funkcja wychowawcza psw

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania funkcja wychowawcza psw

Przeglądasz 15 wpisów - od 46 do 60 (z 63)
  • Autor
    Wpisy
  • #14626
    Anonim
    Nieaktywne

    I jak ma być przestrzegane prawo, dotrzymywanie wszelkich terminów zgodnie z ustawą, jak taki przykład idzie z góry. Sędzia mając 2 tygodnie na przekazanie odpisów zgłoszeń wydłuża sobie ten termin do paru miesięcy…

    #14630
    Wiosna2019
    Uczestnik
    #14632
    Anonim
    Nieaktywne

    Ilu wierzycieli sie zgłosiło to mozna uzyskac informacje u syndyka. Listy wierzytelności upadly podpisuje u syndyka. Na portalu nie uzyskacie takiej odpowiddzi. Najlepszym jednak sposobem zeby sprawdzić to wszystko to pojsc do sadu do czytelni i zamowic swoja teczkę. Tam macie wszystkie dokumenty ktore wysylaja wierzyciele, syndyk oraz upadly.

    Edawrd ja wnioskowalem o calkowite umorzenie. Rejonowy przyznał mi rate 1000 na 3 lata. Jedank jednemu z wierzycieli jest za malo i chce zeby bylo więcej. Tak wiec teraz tak naprawde zyje w nadziei ze okręgowy podtrzyma postanowienie rejonowego.

    #14633
    Edward87
    Uczestnik

    Howard A wierzyciel był na rozprawie?

    #14635
    Anonim
    Nieaktywne

    Edward byłem tylko ja i syndyk

    #14637
    Anonim
    Nieaktywne

    W psw uczestniczą wierzyciele uznani przez syndyka na liście wierzytelności. Niektórzy wierzyciele z powodu nieuzupełnienia zgłoszenia, przedawnienia – mogą być odrzucani i nie będą umieszczeni na liście wierzytelności.
    Ja swoje listy wierzytelności (po ok. 3-ch tygodniach od dostarczenia przez sąd odpisów syndykowi) – podpisywałam u siebie w domu ponieważ biuro syndyka mieściło się w innym mieście.

    @Howard80
    Czy ta „jednorazowa kwota 13.000,-” to jest to co uzbierało się od dnia złożenia przez syndyka ostatecznego planu podziału masy do dnia rozprawy o ustalenie psw ?

    #14640
    Edward87
    Uczestnik

    Wierzyciele byli wzywani na rozprawę, jeśli ich nie było a teraz skladają zażalenia na PSW to trochę chore. Powodzenia.

    #14641
    Anonim
    Nieaktywne

    @Aldona to jest dokladnie tak jak piszesz.


    @Edward87
    wezwania na rozprawę poszly tez do wierzycieli. Z 7 zgłosiło sie okrągłe zero. Potem sad ma obowiązek wyslac im co zostało postanowione. A oni tak jak ja maja prawo wniesc zażalenie 🙂 w tym momencie cale postępowanie przedłuża się o ok pol roku. Ja czekam od końcówki lutego

    #14642
    Anonim
    Nieaktywne

    Dzięki @Howard80. Tak się domyślałam, ale chciałam żebyś to potwierdził. I żeby inni czytający wiedzieli, że nie zawsze środki z masy, które uzbierały się od złożenia planu podziału masy, do dnia rozprawy o psw – wracają do upadłego. Zwłaszcza jak są konkretne – to raczej trafią do wierzycieli.
    Pocieszeniem jest to, że postępowanie Twoje już się kończy. Powodzenia.

    #14644
    Edward87
    Uczestnik

    U mnie syndyk zrobił podział w lutym a rozprawa była W lipcu. W sądzie mówił że chce środki zajęte od lutego do lipca zwrócić, ale sędzia się nie zgodziła.

    #14645
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Ja swoje listy wierzytelności (po ok. 3-ch tygodniach od dostarczenia przez sąd odpisów syndykowi) – podpisywałam u siebie w domu ponieważ biuro syndyka mieściło się w innym mieście.

    Jaki to czas od upadłości ?. Podpisywałaś w domu i wysyłałaś listem na biuro syndyka ? Pytam, bo mam podobnie.

    #14646
    Anonim
    Nieaktywne

    Po 6-ciu miesiącach od upadłości syndyk przyjechał do mnie z listą do podpisania. Na jej zatwierdzenie czekałam kolejne 5 m-cy.
    Z pierszą uzupełniającą też do mnie przyjechał po kolejnych 4-ch m-cach. Ta została zatwierdzona po następnych 5-ciu m-cach.

    #14647
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Na portalu nie uzyskacie takiej odpowiddzi.

    Jak do tej pory, kilkanaście spraw cywilnych o wydanie nakazów zapłaty i ta o upadłości jest wszystko, nie zabrakło żadnej informacji czy jakiejś sprawy. Nie wiem jak gdzie indziej, ale u mnie sąd działa na wysokim poziomie. Chodzi o portal sądu.

    #14652
    Anonim
    Nieaktywne

    U mnie portal twz dziala na wysokim poziomie. Ale dyskusja zdaje się dotyczyła gdzie sprawdzić ilu wierzycieli zgłosiło swoje wierzytelności… Wiec odpowiedziałem ze napewno nie na portalu

    #14653
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Zgadza się tego dotyczy dyskusja i właśnie na portalu widzę kto się zgłosił w zakładce podmioty. Jest syndyk, wierzyciele i upadły. Dokładnie jak na tym zdjęciu…

    https://zapodaj.net/237faaaa6234d.jpg.html

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 lata, 9 miesięcy temu przez Wiosna2019.
    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 lata, 9 miesięcy temu przez Wiosna2019.
Przeglądasz 15 wpisów - od 46 do 60 (z 63)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.