Dane wierzycieli

Forum Fora Wykonywanie planu spłaty wierzycieli Dane wierzycieli

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Autor
    Wpisy
    Katy
    Participant

W grudniu sąd wydał orzeczenie w sprawie planu spłat wierzycieli. Złożyłam do niego zażalenie. Dziś odebrałam postanowienie o odrzuceniu zażalenia co oznacza natychmiastowego uprawomocnienie się postanowienia z grudnia, w związku z czym do 10 sierpnia powinnam dokonać wpłaty na rzecz wierzycieli. I tu pytanie, skąd mam wziąć dane do przelewów? Syndyk delikatnie mówiąc ma mnie w poważaniu.
    Pyt. Nr 2. W punkcie pierwszym postanowienia napisano, ze dokonam jednorazowej wpłaty na rzecz wierzycieli w kwocie ponad 6000zl. W uzasadnieniu napisano, że jest to kwota która pozostała po podziale masy na rzecz wierzycieli, i sąd podzielił ją proporcjonalnie między wierzycieli. I teraz HIT- syndyk się obudził ze dwa miesiące temu, już po moim złożeniu zażalenia, że w masie nic nie zostało, a te 6000 zł to jego wynagrodzenie. Więc po 1. nie mam dostępu do masy, której de facto już nie ma, po 2. nie dokonam tej wpłaty, skoro syndyk wziął to sobie jako wynagrodzenie. Pierwszy bank w międzyczasie wysłał już nawet wezwanie do uiszczenia tej wpłaty. Mam wrażenie że to jakiś żart, ale nie wiem co z tym zrobić. Pisać mimo wszystko do sądu o dane do przelewów? Co robić ws. Tej jednorazowej wpłaty skoro wierzyciele myślą że ja mam jej dokonać a z uzasadnienia wynika co innego a kasy już nie ma?

O numery rachunków trzeba się zwrócić samemu bezpośrednio do wierzycieli. Syndyk przestał pełnić swoje funkcje z dniem oddalenia zażalenia, czyli prawomocnego zakończenia postepowania upadłościowego.

Jeżeli chodzi o drugi pytanie, to pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją. Na szybko widzę dwa rozwiązania:
    1. wysłać do sądu pismo z informacją, że syndyk odmawia wypłaty środków, które zgodnie z uzasadnieniem postanowienia powinny być w masie upadłości, prosząc jednocześnie o interwencję.
    2. wystąpić do sądu z wnioskiem o uchylenie planu spłaty wierzycieli.

Wiosna2019
    Participant

I tu pytanie, skąd mam wziąć dane do przelewów?

Niektórzy wierzyciele podali i są w aktach sprawy. Zapewne też niektórych masz w swoich dokumentach z umów pożyczek/kredytów. W innym wypadku przeszukać internet, napisać maile, dzwonić.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.