Długie oczekiwanie na rozprawę

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Długie oczekiwanie na rozprawę

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
  • Autor
    Wpisy
    barnaba
    Participant

Czekam na zakończenie mojej upadłości, już dwa lata minęło od ogłoszenia,syndyk mi powiedział,że już wszystko co można jest gotowe,ja nie mam żadnego majątku tylko emeryturę z której co miesiąc mi potrącają już tylko 25%,ale żadnych ruchów ze strony sądu nie widać,czy mogę wysłać jakieś pismo z prośbą o przyspieszenie mojej sprawy,pismo z prośbą o umorzenie zobowiązań wysłałem
    rok temu ,nadal nie mam żadnych wiadomości.Czy ten okres 2 lat będzie mi liczony jako spłaty?

Aldonaa
    Participant

Jeżeli masz już postanowienie o zatwierdzeniu ostatecznego plan podziału funduszy masy upadłości – to oznacza, że czekasz już tylko na wyznaczenie terminu rozprawy o psw.
    Pismo z prośbą o przyspieszenie sprawy teoretycznie można wysłać. Ale jaki będzie tego skutek to trudno powiedzieć.
    Okres trwania formalnego postępowania nie jest zaliczany do ewentualnego ustalonego (od 1 m-ca do 36 m-cy) okresu spłat wierzycieli. Ale w niektórych przypadkach może także być brany pod uwagę.

barnaba
    Participant

Po rozmowie z syndykiem dowiedziałem się,że nie mam zatwierdzenia ostatecznego,sprawozdanie syndyka jest zatwierdzane też z półrocznym opóźnieniem,w mojej sytuacji wiszę w powietrzu nie mam ,żadnych wiadomości,czas i potrącane pieniądze lecą i nadal nie wiem,czy może pojechać do sądu i spytać się osobiście w sekretariacie,czy może wysłać pismo z zapytaniem?Sąd jest w Gdańsku
    Barnaba

EdytaEdyta
    Participant

Witam,

ja niestety też bardzo długo czekam. Jest to dla mnie o tyle zastanawiająco, że na samą rozprawę czeka się dosyć krótko – ok 2 miesięcy a na „klepnięcie” przez sędziego listy podziału wierzytelności czekam już 4 miesiące.
    Czy jest ktoś w stanie napisać co się dziej, ze środkami upadłego po spłacie przez syndyka wierzycieli z tego co udało mu się zebrać do momentu rozprawy o plan spłaty? Przecież syndyk dokonał podziału ze zgromadzonego majątku upadłego między poszczególnych wierzycieli a pomimo to przez okres od momentu tej spłaty do wyznaczenia końcowej rozprawy 50% pensji nadal wpływa na konto syndyka.

karol123
    Participant

4 miesiące to nie długo. Ja czekałem ponad 12 miesięcy na to jak piszesz ” klepnięcie”. Środki te są zwracane. Przynajmniej u mnie tak było. Mówię o środkach od momentu rozprawy o wyznaczenie planu spłaty wierzycieli do momentu uprawomocnienia się planu spłaty.

barnaba
    Participant

Teraz ponoć wyszły nowe przepisy ułatwiające i przyspieszające całą procedurę,ale za nim to trafi do sądów pewnie minie też
    dużo czasu widać,że nadal z normalnymi ludźmi postępują jak dawniej,tak aby się bali coś zaprotestować.

ela
    Participant

Witam serdecznie ,
    mam pytanie odnośnie czasu oczekiwania na rozprawę w przypadku gdzie mam już postanowienie o zatwierdzeniu listy wierzytelności oraz złożony wniosek o umorzenie zobowiązań bez planu spłaty z uwagi na brak majątku wniosek złożyłam 21.05 . Może ktoś z was pomoże mi i wyjaśni jak dalej przebiegnie procedura czy sąd najpierw przyjmie wniosek i później rozprawa ? ile mniej więcej to będzie jeszcze trwało . Z góry bardzo dziękuje za jakkolwiek odpowiedź i pomoc . Pozdrawiam Ela

moskit
    Participant

Pozostaje Ci czekać na rozprawę odnośnie PSW. Czas oczekiwania mniej więcej 6 mies.
    W międzyczasie będzie jeszcze finalne sprawozdanie z działalności syndyka.

Luki1322
    Participant

Moskit?? W jakim miescie tak dlugi okres oczekiwania na rozprawe o PSW?

moskit
    Participant

Znam 2 przypadki z takim czasem: Poznań i Łódź

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Będzie rozprawa o PSW po 8 miesiącach od złożenia pisma. Jeszcze jest taka sprawa, żeby się odbyła. Przytrafi się jakaś kwarantanna czy coś choćby gorączka i do sądu nie wpuszczą.

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.