Długi-po jakim czasie komornik

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Długi-po jakim czasie komornik

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 3 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  karol123 5 dni, 6 godziny temu.

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
  • Autor
    Wpisy

dawid300
    Participant

Witam, mam ponad 20 tyś chwilówek niektóre odstapienia od umowy.
    Firmy Vivus, Netcredit, Filarum, Tanikredyt, Aplhafinance, Szybkagotowka, Kuki, Viasms, Wonga.

Po jakim czasie, gdy nie będę mógł zacząć płacić zaczną wysyłać mi listem powiadomienia, badz po jakim czasie mogą skierować sprawe do sadu?

karol123
    Participant

20 tyś? Co Ty za głupoty piszesz i się ośmieszasz na tym forum. A skąd my to mamy wiedzieć kiedy ktoś będzie chciał Cię pozwać? Pozwą Cię wtedy kiedy będą chcieli. Na ogół bank wypowiada umowę jak ktoś zalega ponad 3 miesiące. Jak działają para banki nie wiem.

skyfall
    Participant

Raczej nie prędko. Napewno kilka miesięcy. Najpierw windykacja tzw. polubowna, czyli będą do Ciebie dzwonić i pisać różne firmy windykacyjne. Może nawet ktoś Cię odwiedzi. Później część z tych firm dokona cesji na inne podmioty i to one będą Cię windykować polubownie a później dopiero Sąd i to zapewne tzw. e- Sąd w Lublinie inaczej EPU. Jeżeli będziesz miał nad tym kontrolę i będziesz składał sprzeciwy na nakazy zapłaty z e-sądu to opóźnisz całe postępowania o kolejne miesiące. A jeżeli Twoje sprzeciwy będą sensowne to nawet doprowadzisz do oddalenia powództwa. Firmy parabankowe piszą słabe pozwy i nawet często się zdarza, że nawet e-sąd nie wydaje im nakazu. Ich umowy są często obarczone wadami, podobnie cesje i przy umiejętnej obronie mogą nic nie wskórać w Sądzie. Także przy Twojej biernej postawie masz przynajmniej pół roku do komornika a jeżeli podejmiesz się obrony to nie wiadomo czy w ogóle będzie kiedykolwiek komornik. Poszukaj w necie dobrej kancelarii antywindykacyjnej. Ja na forum nie chcę nikogo reklamować.

skyfall
    Participant

I nie wierz windykacji, że już idą do Sądu. To bajki…

karol123
    Participant

@ Skyfall

Pełna zgoda. Ciężko jednak o dobrego i taniego prawnika. Lepiej zrobić upadłość a nie stresować się. Jak kolega ma 20 tyś spraw. To nie ogarnie tego.

skyfall
    Participant

@karol123

Oczywiście, masz rację. Autor tematu jednak podał za mało danych aby stwierdzić czy ma obecnie szansę na upadłość konsumencką. Myślę, że zawsze trzeba działać dwutorowo tzn. aktywnie „walczyć” w Sądzie z każdym pozwem i także w międzyczasie składać wniosek o upadłość. Jeżeli nie uda się ogłosić upadłości to może chociaż uda się obalić część pozwów lub Sąd orzeknie np.tylko spłatę kapitału bez ogromnych prowizji czy innych dziwnych opłat. A tak jak czekamy na upadłość i nie działamy aktywnie, to e-sąd przybija nakazy a my tracimy możliwość wniesienia sprzeciwu i godzimy się na wszystko co jest napisane w pozwach. Przy nieudanej upadłości pozostajemy z komornikami i ogromnymi sumami często nie zgodnymi z prawem.

karol123
    Participant

@ Skyfall

Masz rację. Ale w teorii. Praktyka wygląda taka, że ja człowiek inteligentny z wyższym wykształceniem ekonomicznym nie prawniczym nie jestem w stanie walczyć w sądzie z parabankami i ich prawnikami. Ciężko jest też samemu robić upadłość. Ja mam w rodzinie rewelacyjnego prawnika. Jak ktoś nie ma prawnika i pieniędzy na prawnika. To ma pecha. Co mogę więcej powiedzieć.

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.