funkcja wychowawcza psw

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania funkcja wychowawcza psw

Przeglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 63)
  • Autor
    Wpisy
  • #14029
    supra_opty
    Uczestnik

    @karol123 miałeś czas żeby pisać mi kąśliwe odpowiedzi, a nie mogłeś jednym zdaniem podpowiedzieć jak i gdzie mogę szukać – nie rozumiem takich zachowań. No, ale cóż nie muszę..każdy czasem ma gorszy dzień. Miłego wieczoru

    #14034
    karol123
    Uczestnik

    @supra_opty a ile ty masz lat? Jakby mnie mój ośmioletni syn pytał o coś co może w ciągu 5 minut znaleźć to rozumiem. Ja wiem że jesteś smutna i szukasz pocieszenia na forum. Przepraszam jeśli nie spełniłem Twoich oczekiwań. Z mojej perspektywy to wygląda tak. Jestem tu ładnych kilka lat. Już ukończyłem dawno upadłość. Większość ludzi tu przychodzi z pytaniami, które dawno milion razy były omawiane. Ty im piszesz milion pierwszy raz i oni potem nawet nie napiszą (nie podzielą się) z innymi uczestnikami swoją historią. Bo mają Cię w pupie. Potrzebują czegoś to zamiast najpierw poczytać forum lepiej i wygodniej zadać pytanie i dostać gotowca. Ja nie piszę tego personalnie do Ciebie. Może Ty jesteś akurat w tej mniejszości. Tak tylko taka drobna refleksja mnie naszła jak zobaczyłem Twoje pytanie. To chyba jest nawet łamanie regulaminu forum. Zobacz proszę na punkt numer 6 tego regulaminu ” Niedopuszczalne jest tworzenie takich samych wątków w kilku różnych działach. Powtarzające się wątki będą usuwane. Przed założeniem nowego wątku należy sprawdzić, czy jego temat nie jest już przedmiotem dyskusji.”

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 lata, 10 miesięcy temu przez karol123.
    #14532
    NowaDroga1
    Uczestnik

    Sam czytam obecnie intensywnie forum bo przygotowuję się do upadłości- niestety ciężko poruszać się po forum i zebrać wszystko w logiczną całość. Dlatego pewnie wielokrotnie pojawiają się te same pytania. Trzeba by przeczytać całe forum od deski do deski i je w całości zapamiętać żeby uniknąć takich pytań- trochę to trudne.
    Szczerze to od kilkunastu dni czytam posty na forum i mam spore zamieszanie w głowie 🙂
    Jest tu bardzo dużo informacji ale jak mam jakąś konkretną wątpliwość to bardzo dużo czasu zajmuje mi znalezienie odpowiedzi – czasem kończę na szukaniu w google bo ich wyszukiwarka działa naprawdę sprawnie.
    Dodatkowo wyszukiwanie tutaj nieco utrudnia fakt, że w jednym wątku przeplata się kilka tematów związanych z upadłością- jeśli podzielić upadłość na różne obszary i etapy.

    Ale wytrwałość chyba popłaca- powoli bo powoli ale trochę mi się to zaczyna układać w głowie- sam jestem hazardzistą i chciałbym żeby było szybko- najlepiej na już i łatwo 😀 dłubie i czytam- zbieram dokumenty.
    Ciągle mi po głowie jednak chodzi pomysł skorzystania z pomocy kancelarii- w końcu jak mają doświadczenie, którego ja nie mam a tu na forum ciężko zebrać informacje w całość- przynajmniej ja mam jeszcze mętlik w głowie.
    Nie wiem na co zwrócić uwagę i jak napisać uzasadnienie- tak naprawdę teraz to głównie spędza mi sen z powiek a ciężko mi znaleźć informacje co i jak w tym temacie na forum- w różnych wątkach są strzępki informacji ale mi osobiście trudno je zebrać w całość.

    #14533
    smartboy123
    Uczestnik

    NowaDroga daj maila 🙂 Napisze Ci kilka rzeczy

    #14534
    smartboy123
    Uczestnik

    Ja po upadłości już 3 miesięce

    #14535
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Trzeba by przeczytać całe forum od deski do deski i je w całości zapamiętać żeby uniknąć takich pytań- trochę to trudne.

    Nawet nie, bo ciągle coś się zmienia. Zmienia w przepisach i w działaniach sądów, syndyków etc To co było kiedyś nie oznacza, że tak będzie na dzień dzisiejszy. Dobrze, że pytasz, bo stare informacje mogą być przeterminowane. Właśnie po to jest forum, żeby zadawać pytania, aktualne a nie sprzed roku czy trzech.

    #14541
    Anonim
    Nieaktywne

    @NowaDroga1 co do wniosku i uzasadnienia to ja miałem napisane 2,5 strony, ale bardzo ogólnikowo, tj. o stan niewypłacalności, w 5-8 zdaniach w skrócie jak to się zaczeło, o chorobie i odbytej terapi, o stwierdzonym uzaleznieniu czyli hazardzie patologocznym. Z dokumentacji medycznej miałem tylko jedną stronę z wypisu z Dziennego Oddzialu Odwykowego. Głowna myśl przewodnia uzasadnienia to to, ze wszystkie pieniądze z kredytów/pożyczek szły na hazard. Nie ma się czego bać, jeśli będziesz miał jakieś braki formalne to sąd poprosi Cię o ich uzupełnienie. Odnośnie umów pożyczek to w moim przypadku też nie było łatwo znaleźć wszystkie informacje, musiałem przewertować kilka set- a moze kilka tysięcy maili aby znaleźć przynajmniej info o wysłanym monicie do zapłaty przez chwilowkodawce albo kredytodawce. W większości nie miałem umów. Łacznie bylo u mnie ponad 30 podmiotów. Na Twoim miejscu dłuzej bym już nie zwlekał ze składaniem wniosku, nie taki diabeł straszny 😉 Jeśli wniosek bedziesz składał w Warszawie to z uzależnieniem od hazardu dostaniesz upadlosc na 95% 😉

    #14543
    NowaDroga1
    Uczestnik

    @kmaro08
    Dzięki- właśnie zastanawiam się bo chwilówki zawierane przez internet to dziwna rzecz- nie dostałem umów papierowych do większości- ale niektóre np z 2013-2014 roku to maili z umowami znaleźć nie mogę choć mam np. monit mailowy o zapłatę od nich- nie wiem czy to wystarczające potwierdzenie dla sądu? (mi się wydaje, że słaby dowód ale lepszy niż nic)
    Nie chciałbyś się podzielić wnioskiem? (bez załączników i danych osobowych oczywiście- chodzi o sam przykład) – mój mail to: NowaDroga88@gmail.com (tak mam 31 lat)


    @smartboy123

    Nie miałem maila o nowej odpowiedzi w wątku- nie wiem jak to śledzić że ktoś odpowiada albo pisze @NowaDroga1 – teraz zaznaczyłem „Informuj mnie o nowych odpowiedziach przez e-mail”
    Mój mail to NowaDroga88@gmail.com

    Teraz mam dwie wątpliwości- jedna to jak dać dowód chwilówek gdy nie mam umowy?
    Druga to uzasadnienie- tutaj nadal mam wątpliwości co napisać a czego nie- jak każdy hazardzista oszukiwałem bliskich, nadmiernie się zadłużałem itd. mimo, że patologiczny hazard to choroba to dla kogoś z zewnątrz to wygląda kiepsko… Jak myślę sobie co bym napisał w uzasadnieniu to jako sędzia miałbym naprawdę duże wątpliwości czy ktoś mi tu nie ściemnia- bo jak można nie mieć w wieku 31 lat ponad 400 tysięcy długu i żadnego majątku (dosłownie NIC bo komputer o wartości 200zł albo komórka za 400zł ?) w sumie wszystko co mam jest może warte 2000zł to nic przy zarobkach/długu jaki mam.

    To jest wręcz niewiarygodne… i to nawet dla mnie jak na to patrzę 😐
    Ale dopiero dziś tak na to patrzę bo wcześniej wiadomo że liczyły się inne rzeczy (grać, grać i marzenia o wygranej).

    #14548
    Anonim
    Nieaktywne

    @NowaDroga1 Jak będę miał troche więcej czasu to napiszę Ci @, dziś albo jutro.
    Wydaję się, że nie miałem wszystich umów kredytów/pozyczek, jednak jeśli miałem informacje to do każdego zobowiązania starałem się przedstawić jak najwięcej dokumentów tj. umowa pożyczki, cesja wierzytelności, wezwanie do zapłaty (najbardziej aktualne) papierowe bądź te na mailu. Ogólnie dokumenty stwierdzające zobowiązanie i dokumenty stwierdzające stan niewypłacalności.
    Myślę, że sąd nie będzie robił problemu jeśli załączysz tylko wezwanie do zapłaty tym bardziej jeśli będą na nim wszystkie najważniejsze informacje odnośnie zobowiązania. Jeśli sedzia będzie czepialski to poprosi o uzupełnienie wniosku.

    #14550
    Edward87
    Uczestnik

    NowaDroga1 napisz we wniosku całą prawdę. W moim przypadku pomogło. Na kolejnej mojej rozprawie o ustalenie PSW, syndyk sugerował lanie wody i nie opłacało się….
    Sądy ogłaszają upadłości uzależnionym od hazardu więc próbuj. Na koniec pierwszej rozprawy po odczytaniu wyroku, sędzia dodała od siebie ze – „należy w moim przypadku dać szansę”.

    #14587
    NowaDroga1
    Uczestnik

    Dodajecie otuchy i nadzei pisząc o swoich doświadczeniach.


    @Edward87

    Właśnie szansę bym chciał dostać- na to żeby zacząć układać swoje życie pod kątem finansowym bo pod kątem hazardu już jestem stabilny 🙂

    #14595
    Anonim
    Nieaktywne

    @Edward87 jakie masz psw i na ile? Oczywiście jeśli to nie tajemnica

    #14596
    smartboy123
    Uczestnik

    @Howard80 a Ty juz masz psw ustalone? jesli tak to jakie?

    #14597
    Anonim
    Nieaktywne

    U mnie jeden z wierzycieli złożył zażalenie i obecnie sąd okręgowy to rozpatruje. Trwa to od lutego… Sąd rejonowy nakazał mi zapłacić jednorazowa kwotę 13tys zł. A ponad to 36000 na 36 miesiący. Czyli 1000 miesięcznie przez 3 lata.

    #14598
    smartboy123
    Uczestnik

    A upadłość kiedy miałeś ogłoszoną? Takie psw wysokie? Zarobki były brane Twoje + swojej małżonki czy jak?

Przeglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 63)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.