Ile dokładnie syndyk zabiera z wypłaty

Forum Fora Masa upadłości – co może zabrać syndyk Ile dokładnie syndyk zabiera z wypłaty

Otagowane: ,

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 3 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  kmaro08 1 tydzień temu.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Autor
    Wpisy

Inez
    Participant

Witam,
    Dostałam info od syndyka, że mam płacić 50proc wypłaty, ale brutto. To wtedy nie jest 50proc wg mnie. Czy ktoś też tak ma?Jak dokładnie mówi przepis? Dzięki za pomoc.

kmaro08
    Participant

Mecenas pisał już o tym:

Ile wynagrodzenia za pracę może zająć syndyk ?

Dlatego uważam, że nie powinieneś tyle płacić syndykowi. Zakładając, że ktoś zarabia 5000 brutto i otrzymuje ok 3550zł netto, musiałby oddać syndykowi 2500zł a zostałoby mu tylko 1050zł. Co stanowiłoby zajęcie na poziomie 70%.
    W moim przypadku 50% jest oblicznane z kwoty netto + świadczenie bezgotówkowe, które otrzymuję od pracodawcy w postaci dofinansowania do ubezpieczenia dodatkowego. Czyli realnie syndykowi przelewane jest nieco więcej środków niż mi

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 tydzień, 1 dzień temu przez  kmaro08.

Inez
    Participant

No więc właśnie. Wyliczyła kwotę na poziomie 75proc. Co miesiąc mam tak płacić, nie opłacę z tego nawet mieszkania (wszystko wszystkim), zadłużę się bardziej niż przed upadłością…

Wiosna2019
    Participant

Wszystko się zgadza, na przykładzie minimalnej. Nie otrzymasz 1634 realnie skoro płacisz coś czego nie musisz. Np związki zawodowe 50, PZU 100, dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne 100 etc wtedy na rękę dostaniesz 1384.

Co miesiąc mam tak płacić, nie opłacę z tego nawet mieszkania (wszystko wszystkim), zadłużę się bardziej niż przed upadłością…

Dlatego jak pisał @karol123 do upadłości trzeba się przygotować.

Inez
    Participant

@wiosna2019 nie mówimy o żadnych składkach na PZU tylko o kwocie brutto lub netto.

kmaro08
    Participant

@inez, ale od kwoty brutto, jeśli są składki typu: PZU, związki zawodowe, fundusz inwestycyjny, multisport to do wyliczenie kwoty netto są brane pod uwagę, jednak nie wszystkie składki z wyliczenia kwoty netto są brane do wyliczenia kwoty zajęcia. Na pewno nie będzie to 75%. W moim przypadku jest to stosunek procentowy zajęcia syndyka do mojej wypłaty: 54% do 46% (Przed rezygnacją z multisporta, dodatkowo jeszcze fundusz inwest.)

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 tydzień temu przez  kmaro08.
Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.