Długie oczekiwanie na rozprawę

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Długie oczekiwanie na rozprawę

Przeglądajasz 14 wpisów - od 1 do 14 (z 14)
 • Autor
  Wpisy
 • #13942
  barnaba
  Participant

  Czekam na zakończenie mojej upadłości, już dwa lata minęło od ogłoszenia,syndyk mi powiedział,że już wszystko co można jest gotowe,ja nie mam żadnego majątku tylko emeryturę z której co miesiąc mi potrącają już tylko 25%,ale żadnych ruchów ze strony sądu nie widać,czy mogę wysłać jakieś pismo z prośbą o przyspieszenie mojej sprawy,pismo z prośbą o umorzenie zobowiązań wysłałem
  rok temu ,nadal nie mam żadnych wiadomości.Czy ten okres 2 lat będzie mi liczony jako spłaty?

  #13956
  Aldonaa
  Participant

  Jeżeli masz już postanowienie o zatwierdzeniu ostatecznego plan podziału funduszy masy upadłości – to oznacza, że czekasz już tylko na wyznaczenie terminu rozprawy o psw.
  Pismo z prośbą o przyspieszenie sprawy teoretycznie można wysłać. Ale jaki będzie tego skutek to trudno powiedzieć.
  Okres trwania formalnego postępowania nie jest zaliczany do ewentualnego ustalonego (od 1 m-ca do 36 m-cy) okresu spłat wierzycieli. Ale w niektórych przypadkach może także być brany pod uwagę.

  #14031
  barnaba
  Participant

  Po rozmowie z syndykiem dowiedziałem się,że nie mam zatwierdzenia ostatecznego,sprawozdanie syndyka jest zatwierdzane też z półrocznym opóźnieniem,w mojej sytuacji wiszę w powietrzu nie mam ,żadnych wiadomości,czas i potrącane pieniądze lecą i nadal nie wiem,czy może pojechać do sądu i spytać się osobiście w sekretariacie,czy może wysłać pismo z zapytaniem?Sąd jest w Gdańsku
  Barnaba

  #14032
  EdytaEdyta
  Participant

  Witam,

  ja niestety też bardzo długo czekam. Jest to dla mnie o tyle zastanawiająco, że na samą rozprawę czeka się dosyć krótko – ok 2 miesięcy a na „klepnięcie” przez sędziego listy podziału wierzytelności czekam już 4 miesiące.
  Czy jest ktoś w stanie napisać co się dziej, ze środkami upadłego po spłacie przez syndyka wierzycieli z tego co udało mu się zebrać do momentu rozprawy o plan spłaty? Przecież syndyk dokonał podziału ze zgromadzonego majątku upadłego między poszczególnych wierzycieli a pomimo to przez okres od momentu tej spłaty do wyznaczenia końcowej rozprawy 50% pensji nadal wpływa na konto syndyka.

  #14033
  karol123
  Participant

  4 miesiące to nie długo. Ja czekałem ponad 12 miesięcy na to jak piszesz ” klepnięcie”. Środki te są zwracane. Przynajmniej u mnie tak było. Mówię o środkach od momentu rozprawy o wyznaczenie planu spłaty wierzycieli do momentu uprawomocnienia się planu spłaty.

  #14039
  barnaba
  Participant

  Teraz ponoć wyszły nowe przepisy ułatwiające i przyspieszające całą procedurę,ale za nim to trafi do sądów pewnie minie też
  dużo czasu widać,że nadal z normalnymi ludźmi postępują jak dawniej,tak aby się bali coś zaprotestować.

  #14163
  ela
  Participant

  Witam serdecznie ,
  mam pytanie odnośnie czasu oczekiwania na rozprawę w przypadku gdzie mam już postanowienie o zatwierdzeniu listy wierzytelności oraz złożony wniosek o umorzenie zobowiązań bez planu spłaty z uwagi na brak majątku wniosek złożyłam 21.05 . Może ktoś z was pomoże mi i wyjaśni jak dalej przebiegnie procedura czy sąd najpierw przyjmie wniosek i później rozprawa ? ile mniej więcej to będzie jeszcze trwało . Z góry bardzo dziękuje za jakkolwiek odpowiedź i pomoc . Pozdrawiam Ela

  #14172
  moskit
  Participant

  Pozostaje Ci czekać na rozprawę odnośnie PSW. Czas oczekiwania mniej więcej 6 mies.
  W międzyczasie będzie jeszcze finalne sprawozdanie z działalności syndyka.

  #16393
  Luki1322
  Participant

  Moskit?? W jakim miescie tak dlugi okres oczekiwania na rozprawe o PSW?

  #16400
  moskit
  Participant

  Znam 2 przypadki z takim czasem: Poznań i Łódź

  #16403
  Wiosna2019
  Participant

  Będzie rozprawa o PSW po 8 miesiącach od złożenia pisma. Jeszcze jest taka sprawa, żeby się odbyła. Przytrafi się jakaś kwarantanna czy coś choćby gorączka i do sądu nie wpuszczą.

  #17817
  Gosia1968
  Participant

  Ja czekam od marca 2020 prawdopodobnie przez pandemie ale sądy już dawno urzędują
  Jestem z Poznania Moją sprawę prowadzi kancelaria , która nie ma na to wpływu Pozdrawiam

  #17847
  Pan Tadeusz
  Participant

  U mnie 20 marca miną pełne 4 lata od ogłoszenia upadłości.
  Na szczęście już finisz.

  #17848
  Pan Tadeusz
  Participant

  U mnie właśnie mijają pełne 4 lata od ogłoszenia upadłości.
  Na szczęście już finisz.

Przeglądajasz 14 wpisów - od 1 do 14 (z 14)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.