funkcja wychowawcza psw

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania funkcja wychowawcza psw

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 6 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  karol123 1 tydzień, 2 dni temu.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 17)
  • Autor
    Wpisy

Aldonaa
    Participant

Wybrałam z bloga i z forum dosłowne cytaty orzeczeń dotyczące samej tylko funkcji wychowawczej psw.
    Może te stanowiska sędziów lepiej wyjaśnią zainteresowanym istotę ustaleń psw :
    – funkcja oddłużeniowa konsumenckiego postępowania upadłościowego nie ma prymatu absolutnego
    – „nowy start” nie następuje automatycznie, bezrefleksyjnie, bezproblemowo i w oderwaniu od postawy upadłego
    – funkcja wychowawcza ma utrwalać właściwe postawy dłużników, ma przeciwdziałać ich powrotowi do stanu niewypłacalności
    – odstąpienie od ustalenia psw ma charakter absolutnie wyjątkowy
    Podsumowując : psw boli – bo ma boleć.

karol123
    Participant

Aldona sorry ale to nie jest tak. O czym Ty w ogóle piszesz? Że sto złoty miesięcznie to niby jakiś ból jest? 90% planów spłat to są symboliczne plany spłat. Bo 100 zł miesięcznie to jest symboliczna kwota. Która w ogóle nie spłaca nawet małego procenta długów. Nie da się mniej zasądzić. No bo co 1 zł? Ja uważam, że zerowe plany spłaty to jest jakaś aberacja umysłowa. Najlepiej nic nie płacić syndykowi zerowy plan spłaty. Narobić milion długów i niech sąd umarza. Bo ja biedny jestem. Nie piszę tego bezpośrednio do Ciebie. Tylko nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że sądy chcą piętnować upadłość i zadawać im ból. Wręcz przeciwnie. Są zbyt łagodne. Ja się śmiałem jak dostałem 200 zł.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 tygodnie, 2 dni temu przez  karol123.

Aldonaa
    Participant

Pisząc, że „boli” mam na myśli nie tyle sam wymiar psw (np. te 100 zł x 36 m-cy) ale „dolegliwość” związaną z pilnowaniem terminowych przelewów rat, sporządzaniem rocznych sprawozdań z realizacji psw, czekaniem na stwierdzenie wykonania psw (umorzenie zobowiązań).
    Przecież chcąc uniknąć właśnie tych dolegliwości/bólu – spłaciłeś swój psw przed wyznaczonym terminem !
    Nie pisałam, że sądy piętnują upadłość, zadają ból. Użyłam tylko przenośni.

karol123
    Participant

Pełna zgoda. Myślałem, że chodzi o ból w wymiarze finansowym. To tak jest jak piszesz. To jest dolegliwe. 36 miesięcy musieć robić przelew. Przepraszam.

d_z_p
    Participant

U mnie teraz podczas posiedzenia syndyk zmienił stanowisko i z prawie 500 zł przychylił się do mojego wniosku o umorzenie bez psw więc mam nadzieję, że się uda.

smartboy123
    Participant

A jaka wynosi Twoja pensja? I ile masz wydatków średnio jeśli można wiedzieć 😉

d_z_p
    Participant

minimalna, ale zły stan zdrowia i długo nie pracowałem.

smartboy123
    Participant

No ja też mam rozprawę za tydzień, minimalna + brak majątku. Ciekawe jestem jak to wtedy wygląda jeśli mi uznają, mieszkam z rodzicami. Ile wtedy wszystko trwa ustalanie wszystkiego.

supra_opty
    Participant

Ponawiam pytanie – jak i czy w ogóle można skrócić czas planu spłaty? Mam plan spłaty na 2 lata – czuję się jak bym dostała wyrok w zawieszeniu. Jeden z przelewów to 4 zł miesięcznie… Dramat – najchętniej zapłaciłabym to jednorazowo w całości. Żeby chociaż o rok skrócić… Cała kwota to 200 zł/m-c.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 tydzień, 5 dni temu przez  supra_opty.

karol123
    Participant

Pytasz o to samo w dwóch miejscach. Nie bądź leniwa. Poczytaj sobie forum. A znajdziesz odpowiedź.

moskit
    Participant

Te niewielkie kwoty z PSW proponuję spłacić jednorazowo.
    Co do wcześniejszej spłaty całego PSW to skutki były … różne 🙂
    Więcej na forum.

supra_opty
    Participant

@karol123 a Ty nie bądź bezczelny. Nie jestem leniwa, bo przeszukuje forum od 2 dni i nie natknęłam się na tą konkretną odpowiedź. I dziwi mnie taka reakcja od osoby, która sama to przeszła i jak twierdzi zna możliwość. A forum jest typowo tematyczne, właśnie o upadłości. Jeśli nie masz ochoty i siły odpowiadać to się nie udzielaj. Bo Twoja nonszalancja i arogancki czasami ton jest wręcz nie zrozumiały jak na to miejsce. Sorry, że tak ostro – ale „upadli” dość już dostali w tyłek, żeby jeszcze w takim miejscu wiało ironią to aż dziw.
    P.S. Ty za to odpowiadasz w dwóch miejscach – zamiast konkretu to ironią.I na taki styl masz czas? (pytanie retoryczne 😉

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 tydzień, 4 dni temu przez  supra_opty.
    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 tydzień, 4 dni temu przez  supra_opty.

supra_opty
    Participant

@moskit problem polega na tym, że prawnik nawet na te małe kwoty mówi nie – „płać co miesiąc i bądź cierpliwa. Najwyżej zrób sobie stałe zlecenie”. Ja natomiast nie mogę się nadziwić czy nie szkoda potem papieru i drukować 12 potwierdzeń przelewu na 4 zł każde.Stąd też pytam osób, które przez to przeszły i wiedzą co w tej kwestii można, a co nie. Bo zdania są podzielone i nawet prawnicy jak się okazuje nie wiedzą jak ugryźć temat. Jak napisałam prawnikowi, o tym, że ktoś z tego forum skrócił ten czas to powiedział mi, że niemożliwe i uwierzy jak zobaczy bo to ściema. Więc zrozumcie, że szukam odpowiedzi bo byłabym naprawdę szczęśliwa gdybym chociaż w części mogła podziałać – albo skrócić o rok albo chociaż spłacić w całości takie mniejsze kwoty jak 4 zł czy 26 zł.

supra_opty
    Participant

Ok Panowie – znalazłam odpowiedź.

karol123
    Participant

@ supra_opty wcale nie jestem bezczelny. Sam spłaciłem przed terminem. Temat był omawiany aż do bólu przez Anherosa. Nie chce się pisać drugi raz tego samego. Co ja mogę zrobić,że Tobie się nie chce poczytać. Po prostu spłać i tyle. Ja spłaciłem i napisałem do sądu o tym w formie sprawozdania. Załączyłem dowody spłat i tyle.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 17)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.