czy warto spłacić wszystkich wierzycieli

Forum Fora Wykonywanie planu spłaty wierzycieli czy warto spłacić wszystkich wierzycieli

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #20129
  havrix112
  Participant

  Mam pytanie. Mam ogłoszoną upadłość konsumencką w sierpniu 2021r. Syndyk powiedział mi że zebrało się kilku wierzycieli na łączną kwotę 21tyś zł. Syndyk zabiera mi część wypłaty do minimalnej krajowej. Pracuję w szpitalu i mam możliwość dorobienia do pensji a tym samym wpłacenia większej kwoty do masy upadłości. Proszę mi napisać co się wydarzy jeśli do mojej masy upadłości wpłynie tyle pieniędzy, że uda mi się zaspokoić wszystkich wierzycieli. Jeśli wezmę nadgodziny to na pewno mi się uda to zrobić , ale pytanie czy warto? Co jest lepsze, żeby sąd ustalił chociaż ze 3 raty do spłaty, czy lepiej żeby w ogóle nie było planu spłaty. Jaka jest różnica? co było by dla upadłego lepsze?

  #20130
  kmaro08
  Participant

  Pytanie czy w dalszym ciągu mogą się zgłaszać kolejni. Pamiętaj również, że do tej kwoty należy doliczyć wynagrodzenie syndyka pewnie coś koło 5-10 tys. Jeśli do masy wpłynie tyle pieniędzy, że wierzyciele oraz syndyk będą zaspokojeni, to w momencie ustalania planu spłaty wierzycieli otrzymasz tzw plan zerowy, czyli nie będziesz musiał nic już więcej spłacać.
  Wiadomo, lepiej jak w ogóle nie ma planu spłat, bo też szybciej zakończy się proces oddłużenie i będziesz wówczas wolny od długów.
  Pytanie więc czy warto się zajeżdżać w pracy? Dodatkowo nie wiesz czy się coś nie przeciągnie w postępowaniu i siłą rzeczy ta kwota i tak się uzbiera.
  Dodatkowo, zawsze istnieje możliwość szybszej spłaty psw.
  Decyzja należy do Ciebie.

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.