funkcja wychowawcza psw

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania funkcja wychowawcza psw

Przeglądajasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 63)
  • Autor
    Wpisy
    Howard80
    Participant

Upadłość oglosilem 19.05.2017. We wniosku wpisałem swoje zarobki. O zarobki żony sedzina pytała w czasie rozprawy. Z tym że byłem byłem przygotowany na to pytanie. I wykazalem że żona zarabia kwotę X i ta sama kwotę wydaje przez miesiąc na najpotrzebniejsze rzeczy.

Wiosna2019
    Participant

Sąd rejonowy nakazał mi zapłacić jednorazowa kwotę 13tys zł. A ponad to 36000 na 36 miesiący. Czyli 1000 miesięcznie przez 3 lata.

Kiepsko to wygląda ?!

Howard80
    Participant

Zależy kto ile zarabia panie wiosna…
    A tak na poważnie to biorę to z pokorą. Lepsze to niż komornik do końca życia.

Wiosna2019
    Participant

Ciekawe dlaczego (przecież nie z niewiedzy) syndyk mówił mi, że nieważne ilu się zgłosi to w PSW uczestniczą wszyscy z listy wierzycieli. Mówiłem, że ludzie mają tylko tych co się zgłosili, a tak przy okazji to po jakim czasie wierzyciele się zgłaszają ?. U mnie do tej pory zgłosiło się tylko 4 wierzycieli w dodatku Ci co mają najmniejsze kwoty. Nie zgłosił się bank, Kruk (kilka kupił), Ultimo i kilkunastu innych. Jeszcze takie pytanie, kiedy podpisuje się tą listę wierzytelności, znaczy po jakim czasie i gdzie to się odbywa, w sądzie w sekretariacie czy u syndyka ?.

Edward87
    Participant

Wiosna ja listę wierzytelności podpisywałem u syndyka i od tego momentu jeszcze rok upłynoł do podziału masy i półtora do rozprawy PSW. Wogole opiszę w wolnej chwili jak wyglądała ta rozprawa o ustalenie PSW bo połowa rozprawy dotyczyła mnie, a druga syndyka. W skrócie – sędzia jebała go ze 2,5 roku trwała prosta upadlosc a on nic nie robił, w aktach jest nawet pismo ponaglające od sądu syndyka żeby coś ogarniał i to bez mojej interwencji.
    Howard mam 800zl na 3 lata. A z tego co kojarzę miałeś umorzony PSW, a rejonowy kazał płacić teraz 1000?

Wiosna2019
    Participant

2,5 roku trwała prosta upadlosc

Nawet pewnie ciut dłużej, bo do podpisania tej listy też jakiś czas był ?. Ja z portalu sądu widzę co się dzieje i stąd wiem, że jak na razie to tylko 4 wierzycieli się zgłosiło. W dodatku jeden ma uzupełnić w piśmie jakieś dokumenty i ma na to 7 dni. Miałem kilka cesji za granicę więc na pisma trzeba czekać dłużej, pewnie nie odpiszą, bo to chyba adresy wirtualne.

smartboy123
    Participant

Wiosna gdzie sprawdzić ilu wierzycieli się zgłosiło?

Wiosna2019
    Participant

Na portalu sądu musisz się zalogować.

kmaro08
    Participant

@Wiosna2019 zgłoszenia masz podpięte pod akta sprawy? Ja niestety nic u siebie nie widzę, tylko poprzez kontakt telefoniczny z Sądem uzyskuję takie informacje

smartboy123
    Participant

Jak myślicie, jakiego planu spłaty mogę się spodziewać, gdzie mieszkam sam z mamą, zarabiam najniższą + nie mam majątku?

Wiosna2019
    Participant

zgłoszenia masz podpięte pod akta sprawy?

Tak mam wszystko na portalu sądu.

Ja niestety nic u siebie nie widzę

Ogólnie sprawy nie widzisz w ogóle ?.

kmaro08
    Participant

Akta sprawy widzę. Sporadycznie w zakładce „Dokumenty” pojawia mi się informacja o nowym dokumencie, ale zazwyczaj nie mam do niego podglądu. O dołączeniu do sprawy nowych dokumentów widzę w zakładce „czynności”, ale nie ma tam też info o nowych zgłoszeniach.

Wiosna2019
    Participant

Może nie ma nowych zgłoszeń ?.

Edward87
    Participant

Smartboy, Twój brak majątku nie ma nic do wysokości planu spłaty. Przy ustaleniu planu spłaty nikt nie ma majątku, bo nawet jak miał to po to jest syndyk żeby go przeznaczył na wierzycieli.

kmaro08
    Participant

@Wiosna2019 ale ja żadnych zgłoszeń nie widzę. Z informacji jakie uzyskiwałem drogą telefoniczną zgłoszenia pojawiały się od końca kwietnia. W sumie jest już ich 11.
    Swoją drogą u mnie już od początku sędzia leci sobie w kulki. Minęły już 3 miesiące od upłynięcia terminu na zgłaszanie wierzytelności, a Sędzia dopiero w ubiegłym tygodniu przekazał część odpisów zgłoszeń(6 z 11). Jak tak dalej pójdzie to może lista wierzytelności będzie gotowa w grudniu :/

Przeglądajasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 63)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.