Hazard / Upadłość / Moja historia

Forum Fora Historie upadłych – podziel się z innymi swoją historią Hazard / Upadłość / Moja historia

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 5 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  100nog@ 2 miesiące, 2 tygodnie temu.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Autor
    Wpisy

ulvi
    Participant

Witam, na wstępie chciałbym się ze wszystkimi przywitać. Od wielu miesięcy czytałem zamieszczone tutaj posty i m.in. dzięki nim udało mi się ogłosić upadłość w marcu 2018 roku.

Co by za długo się nie rozwodzić, powiem tylko iż w długi popadłem ze względu na uzależnienie od hazardu, leczyłem się stacjonarnie aż w końcu zdecydowałem się na 6 tygodniowy pobyt w ośrodku, jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Cały proces leczenia trwa nadal od 2 lat, wniosek był składany w 2017 roku, oraz rok później. Drugi po krótkiej rozprawie został rozpatrzony pozytywnie, ze względu na udokumentowane długotrwałe leczenie i spłaty miesięczne (potrącenia wynagrodzenia ze względu na zajęcia egzekucyjne).

Na chwilę obecną wierzycieli jest kilkudziesięciu, długi sięgają kilkuset tysięcy zł. Trafiłem na Syndyka z innego miasta, do tej pory nie ruszyło się w sprawie prawie nic, od 3 miesięcy pracodawca nadal przelewa połowę wynagrodzenia na konto bankowe właściwego komornika do tzw. depozytu, wszystkie postępowania egzekucyjne zostały zawieszone. Depozyt zostanie włączony do masy upadłościowej dopiero po prawomocnym postanowieniu o upadłości, które zostało wydane na początku maja. Wtedy postępowania egzekucyjne z zawieszonych zostaną umorzone. Do obecnej chwili Syndyk niestety nie przekazał informacji o prawomocności do komorników czy też pracodawcy i sprawa wyraźnie się przeciąga.

We własnym zakresie wystąpiłem o odpis prawomocnego postanowienia i mam zamiar w następnym tygodniu przedłożyć osobiście u komornika.

Kilka dni temu otrzymałem informację od biura Syndyka o rozpoczęciu prac nad planem podziału (po 3 miesiącach?), moja złudna nadzieja na zamknięcie etapu II do planu spłat w tym roku wydaje się niemożliwa do wykonania.
    Dodatkowo dokładne kalkulacje dotyczące moich kosztów utrzymania oraz oświadczenia o braku jakiegokolwiek majątku zostały podpisane i dostarczone do biura Syndyka.

Z uwagi na ogromne doświadczenie szanownego forum na podstawie w/w historii może ktoś doświadczony powie konkretnie co następuje dalej i ile taki proces może trwać.
    Oczywiście przeczytałem całe forum, puste czasookresy procesu znam natomiast każdy przypadek jest indywidualny.
    Zamysł jest taki, aby o każdym kroku naprzód w postępowaniu informować w obecnym etapie i miejmy nadzieje, zakończyć go kiedyś słowami, udało się.

Pozdrawiam
    Ulvi

karol123
    Participant

Porównując Twój wpis z tym bełkotem jaki niektórzy tu po sobie zostawiają naprawdę duża różnica. Inaczej się czyta. Poza tym czytasz samemu. I działasz. Nie domagasz się gotowców. Gratulacje. Proces w uproszczeniu wygląda tak. Ogłaszana upadłość, listy wierzytelności (może być kilka), plan podziału (najpierw oddzielny jak masz np. auto potem ostateczny) i plan spłaty wierzycieli. Wykonasz psw + złożysz sprawozdania i pit i jesteś wolny. Cały proces od 3 do 5 lat.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 10 miesiące, 3 tygodnie temu przez  karol123.

ulvi
    Participant

Witam ponownie po dłuższej przerwie. Z wydarzeń które miały miejsce w tym okresie czasu warto wspomnieć iż:
    1. Od momentu ogłoszenia upadłości do dnia dzisiejszego pracodawca przekazuje 50% wynagrodzenia Syndykowi
    2. Dwa tygodnie temu podpisałem listę wierzytelności, zgłosiło się wierzycieli na kwote około 200 tyś gdzie we wniosku kwota wynosiła bagatela 300 tyś.
    3. Jestem w okresie wypowiedzenia u obecnego pracodawcy, przez co niedługo będę miał status osoby bezrobotnej.

W związku z w/w wydarzeniami mam pytanie do szanownego forum:
    Jakie są dalsze procedury i ile to może potrwać (ogłoszenie w monitorze sądowym listy, wyznaczenie terminu rozprawy o plan spłat).

Oraz kolejne dosyć bardziej skomplikowane:
    Być może będzie szansa na dostanie pracy za granicą, dokładniej kierunek Dubaj. Syndyk nie ma większych zastrzeżeń co do tego pomysłu o tyle żeby był ze mną kontakt. Natomiast pytanie dotyczy tego w jaki sposób mam w takim wypadku odprowadzać jakiekolwiek kwoty Syndykowi do masy upadłościowej.

Pozdrawiam
    Ulvi

anheros
    Participant

Dzień dobry! 🙂
    Syndyk nigdy nic nie ma do pracy za granicą – byleby takowa była i były z niej pieniądze. A pieniądze musiałbyś przekazywać „ręcznie” w sensie, że samodzielnie. Jednocześnie przedstawić wszelakie tzw. „papiery”, że zarabiasz tyle i tyle, a tyle i tyle jest jakichś podatków, składek itp. I zapewne od tego 50%.
    A to wypowiedzenie, to z czyjej strony co do aktualnej pracy?

mhw1259
    Participant

Witam
    złożyłem wniosek o upadłość z powodu hazardu, w chwili obecnej czekam na rozprawę (wyznaczona na ten piątek)
    @ulvi napisałeś, że składałeś wniosek dwukrotnie czy mógłbyś coś o tym napisać?
    1. czy pierwszy ci odrzucili jeśli tak to z jakiego powodu
    2. czy sam wycofałeś pierwszy wniosek po odrzuceniu
    3. czy może składałeś odwołanie
    napisz coś więcej na ten temat jeśli możesz

100nog@
    Participant

Sąd wzywał Cię do uzupełnienia braków czy od razu miałeś wszystko dobrze zrobione ?. Na rozprawie raczej nie powiedzą Ci jaka zapadła decyzja, więc będzie posiedzenie niejawne. Dostaniesz listem decyzję wraz z uzasadnieniem, więc w razie oddalenia chyba zaskarżenie i póżniej wycofanie wniosku. Tak myślę, że samo wycofanie wniosku to chyba za mało.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.