Hazard / Upadłość / Moja historia

Forum Fora Historie upadłych – podziel się z innymi swoją historią Hazard / Upadłość / Moja historia

Przeglądajasz 10 wpisów - od 16 do 25 (z 25)
  • Autor
    Wpisy
    Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

ulvi
    Participant

Witam wsyzstkich.

Dosyć spory update apropo mojego postępowania, otóż w dniu wczorajszym otrzymałem odpis postanowienia o zmianie Sędziego Komisarza oraz wezwaniem do złożenia propozycji planu spłat.
    Najwyraźniej przedłużające się postępowanie oraz moje częste wizyty w czytelni akt nie umknęły uwadzę osób odpowiedzialnych.

Wcześniej ostateczny plan podziału został zatwierdzony i zrealizowany, Syndyk otrzymał wynagrodzenie tak więc widać światełko w tunelu.

W związku z pisaniem propozycji planu spłat do Sądu, zastanawia mnie jaki % swoich obecnych zarobków powinienem przyjąć. Jest to ogromne uproszczenie, ale być może macie wiedzę na temat ostatnich postanowień dot wysokości planu spłat?

Czy propozycja musi być zgodna z wyliczeniami moich wydatków 1:1? Co jeżeli po podliczeniu pozostaje kwota wyższa niż chciałbym zawrzeć w propozycji planu spłat?

Dzięki!

Kevin
    Participant

Kieruj sie zasada, zeby zaproponowac mniej niz wiecej to po pierwsze, po 2 spodziewaj sie, ze dostaniesz raczej na okres 36 rat (zakladam, ze idziesz zgodnie ze stara ustawa), jezeli chesz znac moje zdanie to napisz obecny dochod, czy mieszkasz sam, czy masz rodzine, kogo na utrzymaniu, choroby, zawod, jakie miasto, jaki wiek, to wszystko jest istotne.
    Troche sie naczytalem tych wyrokow i opowiadan innych upadlych i moge plus minus oszacowac, ale te szacunki beda i tak guzik warte, bo decyzje podejmuje sedzia i to de facto tylko od niego zalezy.

acha jeszcze w miare wazne jes to, zeby Twoja propozycja i syndyka byla w miare zbiezne, wtedy istnieje wieksze prawdopodobienstwo, ze sedzia tez to „przyklepie”. Jak masz fajnego syndyka to zagadaj do niego i moze Ci powie jaka on ma propozycje.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 month, 3 weeks temu przez Kevin.
    kmaro08
    Participant

Może spróbuj znaleźć jeszcze jakieś pozycje kosztowe dla potwierdzenia Twojej propozycji psw.
    Ja w swoim wniosku miałem takie pozycje jak:
    – czynsz
    – media (prąd i gaz)
    – wyżywienie
    – bilety PKP – np do rodziców/narzeczonej
    – odzież
    – zdrowie – stomatolog, lekarstwa, witaminy i suplementy
    – bilety na komunikację miejską – dojazd do pracy
    – fryzjer
    – abonament telefoniczny
    – środki i sprzęt do utrzymania czystości
    – drobny sprzęt AGD oraz akcesoria kuchenne
    – kosmetyki
    – psycholog – odnośnie uzależnienia od hazardu
    – rezerwa na sfinansowanie nieprzewidzianych wydatków. Uzasadniłem coś w stylu „Rezerwa na nieprzewidziane wydatki bądź mniejsze dochody w przypadku np. zwolnienia chorobowego (np. tydzień urlopu chorobowego w przypadku przeziębienia/grypy to o ok 300 zł mniejsze wynagrodzenie zasadnicze w danym miesiącu)”

Wiele pozycji jest umownych i ciężko jest określić idealnie poziom kosztów. Niektórzy, tworząc jednoosobowe gospodarstwo domowe, wpiszą na wyżywienie 600 zł, ja np wpisałem 1200zł.
    Spróbuj wyciągnąć te koszty tak aby Ci się wszystko spięło.

Jeśli w skład wynagrodzenia wchodzą jakieś premie to koniecznie zaznacz jaka wartość dotyczy zasadniczego wynagrodzenia, którego możesz być pewien, a jaka wartość premii, która dziś jest a jutro może jej nie być (nie zawsze zależna od Ciebie, a głównie od warunków makroekonomicznych oraz wyników firmy).

Ja też skróciłbym okres realizowania psw do np 24 miesięcy. Jak trafisz na spoko sędziego to może to wszystko przejdzie, a jak nie to może jedynie wydłuży ci ten okres, albo zwiększy nieco ratę, a zostawi krótszy okres. Na pewno jak już wyżej zostało wspomniane przez kolegów, lepiej zaniżyć plan spłat, bo sam z siebie sędzia tego nie zrobi, a istnieje szansa, że się uda 😉

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 month, 3 weeks temu przez kmaro08.
    Lilka
    Participant

Witam, mój partner ma ogłoszona upadłość w listopadzie 2019, w maju 2020 została wysłana do sądu lista wierzytelności i do tej pory się nie uprawomocniła, czy można coś zrobić oprócz prośby do Sędziego komisarza (taka wysłaliśmy ale sytuacja jest bez zmian)? Strasznie dlugo to trwa, partner mój nie ma majątku, jedynie syndyk zajmuje 60%wynagrodzenia. Dziękuję za odpowiedź. Sąd w Warszawie.

Lilka
    Participant

Witam, mój partner ma ogłoszona upadłość w listopadzie 2019, w maju 2020 została wysłana do sądu lista wierzytelności i do tej pory się nie uprawomocniła, czy można coś zrobić oprócz prośby do Sędziego komisarza (taka wysłaliśmy ale sytuacja jest bez zmian)? Strasznie dlugo to trwa, partner mój nie ma majątku, jedynie syndyk zajmuje 60%wynagrodzenia. Dziękuję za odpowiedź. Sąd w Warszawie.

kmaro08
    Participant

Dzwoniłaś do Sądu? Partner oglądał ostatnio w sądzie swoje akta?

Lilka
    Participant

Tak, oglądał a do Sadu dzwoni raz w tygodniu i cały czas nie ma uprawomocnienia listy wierzytelności.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

w maju 2020 została wysłana do sądu lista wierzytelności i do tej pory się nie uprawomocniła

Sędzia komisarz zatwierdza, zatwierdził?. Nie ma uprawomocnienia.

kmaro08
    Participant

Dokładnie tak. Sędzia komisarz zatwierdza listę i następnie info musi się ukazać w MSIG.

Przeglądajasz 10 wpisów - od 16 do 25 (z 25)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.