Jak długo trwa już u was postępowanie sprzed 2020 roku

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Jak długo trwa już u was postępowanie sprzed 2020 roku

Przeglądajasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 69)
  • Autor
    Wpisy
    ArchibaldtArchibaldt
    Participant

U mnie też wszystko raczej szybko, myślę, że gdyby nie Covid byłoby szybciej. Z syndykiem dogadywałem się bezproblemowo, wyraził nawet zgodę na wypłatę „jubilata” w całości ( bez potrącania do masy), dopiero na końcu okazało się, że ta wysokość raty to jego propozycja. Zmiana sędziego komisarza też pewnie miała wpływ, postanowienie o PSW wydała przewodnicząca wydziału. Uzasadnienie pisał mi prawnik, więc było to zrobione profesjonalnie. Szukam przyczyny tak wysokiej raty,tym bardziej, że nie mam aż tak wysokiego dochodu ( nie jest to najniższa krajowa, ale bez przesady).

RMD2000
    Participant

Witam jestem świeżo po ogłoszeniu upadłości postanowili umorzyc wszystkie dlugi syndyk wysylal liste jakos w marcu kwietniu a w tym miesiacu mialem ogloszenie wyroku

ArchibaldtArchibaldt
    Participant

@RMD2000 A kiedy rozpoczęło się postępowanie? Nie piszesz nic na ten temat.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

jestem świeżo po ogłoszeniu upadłości

A kiedy rozpoczęło się postępowanie?

Jest świeżo po ogłoszeniu upadłości a syndyka miał już pół roku temu 🙂

ArchibaldtArchibaldt
    Participant

A wracając do wysokości mojej raty jeszcze jeden cytat z uzasadnienia do postanowienia o PSW: „Ustalając wysokość miesięcznej raty sąd nie zapomniał o wydźwięku społecznym, jaki niosą za sobą orzeczenia wydawane w sprawach upadłościowych osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Przeświadczenie osoby o łatwej możliwości oddłużenia, które jest niezależne od skali i przyczyn niewypłacalności, może nieść za sobą bardzo negatywne konsekwencje społeczne i gospodarcze. Instytucje oddłużenia w ramach upadłości konsumenckiej należy zatem stosować ostrożnie i roztropnie, tym bardziej, że w znaczącej większości przypadków odbywa się ona kosztem wierzycieli i podatników. Podstawową zasadą porządku prawnego jest bowiem spłata zobowiązań przez dłużników. Upadły winien zatem choćby częściowo spłacić zaległe zobowiązania, tak by maksymalnie zmniejszyć stopień pokrzywdzenia wierzycieli – bez uszczerbku dla utrzymania koniecznego swojego i osób najbliższych.”

Kevin
    Participant

raczej szablonowe uzasadnienie bym powiedział.

ArchibaldtArchibaldt
    Participant

Nie czytałem innych uzasadnień, ale pewnie masz rację.

kmaro08
    Participant

Ja na Twoim miejscu pewnie bym się odwoływał do okręgowego.

joatob70
    Participant

13.10 Sąd Okręgowy oddalił zażalenie wierzyciela, teraz jeszcze tylko uprawomocnienie i chyba na reszcie koniec…. Nic nie pisało o środkach na koncie syndyka, które od pół roku się nazbierały…

Kevin
    Participant

wiekszosc ludzi, ktorzy sie wypowiadali w tym temacie twierdzila, ze syndyk powinien zwrocic pieniadze.

Domańska11
    Participant

U mnie ogłoszenie w lipcu 2017 jutro rozprawa końcowa

A co do psw u mnie syndyk mówił, że maksymalna kwota raty to 500 zł 😮

Kevin
    Participant

daj znac jak rozprawa, ile dostalas PSW przy jakim dochodzie i w w=jakim miescie.

tomkasz
    Participant

Nie ma czegoś takiego jak maksymalna kwota raty. Może w jego sprawach do tej pory takie były i o to mu chodziło. Mój syndyk twierdził, że będę spłacać przez 3 lata połowę wypłaty jako PSW.
    Mam więcej niż 500zł, ale mniej niż połowę wypłaty 😉

Kevin
    Participant

no i w koncu ja sie doczekalem PSW (narazie widze na portalu sadowym), sad mi zasadzil tak jak wnioskowal syndyk czyli 450 zl na 36 miesiecy, choc moja radosc jest troche stlumiona pismami procesowymi 4 wierzycieli (banków) czyli mozna podejrzewac, ze ktorys sie zazali, ale moze nie:) trzeba byc dobrej mysli…
    W postanowieniu nic nie ma napisane o srodkach, ktore zostaly w masie, myslalem ,ze bede musial wykonac pierwsza rate na poczet PSW z tych srodkow, ale nie ma zadnej informacji w postanowieniu, tylko ten punkt:

a ) upadły będzie przeznaczał miesięcznie kwotę 450,00 zł ( czterysta pięćdziesiąt złotych ) na spłatę swoich zobowiązań wobec wierzycieli, płatną w terminie do dnia 15-tego każdego miesiąca, począwszy od miesiąca następnego po miesiącu, w którym uprawomocni się postanowienie sądu o ustaleniu planu spłaty ;

Pytanie mam czy ma ktos doswiadczenie z sadem w Katowicach czy oni przysylaja postanowienie z klauzula pelnomocnosci na adres pocztowy? Czy trzeba moze wystapic z jakims wnioskiem, kiedy syndyk napisze do zakladu pracy o zwolnienie wyplaty? Oczywiscie zadzwonie do Syndyka, ale pisze na goraco:)

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 week, 1 day temu przez Kevin.
    perse
    Participant

No i fajnie,wierzyciele mimo pism procesowych mogą dać sobie spokój,u mnie tak było,mimo ich pism,ze absolutnie nie zgadzają się na taki plan spłaty,to były tylko pisma,po uzasadnieniu sędziego,żaden już nie zaskarżał do okręgowego. A o wpis o prawomocności na planie spłat składałam wniosek sama.Syndyk powinien zejść po uprawomocnieniu się orzeczenia sadu,no chyba ze będą zaskarżenia wierzycieli to sprawa się przedłuży,ale mam nadzieję,ze nie,trzymam kciuki,powodzenia.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 69)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.