Do kiedy wniosek o upadłość na starych zasadach

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Do kiedy wniosek o upadłość na starych zasadach

Przeglądasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
  • Autor
    Wpisy
  • #15358
    Anonim
    Nieaktywne

    Do kiedy trzeba złożyć wniosek aby został rozpatrzony na starych zasadach.
    Ustawa/nowelizacja wchodzi 24.marca 2020.
    Jeżeli złożę wniosek np 15 marca lecz nie zostanie on przez sąd rozpatrzony to czy będzie obowiązywała nowa Ustawa/nowelizacja.
    Czy powinienem złożyć wniosek np 5 stycznia tak aby sąd zdążył rozpatrzyć do 24 marca 2020.

    Znalazłem taki przepis przejściowy:
    DZIAŁ II
    Przepisy przejściowe
    Art.537.W sprawach, w których przed dniem wejścia wżycie ustawy wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości, lecz jeszcze nie wydano postanowienia o ogłoszeniu upadłości, postępowanie w przedmiocie ogłoszenia upadłości prowadzi się według przepisów ustawy.

    Co to oznacza?

    #15360
    Sisco
    Uczestnik

    Wg mnie liczy się data złożenia wniosku.

    #15361
    Anonim
    Nieaktywne

    Też tak myślałem lecz ktoś wskazał mi przepis przejściowy Art.537.
    Ponawiam pytanie:

    Do kiedy trzeba złożyć wniosek aby został rozpatrzony na starych zasadach.
    Ustawa/nowelizacja wchodzi 24.marca 2020.
    Jeżeli złożę wniosek np 15 marca lecz nie zostanie on przez sąd rozpatrzony to czy będzie obowiązywała nowa Ustawa/nowelizacja.
    Czy powinienem złożyć wniosek np 5 stycznia tak aby sąd zdążył rozpatrzyć do 24 marca 2020.

    Znalazłem taki przepis przejściowy:
    DZIAŁ II
    Przepisy przejściowe
    Art.537.W sprawach, w których przed dniem wejścia wżycie ustawy wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości, lecz jeszcze nie wydano postanowienia o ogłoszeniu upadłości, postępowanie w przedmiocie ogłoszenia upadłości prowadzi się według przepisów ustawy.

    Co to oznacza?

    #15362
    Anonim
    Nieaktywne

    Uzupełnię pytanie:

    Czy liczy się data złożenia wniosku (przed 24 marca 2020) czy liczy się data rozpatrzenia wniosku przez sąd.

    Jeżeli złożyłem wniosek przed 24 marca a sąd rozpatrzy go po 24 marca 2020 to upadłość będzie zgodnie z nową ustawą/nowelizacją czy będzie po tzw staremu?

    #15366
    Anonim
    Nieaktywne

    Jest na blogu wpis Mecenasa z dnia 25.09.2019 „Kiedy wchodzi w życie upadłość konsumencka 2020”.
    Tak jak pisze więc też @Sisco – liczy się data złożenia wniosku. Myślę, że będzie też inny wzór wniosku (bo będzie powoływał się na inny już Dziennik Ustaw niż ten obowiązujący w obecnym wzorze).

    #15476
    Anonim
    Nieaktywne

    Jeśli wejdzie nowelizacja to ktoś jeśli nie ma majątku tylko meble w mieszkaniu komunalnym, oraz emeryturę
    czy to będzie syndyk czy ktoś inny

    #15477
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Będzie syndyk, mało tego przejmie większość obowiązków.

    #15651
    Pablo01
    Uczestnik

    Radzicie składać na dotychczasowych zasadach czy czekać i składać już po nowemu?

Przeglądasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.