Darowizna aut w trakcie psw

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Darowizna aut w trakcie psw

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Autor
    Wpisy
    domi
    Participant

Witam serdecznie! Przeszukałam lupkę ale nic nie znalazłam. Otóż moja sytuacja wygląda w ten sposób, że od maja 2019roku mam ustalony plan spłaty wierzycieli. Plan ustalony na 3 lata. Pracuje na umowie zlecenie na stałe i od sierpnia dodatkowo otworzyłam działalność gospodarczą (transport) wiadomo w tych czasach trzeba się jakoś zabezpieczyć przed tą pandemia i w razie czego mieć jakieś inne źródło dochodu ale już wracam do tego co chciałam zapytać.do prowadzenia działalności potrzebuje dwa auta dostawcze, które mój tata chce mi dać bo sam przeszedł na emeryturę i już ich nie potrzebuje. Jeden warty około 4-5tys a drugi ok 8tys.chcialby zrobić darowiznę i teraz pytanie jak na to zareaguje sąd bo wiadomo, że w sprawozdaniu trzeba o takim fakcie poinformować. Czy sąd uzna że się na tyle wzbogaciłam ze podniosą mi plan spłaty czy raczej się do tego nie przyczepia? Miał już ktoś z czymś takim do czynienia? Dodam że chciałabym żeby te auta były zarejestrowane na mnie a nie jakieś kombinowanie na kogoś innego. Proszę o radę. Pozdrawiam

Tur73
    Participant

To może użytkuj te auta bez darowizny albo zapytaj sędziego najpierw?

A tak na marginesie to jaką kwotę spłaty ustalił Ci sędzia na te trzy lata (lub jaki procent wynagrodzenia)?

Pozdrawiam

domi
    Participant

Mam ratę 200zl miesięcznie. Przy ustalaniu planu spłaty zarabiałam najniższa krajowa. Szykuje się do szybszego spłacenia planu spłaty bo w tej chwili moje zarobki pozwalają na to. Czy anheros czyta te posty? Mogłabym prosić o jakiś kontakt?

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.