Drugi etap upadłości

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Drugi etap upadłości

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
  • Autor
    Wpisy
    joannar
    Participant

Wit serdecznie.Sad ogłosił upadłość konsumencka w stosunku do mnie.Wyznnaczyl Syndyka. Ja we wniosku zgodnie z prawdą oświadczyłam że nie posiadam żadnego majątku ani innych dóbr mogących zaspokoić wierzycieli .Mam uprzejme pytanie kiedy Syndy lub sąd mogą wnioskować o całkowite umozenie moich długów .
    Serdecznie pozdrawiam
    Joanna

joannar
    Participant

Uprzejmie proszę o odpowiedź

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Cała procedura będzie trwała długo, czytaj forum i blog.

Robert86
    Participant

Mam tę samą sytuację. Upadłość ogłoszona w styczniu, brak majątku, dóbr itp. Póki co czekam na zatwierdzenie ostatniej listy wierzycieli. Rok to myślę minimum, trzeba też doliczyć problemy związane z COVIDem i to jak sprawnie będzie działał syndyk, wierzyciele i sędzia komisarz.

perse
    Participant

Miałam podobna sytuację,zero majątku itp oczekiwanie na plan spłat trwało rok,sad nie umorzył mi całkowicie długów,tylko ustalił plan spłaty na 3 lata,to ze nie ma się pracy i majątku nie powoduje całkowitego umorzenia, jeśli masz odpowiedni wiek i możesz pracować będzie prawdopodobnie plan spłat.do czasu planu spłat syndyk zajmie konto i pobory- oczywiście najniższą krajową musi zostawić do twojej dyspozycji. Dopiero po wykonaniu planu spłat długi są umarzane. I tak się opłaca.

Kamil
    Participant

Ja czekam na całkowite zakończenie upadłości od czerwca 2017 roku. Brak majątku, brak możliwości zarobkowania z racji niepełnosprawności i całkowitej niezdolności do pracy. Ciągle to powtarzam, że upadłość to iluzja, a przynamniej w moim przypadku.

Locers
    Participant

W styczniu 2020 złożyłem wniosek. W czerwcu miałem ogłoszenie o upadłości (przeciągnęło się przez COVID). W lipcu odezwał się syndyk ustalił dwie listy wierzytelności ponieważ jeden wierzyciel zgłosił się koł 50 dniach od ogłoszenia w MSiG, więc znowu się wydłużyło. Jestem na rencie, a moja renta netto to 900zł brutto i z tego pobiera mi 225zł syndyk, co daje 555zł do wypłaty. Syndyk informuje mnie, że będzie wnioskował o utrzymanie tej kwoty przez 36 miesięcy. Czekam….

joatob70
    Participant

Niestety, musisz uzbroić się w cierpliwość. Upadłość nauczyła mnie, że wszyscy oprócz mnie mają czas. Syndyk powiedział mi w 2018 roku, że mam się nastawić na rok, na chwilę obecną nadal czekam na zakończenie…

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.