Historia Tomka , hazard

Przeglądajasz 13 wpisów - od 1 do 13 (z 13)
  • Autor
    Wpisy
    tomek001
    Participant

19.05.2021 roku zlożylem wniosek o upadlosc
    08.06.2021 roku Sad oglosil upadlosc
    15.06.2021 roku wizyta Syndyka w domu.

Wiecej informacji bede umieszczal w tym wątku. Dopiero zaczynam procedure upadlosciowa, jedyne co mnie zmartwilo ze to co wpisalem w liscie majatku we wniosku zostanie spieniezone (nawet biurko wg mnie warte 50 zl).

Kevin
    Participant

no szkoda, ze Cie syndyk przed tym nie powstrzymal…co innego jakbys mial jakies wartosciowe dobra, ale biurko itp. to raczej sie nie wpisuje, sporobuj to odkrecic, moze sie da, to wazne, bo podzial masy moze znacznie wydluzyc czas trwania upadlosci, no i narobi to wiecej roboty syndykowi, co pewnie bedzie sie wiazalo z jego wynagrodzeniem.

tomek001
    Participant

Zasugerował czy żona (mam od początku małżeństwa rozdzielność) nie mogłaby odkupić ode mnie tych rzeczy. Czy to przyszybszy sprawę?

Kevin
    Participant

no jasne, ze tak, jezeli tylko zezwoli na takich ruch to sie nie zastanawiaj i niech zona kupuje wszystko jak leci, dobrze, zeby sie tak skonczylo, bo czytalem historie, ze syndyk wystawial dobra na jakies cuda licytacje czy aukcje i pozniej upadly czekal szmat czasu az syndyk wszystko uplynni.

tomek001
    Participant

Dziękuje, tak zapewne zrobie. Byłem szczerze zaskoczony szybkoscia z jaka zadzialal Sąd. Sąd Rejonowy w Bialymstoku, wiec moze nie maja duzego oblozenia.

Syndyk obecnie robi liste wierzytelnosci i bedzie rozsylal do wierzycieli.

We wniosku udokumentowalem chorobe, bylem na terapii, mam dwojke dzieci zarobki ok 2500 zl koszty stale wraz z utrzymaniem dzieci okolo 2000-2100. Mieszkanie rodzicow. Zobaczymy jak Sąd podejdzie do planu splat. Syndyk powiedzial, ze w tego typu sprawach po jego doswiadczeniach pewnie 300zl / 36 miesiecy. W obecnej chwili Syndyk takze opiniuje Sądowi jaka wysokosc i dlugosc raty mozna zastosowac.

tomek001
    Participant

Pomiedzy Swietami a Nowym rokim dostalem telefon od syndyka, ze wysyla do Sadu pismo o zakonczeniu postepowania. Minelo pol roku, mysle ze to taki standardowy czas, choc miewam wrazenie ze syndyk czasami ociagal sie z niektorymi sprawami.
    Propozycja splat 300zl na dwa lata, bo mialem okolo 30 tys dlugu, okolo 11 wierzycieli, pieciu sie zglosilo. W masie upadlosci obecnie jest okolo 6 tys.

Wiosna2019
    Participant

„Propozycja splat 300zl na dwa lata”

Ciekawe, bo niby po nowych przepisach, jeśli PSW został ustalony miało być minimum 3 lata.

tomek001
    Participant

Tak, a prosze podaj mi te przepisy bo

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/prawo-upadlosciowe-17021464/art-491-15

mówi zupełnie cos innego.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 weeks, 2 days temu przez tomek001.
    Wiosna2019
    Participant

Niekoniecznie, trzeba się dobrze wczytać…

491 1a

„W przypadku ustalenia, że upadły doprowadził do swojej niewypłacalności lub istotnie zwiększył jej stopień umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa, plan spłaty wierzycieli nie może być ustalony na okres krótszy niż trzydzieści sześć miesięcy ani dłuższy niż osiemdziesiąt cztery miesiące.”

A z hazardem jest różnie, zależy od sądu.

tomek001
    Participant

Owszem jest taki przepis, syndyk nie dopatrzyl się winy umyślnej, w projekcie spłat zaproponował więc dwuletni okres spłaty. Duże znaczenie też będzie miała lista wierzytelności. Według niej mam około 11 tysięcy do spłaty (nie wliczam tu kosztów postepowania i wynagrodzenia syndyka, które na obecną chwilę wynoszą razem około 7 tys), jest też przepis że jeżeli wedlug planu spłat pokryję przynajmniej 50% zobowiązań to plan spłaty nie moze byc dluzszy niz dwa lata.

300 x 24 = 7200 więc jest to ponad 50% wierzytelności.

Jaka będzie decyzja sądu napiszę jak dostanę postanowienie.

Wiosna2019
    Participant

„Owszem jest taki przepis, syndyk nie dopatrzyl się winy umyślnej, w projekcie spłat zaproponował więc dwuletni okres spłaty.”

To nie syndyk o tym decyduje.

„Syndyk powiedzial, ze w tego typu sprawach po jego doswiadczeniach pewnie 300zl / 36 miesiecy”

36 miesięcy to raczej nie jest dwuletni okres spłaty? :).

„bo mialem okolo 30 tys dlugu,”

To jest nieporozumienie ogłaszać upadłość przy takiej kwocie zadłużenia w tych czasach.

tomek001
    Participant

Na szczescie nie Ty o tym decydujesz 😀

Wiosna2019
    Participant

🙂

Przeglądajasz 13 wpisów - od 1 do 13 (z 13)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.