EOS KSI Polska Sp. z o.o

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej EOS KSI Polska Sp. z o.o

Przeglądasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Autor
    Wpisy
  • #16749
    michalina
    Uczestnik

    Czy ktoś miał z nimi do czynienia? W połowie sierpnia dostałam od nich pismo że kupili mój dług z banku Santander. Prawomocne PSW 20MAJA2020. Czy coś im odpisać czy zostawić to tak jak jest? Czy taka firma ma możliwość zajęcia wynagrodzenia bądź konta bankowego? Dziękuję za odpowiedzi.

    #16751
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Czy taka firma ma możliwość zajęcia wynagrodzenia bądź konta bankowego?

    Nie ma.

    #16785
    Anonim
    Nieaktywne

    oczywiście ze zadna firma nie może zająć ci konta bankowego ale po wyroku sadowym komornik na jej wniosek może. Potem po wielu miesiącach wyjaśnień pewnie byś to odzyskała ale po co się w to bawić. Nie możesz tego tak po prostu zostawić. Juz tłumacze dlaczego.
    Mam a raczej miałam identyczna sytuację, w trakcie planu spłat firma Eos KSi odkupiła mój dług od m banku i domagała sie spłaty(telefony pisma,groźby wnienisienia sprawy do sadu. Sama udałam się do sadu upadłościowego co z tym zrobić? I tak do sadu który orzekł twoja upadłość i plan spłat wysyłasz pismo o zaistniałej sytuacji ,załączasz korespondencje z EOS. Zmienił się twój wierzyciel santander zrezygnował z postępowania sprzedając twój dług- NIC już nie płacisz Santanderowi teraz twoim wierzycielem jest EOS. Do firmy eos dzwonisz i wyjaśniasz sytuację, ze Santander był objęty planem spłat w postępowaniu upadłościowym i Eos musi ci podać konto na które masz dokonywać wpłat TAKICH jak w palnie spłat santandera. Mi EOS kazał dosłać mailem postanowienie o upadłości i podał mi nr konta aczkolwiek trwało to miesiac i od pól roku wpłaty zamiast na bank ida na EOS, oczywiście sad jest o tym poinformowany a Eos dał mi spokój.W sadzie powiedziano mi jeszcze ,ze gdyby nowy wierzyciel nie chciał podać konta do wpłat(podobno to sie zdarza) mam wystąpić do sadu o przyznanie depozytu sadowego i na jego nr wpłaca sie zasadzone kwoty dla wierzycieli z którymi nie udało sie ustalić nr kont,no ale jak mówiłam po miesiacu Eos w końcu podał mi to konto.Całą korespondencje z nimi wydrukowałam i dołączyłam do pisma sadowego. W sprawozdaniu rocznym jeszcze raz załączając dowody przelewów wynikających z planu spłat jeszcze raz opisałam zmianę wierzyciela,tak na wszelki wypadek. Także nie zostawiaj tego tak sobie bo później będzie mnóstwo odkręcania,a takie sytuacje z odkupem długu w trakcie wykonywania planu spłaty moga sie jeszcze zdarzać. Swoja droga nie wiem po co firmy skupują długi będące w postępowaniu upadłościowym, nie wiem na co liczą. No nic, mam nadzieje, ze pomogłam.

    #16786
    Kevin
    Uczestnik

    firmy jak skupuja dlugi to nie maja pojecia czy sa objete upadloscia czy nie, transakcja odbywa sie w ten sposob, ze skupuja po iles tam tysiecy dlugow po np. 10% wartosci i probuja dochodzic.

    #16787
    michalina
    Uczestnik

    @perse dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, na moje szczęście im nic nie spłacam, ponieważ plan spłat został ustalony tylko dla Skarbu Państwa za koszty sądowe. Tan więc mam 150 zł przez 36 msc na rzecz Skarbu Państwa. Reszta długu ma być umorzona po wykonaniu planu spłat. Zrobię tak jak radzisz, napisze pismo do sądu I dołączę ksero pism które od nich dostałam. A tej firmie wyśle pismo i w załączeniu postanowienie o upadłości oraz postanowienie prawomocne o planie spłat. Myślisz że bedzie ok jak im wyśle i dadzą mi spokój?

    #16789
    Wiosna2019
    Uczestnik

    na moje szczęście im nic nie spłacam, ponieważ plan spłat został ustalony tylko dla Skarbu Państwa za koszty sądowe. Tan więc mam 150 zł przez 36 msc na rzecz Skarbu Państwa.

    Ile wynoszą takie koszta, nic nie wpływało kaski do masy upadłości ?.

    #16791
    michalina
    Uczestnik

    @Wiosna2019 sędzina ustaliła plan spłat w kwocie 150 zł miesięcznie przez 36 miesięcy. Są to koszty postępowania sądowego – tak mówiła na rozprawie. Razem wychodzi 5400 zł. Nie wpływało nic ponieważ pracowałam na pół etatu na najnizsza, później L4 i urlop macierzyński. Macierzyński skończył się 21.05 podjęłam pracę w innym zakładzie na ciut większą stawkę niż najniższa. Od tego momentu do prawie końca sierpnia wszystko ponad zabierał syndyk. Wyrok prawomocny sędzia ustalił na 20.05 końcem sierpnia.

    #16794
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Dzięki.

    #16813
    Anonim
    Nieaktywne

    Ale to wszystko jest dziwne,jeśli chodzi o Eos wyślij im to i powinnaś mieć spokój,nic nie zrobią i nie mogą Dziwi mnie co innego,te koszty,ja tez miałam najniższą krajową i syndyk nie zabrał mi złotówki przez cale postępowanie,nic nie wpłynęło do masy a plan spłat mam na 3 lata po 200 zł z tego pierwszych 6 rat miałam na rzecz skarbu państwa czyli 1200 zł(wynagrodzenie syndyka) a reszta na 20 wierzycieli- różne spłaty np. po 30 zł ale i po 1.97 zł nie wiem po co temu wierzycielowi te zl 1,97 co mc a długi 300 tys a i nie miałam żadnych rozpraw odnośnie planu spłat tylko pisma,wierzyciele próbowali protestować ze to za malo ale sad uznał ,ze z najniższej krajowej nie jestem w stanie więcej spłacać i kropka, ogóle poszło jakoś błyskawicznie upadłość po 3 mcach od zgłoszenia wniosku plan spłat po roku od ogłoszenia upadłości

Przeglądasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.