Epidemia a upadłość

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Epidemia a upadłość

Przeglądajasz 4 wpisy - od 16 do 19 (z 19)
  • Autor
    Wpisy
    perse
    Participant

nieduże miasto w zachodniopomorskim, pisałam o brak planu spłaty i syndyk mnie poparł ale sad uznał ,ze nawet jak bym nie miała pracy to za ta najniższą krajową mogę ją znaleźć (no, miał rację) i spłacać te 200 zł. Musiałam napisać pismo podać swoje zarobki i męża choć nie wiem po co męża,wypisać ile wynoszą nas wszystkie opląty,wynajęcie mieszkania, szkoła dla dziecka dojazdy leki itp,udokumentowałam to rachunkami i na podstawie tego sobie policzyli,uznali ze 1400 zł na 3 osoby na życie wystarczy-stad te 200 zł. Oczywiście wierzyciele się nie zgadzali ale sad uznał,ze nie możne pozbawić nas minimalnych środków do życia Przy długu ok 300 tysięcy to raczej rewelacja.

Kevin
    Participant

no pewnie, ze nie ma zle, 200 zl to nie ejst duzo, poradzisz sobie:) rozumiem, ze na 36 miesiecy?

joatob70
    Participant

Ja zapytałam syndyka o Tarczę 3.0 bo współmałżonek utracił dochód. Kazał mi się kontaktować z moim zakładem pracy, złożyłam pismo z prośbą o zwolnienie części zajęcia. Niestety zakładowy radca prawny stwierdził, że upadłość z góry zakłada rozdzielność majątkową, więc nie załapuje się pod to zwolnienie i dalej mam potrącane wszystko.
    Sprawa ciągnie się od marca 2018, w marcu tego roku zdążyłam z posiedzeniem o ustaleniu planu spłaty, co z tego skoro jeden z wierzycieli złożył zażalenie na postanowienie i sprawa została przekazana do Sądu Okręgowego….

Basiaol
    Participant

Czy faktycznie sądy w tym momencie nadal niezbyt sprawnie zajmują się sprawami upadłościowymi? Byłam po jednej rozprawie w październiku, druga miała zostać wyznaczona po uzupełnieniu o listę zajęć komorniczych. Pod koniec marca po telefonie kancelarii , która zajmuje się moją sprawą ustalili, że miała być kolejna rozprawa w kwietniu, jednak ani kancelaria , ani ja nie otrzymaliśmy takiego pisma. W BOI powiedziano, że najwcześniejszy termin będzie na lipiec, kończy się czerwiec i cisza. Czy jest sens kontaktu kancelarii z BOI? Czy wszystko się wydłuża przez pandemię? Chciałabym wiedzieć na czym stoje. Upadłość przeprowadzana jest w Łodzi, poki co bez zadnego postanowienia , byla tylko jedna rozprawa.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 16 do 19 (z 19)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.