Długie działanie syndyka

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Długie działanie syndyka

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #20999
  kenziak12
  Uczestnik

  Witam,

  Jestem już po ogłoszonej upadłości konsumenckiej w styczniu 2021 w Warszawie. Zaraz będzie mijało półtora roku od ogłoszenia upadłości konsumenckiej, a syndyk w dalszym ciągu nie wysłał PSW do sądu. Tłumaczy się powolnym działaniem komorników i „takie jest prawo”.
  W lipcu wysłałem wniosek o zwiększenie kwoty wolnej od zajęcia, sąd dopiero w lutym 2022 roku oddalił mój wniosek.
  Upadłość zamiast pomóc w oddłużeniu powoduje, że nie starcza mi środków na życie i zadłużam się u znajomych osób.
  Czy ktoś z forum jest w stanie znaleźć wyjście z tej sytuacji i czy jest możliwość w jakiś sposób przyśpieszenia całego tego procesu/zmiany syndyka? Zastanawiam się, czy jest też sens zmieniać syndyka, bo projekt syndyk wysłał mi w lutym 2022, ale od tego czasu ciągle wstrzymuje się z wysłaniem jego do sądu. Prosiłbym o porady, co mogę zrobić w tej sytuacji.
  Dziękuje i pozdrawiam

  #21004
  tomek001
  Uczestnik

  podobne wrazenie odnioslem gdy trwalo moje postepowanie upadlosciowe, jakoby syndyk sie ociagal z niektorymi sprawami. Uzbroj sie w cierpliwosc jeszcze te pare miesiecy, jak juz syndyk wysle projekt planu splat to trzymaj kciuk za szybka rozprawe i brak zazalen na postanowienie i to tyle.

  #21147
  Snajper
  Uczestnik

  Witam co oznacza na portalu sądowym
  oddalenie wniosku na podstawie art. 63 ust. 1 c PU w ubiegłym roku pisałem wniosek o wyłącznie dochodów z masy upadłościowej syndyk był na nie pisał o oddalenie czyli mam rozumieć że sąd oddalił mój wniosek? Masakra z tymi sądami październik 2021wyslalem wniosek a dziś oddalenie 😡

  #21151
  malgosnik
  Uczestnik

  U mnie trwało to 5 lat dopiero ruszyło się jak napisałam do ministerstwa sprawiedliwości…

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.