Jak długo trwa już u was postępowanie sprzed 2020 roku

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Jak długo trwa już u was postępowanie sprzed 2020 roku

Przeglądajasz 10 wpisów - od 31 do 40 (z 40)
  • Autor
    Wpisy
    ArchibaldtArchibaldt
    Participant

U mnie też wszystko raczej szybko, myślę, że gdyby nie Covid byłoby szybciej. Z syndykiem dogadywałem się bezproblemowo, wyraził nawet zgodę na wypłatę „jubilata” w całości ( bez potrącania do masy), dopiero na końcu okazało się, że ta wysokość raty to jego propozycja. Zmiana sędziego komisarza też pewnie miała wpływ, postanowienie o PSW wydała przewodnicząca wydziału. Uzasadnienie pisał mi prawnik, więc było to zrobione profesjonalnie. Szukam przyczyny tak wysokiej raty,tym bardziej, że nie mam aż tak wysokiego dochodu ( nie jest to najniższa krajowa, ale bez przesady).

RMD2000
    Participant

Witam jestem świeżo po ogłoszeniu upadłości postanowili umorzyc wszystkie dlugi syndyk wysylal liste jakos w marcu kwietniu a w tym miesiacu mialem ogloszenie wyroku

ArchibaldtArchibaldt
    Participant

@RMD2000 A kiedy rozpoczęło się postępowanie? Nie piszesz nic na ten temat.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

jestem świeżo po ogłoszeniu upadłości

A kiedy rozpoczęło się postępowanie?

Jest świeżo po ogłoszeniu upadłości a syndyka miał już pół roku temu 🙂

ArchibaldtArchibaldt
    Participant

A wracając do wysokości mojej raty jeszcze jeden cytat z uzasadnienia do postanowienia o PSW: „Ustalając wysokość miesięcznej raty sąd nie zapomniał o wydźwięku społecznym, jaki niosą za sobą orzeczenia wydawane w sprawach upadłościowych osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Przeświadczenie osoby o łatwej możliwości oddłużenia, które jest niezależne od skali i przyczyn niewypłacalności, może nieść za sobą bardzo negatywne konsekwencje społeczne i gospodarcze. Instytucje oddłużenia w ramach upadłości konsumenckiej należy zatem stosować ostrożnie i roztropnie, tym bardziej, że w znaczącej większości przypadków odbywa się ona kosztem wierzycieli i podatników. Podstawową zasadą porządku prawnego jest bowiem spłata zobowiązań przez dłużników. Upadły winien zatem choćby częściowo spłacić zaległe zobowiązania, tak by maksymalnie zmniejszyć stopień pokrzywdzenia wierzycieli – bez uszczerbku dla utrzymania koniecznego swojego i osób najbliższych.”

Kevin
    Participant

raczej szablonowe uzasadnienie bym powiedział.

ArchibaldtArchibaldt
    Participant

Nie czytałem innych uzasadnień, ale pewnie masz rację.

kmaro08
    Participant

Ja na Twoim miejscu pewnie bym się odwoływał do okręgowego.

joatob70
    Participant

13.10 Sąd Okręgowy oddalił zażalenie wierzyciela, teraz jeszcze tylko uprawomocnienie i chyba na reszcie koniec…. Nic nie pisało o środkach na koncie syndyka, które od pół roku się nazbierały…

Kevin
    Participant

wiekszosc ludzi, ktorzy sie wypowiadali w tym temacie twierdzila, ze syndyk powinien zwrocic pieniadze.

Przeglądajasz 10 wpisów - od 31 do 40 (z 40)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.