Ile może trwać proces upadłości ?

Forum Fora Upadłość przedsiębiorcy Ile może trwać proces upadłości ?

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  Kamil 7 miesiące, 3 tygodnie temu.

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Autor
    Wpisy

Nemrod74
    Participant

Mój przypadek to chyba szczyt nieróbstwa polskich sądów. Od 1993 roku prowadziłem jednoosobową działalność gospodarczą. W wyniku wzrostu kursu CHF w którym miałem kredyty i leasingi, w 2011 roku zaczęły się problemy z płynnością finansową. Wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu złożyłem w lipcu 2013 roku. Po około 1,5 roku, po części w wyniku braku działań sądu i niechęci dostawców do współpracy handlowej, zdecydowałem zmianę postępowania na upadłość likwidacyjną. Sąd ogłosił ją 15 kwietnia 2015 roku. Blisko 3 lata temu. Do dziś postępowanie to jest w toku, co nie tylko uniemożliwia mi osiąganie dochodów pozwalających na w miarę spokojne funkcjonowanie rodziny, ale również uniemożliwia mi powrót do działalności gospodarczej. Mam aktualnie możliwość dobrej pracy w jednym z krajów UE, ale na zasadzie kontraktu, a więc działalności. Musze mieć po prostu unijny NIP i ubezpieczenie.

Moje pytanie jest następujące – w jakiej formie (jednoosobowo, spółka) i w jakim kraju mogę rozpocząć działalność gospodarczą. Z tego co wiem,w Polsce do czasu zakończenia aktualnego postępowania takiej możliwości nie mam.

Kamil
    Participant
Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.