ile syndyk moze potracic ze swiatczenia rehabilitacyjnego

Forum Fora Przepisy ile syndyk moze potracic ze swiatczenia rehabilitacyjnego

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  anheros 1 rok, 1 miesiąc temu.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy

rafi123
    Participant

witam jestem na swiadczeniu rehabilitacyjnym mam ogloszona upadlosc od listopada 2017r. przeczytalem ze w 2018 kwota ktora syndyk moze potracic niemoze przekraczac 60% jakiegokolwiek swiadczenia. moje swiadczenie wynioslo 2000zl. a otrzymalem 500 zl. czyli potracono 75%. dodam rowniez ze place alimenty zasadzone przez sad w kwocie 300zl. Lecze sie prywatnie bo na tym swiatczeniu nie mam ubezpieczenia kwote ktora dostaje po potreceniu nie starcza na leczenie a na wyzywienie wogole.Powiedzieli mi w zusie ze syndyk tyle wyznaczyl a syndyk ze to zus nie wiem co bym mogl zrobic prosze o porade pozdrawiam.

Aldonaa
    Participant

Można złożyć do Sędziego-komisarza wniosek (+1 odpis dla syndyka) o rozstrzygnięcie problemu wysokości tego potrącenia.

moskit
    Participant

60% limit dotyczy długów alimentacyjnych. Mi się wydaje, że w przypadku innych zobowiązań limit ten wynosi 25% świadczenia.

anheros
    Participant

Zależy – np. odszkodowania i parę innych biorą 100%.
    A nie prościej, przynajmniej z początku, zapytać syndyka: dlaczego i na jakiej podstawie tyle wziął?

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.