili uprawomocnienia postanowienia PSW, a tym samym syndyk przestaje być już stroną i jego rola się kończy.
    Być może Syndyk traktuje to jak kredyt nieoprocentowany 😀
    Jeśli nie ma takiego zapisu w postanowieniu PSW to ja bym wysłał @ do Syndyka o niezwłoczny zwrot środków z masy. To są środki upadłego i to co z nimi zrobi upadły nic Syndykowi. Przecież upadły nie musi z tych środków realizwować psw, a np z bieżącego wynagrodzenia, a środki przeznaczyć na inne wydatki.
    Poza tym zawsze istnieje możliwość wcześniejszej spłaty psw, a w takim wypadku to nie bardzo będzie jak tego przyspieszyć.
    A co jeśli Syndyk będzie się opóźniał w spłacie? To ty ewentualnie poniesiesz konsekwencje tego.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 week, 1 day temu przez kmaro08.
    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 week, 1 day temu przez kmaro08.
    Alcarin
    Participant

Syndyk 10 kazdego miesiaca ma przesylac nam potwierdzenie przelewow.
    Moze i jest cwaniakiem, ale nam to pasuje. My przynajmniej mamy swiety spokoj i nie musimy sie martwic czy w ciagu tego czasu bedzie kasa na plan czy nie. Czasy sa niepewne, roznie moze byc.
    Nie wiem jak wygladala rozmowa, bo mnie przy niej nue bylo, ale nie bylo przymusu. Syndyk dal opcje, moj partner sie zdecydowal na taka.
    Moze to i lepiej, bo upadlosc z powodu hazardu, od 3 lat nie gra ale tez takiej kasy do dyspozycji nie bylo. Jeszcze by przyszedl jakiś glupi pomysl do glowy…

kmaro08
    Participant

Jeśli Wam to pasuje to Wasza sprawa.
    Jeśli ufacie Syndykowi, że wszystko sprawnie i w terminie będzie realizował to ok, ale i tak trzeba mieć nad wszystkim kontrolę i każdego miesiąca sprawdzać przelewy.

wojtek8
    Participant

Wybaczcie za głupie pytanie, ale czy ja dobrze rozumiem, że syndyk po ogłoszeniu PSW zwraca mi na konto środki, które zgromadził po ogłoszeniu upadłości?

perse
    Participant

zgadza się,choć nie do końca,wszystko zależy od decyzji sędziego jak ustali plan spłaty jeśli plan spłaty będzie mówił tylko o ratach na jakiś tam okres czasu,to tak,ale sędzia może tez ustalić,ze to zgromadziło się w masie ma być jednorazowo przelane na poczet spłaty dla wierzycieli,albo cześć tego a reszta do twojej dyspozycji,z tego co ludzie piszą jest rożnie,choć wielu syndyk zwraca,ale to wszystko zależy od decyzji końcowej sędziego,a jak oni to rozpatrują to szczerze mówiąc nie mam pojęcia.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 46 do 60 (z 69)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.