Jak długo trwa już u was postępowanie sprzed 2020 roku

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Jak długo trwa już u was postępowanie sprzed 2020 roku

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 40)
  • Autor
    Wpisy
    Pilot
    Participant

Ja już niedługo 4 lata, jeden wierzyciel nie podał rachunku do spłaty. Firma windykacyjna która odkupiła dług od banku. Nie wiadomo czy jeszcze istnieje.

Howard80
    Participant

To pisz do sądu wniosek żeby zobowiązania tego wierzyciela wpłacać na rachunek depozytu sądowego.
    U mnie ogłoszenie upadłości maj 2017. Plan spłaty spłacam od września 2019.

Kevin
    Participant

moja upadlosc ogloszona grudzien 2019, w maju syndyk wyslal do sadu liste wierzytelnosci, moze zdaze z PSW do konca roku:)

Pilot
    Participant

Jest postanowienie złożenia do depozytu, ale chyba nie kończy postępowania, choć inni wierzyciele spłaceni.

zarow_0709
    Participant

Moja upadłość ogłosił Sąd w kwietniu 2016 roku, postanowienie o spłacie wierzycieli wydano 17.grudnia a uprawomocniło sie teraz w lutym 2020…właśnie wysłałam ostatnie wpłaty 13.lipca czyli w pół roku zakończyłam to, co teoretycznie miało trwac rok…Wpłacałam podwójne wierzytelności z powodu bardzo wysokich kosztów przelewów z innego kontynentu i teraz sporządzam ten tzw. wniosek o wydanie kończącego to wszystko postanowienie…Ciekawe jak dlugo bedą się zastanawiać? Mam nadzieję, że koniec roku wymusi decyzję zamykając ten cyrk…

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

moze zdaze z PSW do konca roku:)

Złożyłeś już swój wniosek o PSW. Ja czekam 8 miesięcy od złożenia wniosku, może Ci się nie udać do końca roku.

ArchibaldtArchibaldt
    Participant

Postanowienie o upadłości 17.06.2019r. Lista wierzytelności 21.10.2019r., I lista uzupełniającą 27.11.2019r., II lista uzupełniająca 10.02.2020r. Wniosek o PSW złożony w grudniu 2019r. Oczekiwanie trwa…

malgosnik
    Participant

moje od maja 2016 roku. Dopiero została sprzedana 1/2 nieruchomości i to po interwencji do Ministerstwa Sprawiedliwości, tak nadal nie byłoby widoku że cos się ruszy, a listy wysyłałam co 2 tygodnie…
    Teraz reszta przede mną, ale mam nadzieję bliżej końca.

Gosc
    Participant

Ja miałem upadłość ogłoszoną w 2017 roku, ostateczny plan podziału zrealizowany w czerwcu 2019. Wniosek o PSW zlożyłem w styczniu 2019 i nadal nie mam wyznaczonego terminu rozprawy.

martyna
    Participant

Moja upadłość ogłoszona w 2016-czerwiec. Sprzedaż masy, w tym 1/2 nieruchom. zakończona w 2018 (luty). Po drodze wniosek o wydzielenie kwoty na mieszkanie -oddalony. Wniosek o plan podziału IV-2020, wniosek o PSW V-2020. Ostatnie postanowienie – dot. wynagrodzenia syndyka. I czekam (ale chodzę do czytelni akt 1 /na m-c.)

ArchibaldtArchibaldt
    Participant

No i się doczekałem. Dzisiaj odebrałem na poczcie pismo z Sądu informujące mnie o wydaniu 18 września 2020r. na posiedzeniu niejawnym postanowienia o ustaleniu planu spłaty wierzycieli upadłego, w ten sposób, że określić obowiązek spłaty zobowiązań w 36 (trzydziestu sześciu) ratach miesięcznych, z czego pierwsza rata w łącznej wysokości …. zł, a pozostałe 35 (trzydzieści pięć) rat miesięczne w kwotach po 1200,00 zł każda, płatne w terminie do 15. dnia każdego miesiąca, począwszy od grudnia 2020 roku.

Mala mi
    Participant

Mogę zapytać ile wynosił dług oraz zarobki?

ArchibaldtArchibaldt
    Participant

Dług dokładnie to 114 113,25 zł, moja pensja średnio 3467,30 zł(netto).

Kevin
    Participant

co????? jestem zaskoczony… masz PSW na poziomie ok. 30% swoich dochodów??? to niebywałe, nigdy nie spotkalem sie z takim wysokim PSW wzgledem dochodow, ani na forum jak upadli pisali ani na stronie z orzeczeniami jak sobie przegladalem przykladowe PSW… moze jakies dodatkowe czynniki zadecydowaly np. ze „pochwaliles” sie przed sadem mozliwoscia jakis innych dochodow itp., tak z ciekawosci w jakim miescie toczy sie Twoja sprawa?

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 weeks, 3 days temu przez Kevin.
    ArchibaldtArchibaldt
    Participant

Przyznaję, ze też jestem zaskoczony. Postanowienie o PSW wydał Sąd Rejonowy w Częstochowie. A to cytat z uzasadnienia postanowienia:”Nie można bowiem zapomnieć, że ustalając plan spłaty, trzeba zapewnić upadłemu raczej utrzymanie na poziomie minimalnym niż przeciętnym. Dłużnik, który jest niewypłacalny i którego niewykonane zobowiązania ostatecznie zostaną umorzone, powinien w okresie wykonywania planu spłaty zaspokoić swoich wierzycieli w maksymalnie możliwym stopniu, nawet kosztem zaspokajania potrzeb własnych i rodziny. To upadły i jego rodzina powinna w pierwszej kolejności zająć się długami, a nie przerzucać ciężaru ich pokrycia na wierzycieli. Tak przedstawione przez upadłego wydatki należy porównać z ogłaszaną cyklicznie przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych kwotą tzw. minimum socjalnego. Zgodnie z ostatnim komunikatem z sierpnia 2020 roku minimum socjalne za I kwartał 2020 roku dla dwuosobowego gospodarstwa pracowniczego wynosiło łącznie 2075,43 zł tj. 1037,71 zł na osobę. Kwota ta jest ustalana w oparciu o koszyk zapotrzebowania na dane dobra. Jest to kwota niezbędnego minimum utrzymania rodziny. Jak widać, dochody upadłego i jego żony znacznie przekraczają kwotę minimum socjalnego.
    Dura lex, sed lex.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 40)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.