Drugi etap upadłości

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Drugi etap upadłości

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #16896
  joannar
  Participant

  Wit serdecznie.Sad ogłosił upadłość konsumencka w stosunku do mnie.Wyznnaczyl Syndyka. Ja we wniosku zgodnie z prawdą oświadczyłam że nie posiadam żadnego majątku ani innych dóbr mogących zaspokoić wierzycieli .Mam uprzejme pytanie kiedy Syndy lub sąd mogą wnioskować o całkowite umozenie moich długów .
  Serdecznie pozdrawiam
  Joanna

  #16897
  joannar
  Participant

  Uprzejmie proszę o odpowiedź

  #16900
  Wiosna2019Wiosna2019
  Participant

  Cała procedura będzie trwała długo, czytaj forum i blog.

  #16905
  Robert86
  Participant

  Mam tę samą sytuację. Upadłość ogłoszona w styczniu, brak majątku, dóbr itp. Póki co czekam na zatwierdzenie ostatniej listy wierzycieli. Rok to myślę minimum, trzeba też doliczyć problemy związane z COVIDem i to jak sprawnie będzie działał syndyk, wierzyciele i sędzia komisarz.

  #16937
  perse
  Participant

  Miałam podobna sytuację,zero majątku itp oczekiwanie na plan spłat trwało rok,sad nie umorzył mi całkowicie długów,tylko ustalił plan spłaty na 3 lata,to ze nie ma się pracy i majątku nie powoduje całkowitego umorzenia, jeśli masz odpowiedni wiek i możesz pracować będzie prawdopodobnie plan spłat.do czasu planu spłat syndyk zajmie konto i pobory- oczywiście najniższą krajową musi zostawić do twojej dyspozycji. Dopiero po wykonaniu planu spłat długi są umarzane. I tak się opłaca.

  #16955
  Kamil
  Participant

  Ja czekam na całkowite zakończenie upadłości od czerwca 2017 roku. Brak majątku, brak możliwości zarobkowania z racji niepełnosprawności i całkowitej niezdolności do pracy. Ciągle to powtarzam, że upadłość to iluzja, a przynamniej w moim przypadku.

  #16966
  Locers
  Participant

  W styczniu 2020 złożyłem wniosek. W czerwcu miałem ogłoszenie o upadłości (przeciągnęło się przez COVID). W lipcu odezwał się syndyk ustalił dwie listy wierzytelności ponieważ jeden wierzyciel zgłosił się koł 50 dniach od ogłoszenia w MSiG, więc znowu się wydłużyło. Jestem na rencie, a moja renta netto to 900zł brutto i z tego pobiera mi 225zł syndyk, co daje 555zł do wypłaty. Syndyk informuje mnie, że będzie wnioskował o utrzymanie tej kwoty przez 36 miesięcy. Czekam….

  #16995
  joatob70
  Participant

  Niestety, musisz uzbroić się w cierpliwość. Upadłość nauczyła mnie, że wszyscy oprócz mnie mają czas. Syndyk powiedział mi w 2018 roku, że mam się nastawić na rok, na chwilę obecną nadal czekam na zakończenie…

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.