Czy w ogóle jest szansa

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Czy w ogóle jest szansa

Ten temat zawiera 13 odpowiedzi, ma 6 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  karol123 3 miesiące, 2 tygodnie temu.

Przeglądajasz 14 wpisów - od 1 do 14 (z 14)
  • Autor
    Wpisy

karol91
    Participant

Cześć,

Zastanawiam się nad upadłością. Mam około 370 tys. długu w bankach parabankach i chwilówkch. Nie mam jak tego wszystkiego spłacać. Czy myślicie że w ogóle jest szansa na upadłość? Mam 28 lat, a długów narobiłem właściwie z głupoty, chęci lepszego życia, statusu, kilku nieudanych inwestycji w kryptowaluty. Doszedłem do etapu w którym zacząłem brać chwilówki na spłatę poprzednich zobowiązań. Czy w ogóle jest dla mnie jeszcze ratunek czy już tylko na ulicę? Pomóżcie doświadczeniem proszę, bo nie wiem co mam zrobić.

karol123
    Participant

Ciężko powiedzieć. Mało danych. Szansa zawsze jest. Próbować nie zaszkodzi. Zacznij od zapoznania się z blogiem i forum. Ja miałem 400 tyś i dostałem. Kwota długu nie ma znaczenia. Są tylko 2 przesłanki odrzucenia: rażące niedbalstwo i lekkomyślność.

karol91
    Participant

Rozumiem, a jakie brakujące dany mogłyby pomóc w ocenie? Jeśli mogę spytać, to w jaki sposób ty argumentowałeś swój wniosek?

karol123
    Participant

Argumentowałem utratą pracy. Właśnie to jest najgorsze, że to kwestia ocenna sądu. A konkretnie sędziego. Taka sama sytuacja jeden sędzia Ci ogłosi inny nie. Moim zdaniem byłeś lekkomyślny, bo zaciągałeś zobowiązania aby spłacić inne. Ta historia z krypto walutami też brzmi tak sobie. Więc 50/50 daję. Nie opowiadaj głupot na rozprawie. Kwestie kryptowalut ja bym pominął.Bo sąd Ci zarzuci np. niedbalstwo. Ludzie kurcze mają ciężkie choroby utratę pracy itp a ty zaciągnąłeś sobie długi bo byłeś lekkomyślny. Tak może pomyśleć sędzia. I wtedy będzie źle. Wymyśl lepiej coś.

karol91
    Participant

Ja się z tobą zgadzam. Brałem bo de facto byłem głupi. Teraz płacę i płaczę i zastanawiam się co z tym fantem.zrobić. No nic, dzięki w każdym razie za.pomoc.

Howard80
    Participant

Tak jak Karol wspomniał… Poczytaj forum i bloga. Może warto pójść też do psychologa. Sam piszesz ze byłeś głupi… Jeśli dostaniesz z jakiegoś ośrodka dokumentację medyczna też jest szansa na upadłość.
    Też byłem głupi bo w długi popadlem przez hazard. Zgłosiłem się do psychologa. Tam najpierw pomogłem sobie a potem zająłem się upadloscia. Na dzień dzisiajszy nie gram 3,5 roku a upadłość oglosilem 2 lata temu

karol123
    Participant

@howard80 ale kolega chyba nie jest hazardzistą. Tak przynajmniej ja zrozumiałem wpis kolegi. Zrobienie kilku nieudanych inwestycji nie oznacza bycia uzależnionym od hazardu. A jak nie jest to kto mu da papiery?

karol91
    Participant

panowie, nie jestem uzależniony. Te kilka inwestycji nie przesądziło o moim upadku finansowym, jedynie dolało oliwy do ognia. Głównym problemem była chęć życia ponad stan i rozrzutność. To nie jest tak, że chcę się wymigać od odpowiedzialności. Szukam rozwiązań by móc wyjść na prostą i nigdy więcej żadnych pożyczek. Na moją obronę mam jedynie fakt że moje zarobki z roku na rok rosły i perspektywy były dobre, ale w pewnym momencie straciłem panowanie nad tym ile i na co wydaję. Jak usiadłem z kartką papieru i uświadomiłem sobie co ja nawywijałem to mnie rozpacz, niestety zbyt późno.

Howard80
    Participant

Nie wmawiam koledze że jest uzależniony. To już robota psychologa… Ale napisałeś w pierwszym poście że inwestowales w kryptowaluty. Nie wiem na czym to polega… Ale skojarzyło mi się to np z inwestowaniem kasy na giełdzie. Znam człowieka który w ten sposób inwestowal pieniądze i dziś ma fure dokumentów. Bo jak sam stwierdziles stracił panowanie nad tym co robi…

karol123
    Participant

@ karol91 jak tak szczerze i prawdziwie opowiesz w sądzie jak to byłeś lekkomyślny i wydawałeś ponad miarę to mogą Ci odrzucić. Wymyśl coś.

skyfall
    Participant

Myślę, że kolega karol91 powinien poczekać na nowelizację ustawy. Czyli coś pomiędzy styczniem a czerwcem 2020.

IzaBerg
    Participant

Witam,
    Co ta nowelizacja ma wnieść?
    Pozdrawiam.

Andrzej1
    Participant

Wszystko w rękach sędziego i dobrego prawnika.
    Zwykłym ludziom nie przyznają upadłości a Michał Wiśniewski który przehulał miliony i narobił następnych dostał upadłość i tak można by znałeś kilka innych osób.

karol123
    Participant

Pitu pitu. Ulzylo Ci?. Poplacz sobie jeszcze.

Przeglądajasz 14 wpisów - od 1 do 14 (z 14)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.