Dodatek osłonowy i węglowy.

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Dodatek osłonowy i węglowy.

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Autor
    Wpisy
    ona1992
    Uczestnik

Witam. Mąż ogłosił upadłość w lutym poprzedniego roku. Od listopada spłaca plan spłat wierzycieli. Teraz dowiedzieliśmy się że na każde gospodarstwo domowe przysługuje dodatek tak osłonowy jak i węglowy. Moje pytanie jest takie .Mieszkamy przy rodzicach męża. Czy on normalnie składa deklaracje ceeb i te wnioski o dodatki? Czy w gminie wyjdzie że on ma upadłość i np mu odrzucą?

kaska2908@o2.pl
    Uczestnik

Dołączę się do pytania…
    Mam syndyka .
    Czy z tego dodatku coś zabierze?
    Mieszkam z rodzicami.jestem sam,bezdzietny,w domu jest jeden piec na węgiel.
    I czy ja również mogę złożyć wniosek o 3000pln?
    Bo rodzice napewno złożą.

adw. Michał Hajduk
    Administrator

Dodatek osłonowy, o którym mowa w ustawie z dnia 17 grudnia 2021 r. o dodatku osłonowym (Dz. U. z 2022 r. poz. 1 i 202) oraz dodatek węglowy, o którym mowa w ustawie z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. poz. 1692) nie podlegają egzekucji, a co za tym idzie nie podlegają również zajęciu w postępowaniu upadłościowym przez syndyka.

Upadłość sama w sobie nie ma żadnego znaczenia, jeżeli chodzi o spełnienie wymogów przyznania powyższych dodatków. Jeżeli Gmina nie jest jednym z wierzycieli, to z reguły nawet nie wie o ogłoszeniu upadłości.

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.