Czy syndyk może zwolnić wcześniej wynagrodzenie?

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Czy syndyk może zwolnić wcześniej wynagrodzenie?

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 18)
  • Autor
    Wpisy
    joatob70
    Participant

Jestem po wydaniu postanowienia o PSW i po odrzuceniu przez Sąd Okręgowy zażalenia wierzyciela. Od marca odłożyło się na koncie ponad 20 tysięcy, oprócz pieniędzy które mają być wpłacone wierzycielom w jednorazowej transzy po otrzymaniu prawomocnego postanowienia. Syndyk poinformował mnie, że całość tych pieniędzy zostanie mi zwrócona. W tej chwili co miesiąc w dalszym ciągu mam potrącane 2600 zł. Jest pandemia, Sądy działają coraz gorzej i może to jeszcze bardzo długo trwać, zanim syndyk dostanie prawomocne postanowienie. Czy syndyk moze już zwolnić zajęcie wynagrodzenia? W żaden sposób nie uszczupli to masy upadłościowej, bo w tej chwili to są już moje pieniądze. Bez sensu są wpłacane na konto syndyka, a ja dziaduję.

Kevin
    Participant

spytaj go, ale watpie czy sie zgodzi, poniewaz przepisy jednoznacznie mowia kiedy syndyk „schodzi” z wynagrodzenia.

joatob70
    Participant

Przepisy mówią też, że postępowanie takie, jak moje powinno było się zakończyć w przeciągu pół roku, a nie 2,5 lat. Poza tym przepisy nie przewidziały pandemii, która powoduje totalny paraliż Sądów… spróbuję napisać prośbę do Syndyka

Kevin
    Participant

napisac mozesz, papier jest cierpliwy i tego Tobie tez zycze i nie mysl o pracy sadow i pandemii, bo sie tylko wkur… znaczy zdenerwujesz, ciesz sie z obrotu sprawy, ze masz juz PSW wg. starych zasad i niedlugo wrocisz do normalnego zycia.

kmaro08
    Participant

Dokładnie, Syndyk póki nie będzie miał prawomocnego postanowienia na papierze, nie zwróci Ci środków. Możesz jedynie dopytywać się Sąd o przesłanie postanowienia, może kilka telefonów przyspieszy sprawę.

joatob70
    Participant

Ale mnie nie chodzi o zwrócenie środków. Niech sobie leżą u Syndyka. Nazywam go w tej chwili „świnka-skarbonka” ;), tylko wynagrodzenie mógłby już uwolnić 🙂 A swoją drogą w życiu bym nie odłożył tylu pieniędzy 🙂

Kevin
    Participant

ja myslalem o uwolnieniu wynagrodzenia, tak jak pisales, ale uczulam Cie jeszcze, zebys tak bardzo sie nie cieszyl, ze swinke-skarbonke CI syndyk zwroci, wprawdzie wiekszosc forumowiczow pisalo, ze zwracaja, ale byly przypadki, ze te srodki szly na poczet masy, nie wiem jak to mozliwe, ze takie sa roznice w interpretacji przepisow, ale zdarzylo sie komus, ze syndyk te srodki przelal do wierzycieli.

joatob70
    Participant

Mój syndyk w mailu napisał mi, że wszystkie środki od marca zostaną wrócone, więc się nie martwię. Jak będzie trzeba czekać, to poczekam, ale z tym wynagrodzeniem spróbować nie zawadzi 🙂 Dam znać, jaka będzie odpowiedź 🙂

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 year, 2 months temu przez joatob70.
    Kevin
    Participant

Ok, obu jak najszybciej 😁

tomkasz
    Participant

Chyba wiele zależy od syndyka. Znam przypadek, w którym syndyk zszedł z wynagrodzenia kilka miesięcy przed rozprawą o PSW, a środki z masy, które nie miały być rozdzielone między wierzycieli zaraz po rozprawie o PSW przelał upadłemu. Czy to wynika więc wprost z przepisów, że te środku muszą u syndyka leżeć i czekać na prawomocność PSW, skoro i tak nie będą już przekazane wierzycielom?

joatob70
    Participant

Udało się 🙂 Syndyk zwolnił wynagrodzenie, w kadrach dostałem informację, że po ponad 5 latach po raz pierwszy dostanę pełne wynagrodzenie 🙂 Trzeba próbować 🙂

Kevin
    Participant

no to super!:)
    syndyk tak zareagował na Twoje pismo?

joatob70
    Participant

Tak, wysłałem mailem do biura i osobno pocztą, ale zareagował od razu na maila 🙂

wiktoria195
    Participant

Ile syndyk zabiera z konta bankowego na które wpływa najniższe wynagrodzenie

Archibaldt
    Participant

Wolna od potrąceń jest kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 18)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.