Dług osoby upadłej wobec byłego partnera

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Dług osoby upadłej wobec byłego partnera

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  Martawoz 4 dni, 23 godziny temu.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Autor
    Wpisy

Martawoz
    Participant

Dzień dobry w 2011 roku mój były Partner podpisał zobowiązanie do zwrotu pewnej kwoty. Zarówno on jak i ja jesteśmy w trakcie sprawy upadłościowe. Ja złożyłam zażalenie na plan spłaty wierzycieli, On dostał umorzenie całkowite ale jego sprawa jeszcze się toczy bo wierzyciele złożyli sprzeciw.

On nie podał mnie jako swojego wierzyciela, więc moje pytanie jest takie, czy mogę założyć mu sprawę cywilną o zwrot tych pieniędzy?

Zaznaczam, że nie minęło 10 lat od momentu kiedy podpisał zobowiązanie a prawo nie działa wstecz więc nowelizacja która mówi o tym że po 6 latach długi się umarzają tutaj nie ma racji bytu.

Dzięki, M.

moskit
    Participant

Możesz. Należałoby wpierw o fakcie zatajenia zobowiązania powiadomić jak najszybciej własnego syndyka oraz syndyka i sąd w którym prowadzona jest sprawa o upadłość partnera.

Martawoz
    Participant

Zrobiłam to, jego syndyk powiedziała, że już nie pełni tej funkcji. Jest raczej pozamiatane…

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.