Czy można spłacić wcześniej plan spłaty?

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Czy można spłacić wcześniej plan spłaty?

Przeglądasz 15 wpisów - od 121 do 135 (z 160)
  • Autor
    Wpisy
  • #10469
    Anonim
    Nieaktywne

    @karol123 To jest właściwe i jednoznaczne wyjaśnienie sprawy. @anheros Co za frajer gdy wygra w Lotto mając solidne długi i sprawę w UK tą kwotę pobierze na swoje nazwisko? Kupon Wygranej jest dokumentem incognito. Daje się zaufanej osobie najlepiej swoim dzieciom, która ją pobiera i po sprawie. Trzeba tylko sprawdzić te grupy, które są zwolnione z konieczności zapłaty podatku od darowizny gdyby ktoś chciał kwotę odzyskać bez konieczności zapłaty owego podatku. Do nich zaliczane są osoby, które tworzą tzw. zerową grupę podatkową. Generalnie najbliższa rodzina.

    #10475
    moskit
    Uczestnik

    @Henzyk
    Tylko czekam, nic nie płacę.

    @Aldona
    Tak.
    „PSW poza zaspokojeniem wierzycieli w możliwie największym zakresie, spełnia też niewątpliwie funkcję pedagogiczną w stosunku do upadłego i innych uczestników życia społecznego. Wydane postanowienie winno utwierdzać wszystkich zainteresowanych rozstrzygnięciem, że „nowy start” upadłego nie następuje automatycznie, bezrefleksyjnie, bezproblemowo i w oderwaniu od postawy upadłego”
    Odniosłem wrażenie, że sąd za wszelką cenę chce powstrzymać falę osób, które by chciały zrobić podobnie. Moja argumentacja i odniesienie do przepisów zostały zupełnie zignorowane.

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 lat, 10 miesięcy temu przez moskit.
    #10477
    Anonim
    Nieaktywne

    Zawsze Sąd znajdzie „odpowiednie” uzasadnienie.
    Też podejrzewam, że to taka prewencja przed masowym wcześniejszym spłacaniem PSW. Jak już niemal wszystko w upadłości – wszystko zależy od „jak się trafi”.

    #10478
    karol123
    Uczestnik

    Ale wcześniejsza spłata powinna być sądom na rękę. Szybciej pozbywają się delikwenta. Nie muszą czytać jego sprawozdań.

    #10481
    anheros
    Uczestnik

    A Henzyk ZNOWU nie rozumie… kompletnie! To był TYLKO PRZYKŁAD – SŁYSZY!!??? CZY GŁOŚNIEJ??!!! – w to Lotto, bo jak dostaniesz spadek, to nie będzie on „na okaziciela”! Wszystko się może zdarzyć przez okres spłacania psw. Także to, że zwyczajnie… nagle zabraknie kasy na spłatę! TROCHĘ WYOBRAŹNI CHŁOPIE DROGI!!! Tak – KRZYCZĘ! Bo gość nie rozumie, jak się spokojnie mówi 😉 🙂
    Aldona – możliwe. Ale raczej szedłbym w kierunku, że „wysssokkki sąąąądddd” ma do spłaty kredyt we frankach i wychodzi z założenia, że „temu &%%$$!” nie pozwolę się szybciej wywinąć”. Takie to polskie i częste, niestety.
    Nie wiem czemu, ale ostatnio cały czas się zgadzam z Karolem 🙂

    #10482
    Anonim
    Nieaktywne

    @anheros Wszystko rozumiem i wszystkie wątpliwości zostały wyjaśnione. Podałeś przykład Lotto to Ci napisałem co ja o tym sadze – źle odpowiedziałem? Jak dobrze to rozszerzasz o kolejny temat o ew. jakiś spadek. Ten temat wyjaśniał sam „gospodarz forum”. Swoją drogą tam też jest niezła gmatwanina prawna wymagająca jakiejś głębszej analizy.

    #10485
    anheros
    Uczestnik

    W prawie wszystko wymaga „głębszej analizy” – jakby nie wymagało, to by zawód prawnika nie istniał. 😉

    #10490
    Anonim
    Nieaktywne

    @anheros Cyt. (…) Chcesz mieć dobre prawo – nie dopuść prawników do jego tworzenia (…). W sprawach sądowych obojętnie kto, o co i z kim się sądzi zawsze wygrywającą stroną jest ta trzecia – prawnicy. Czy przepisy prawne można uprościć tak aby były zrozumiałe dla przeciętnego obywatela? Jak najbardziej. Dlaczego tego się nie robi? Ponieważ prawo tworzą prawnicy. Uproszczenie prawa doprowadziłoby do tego, że prawnicy stali by się grupą zawodową zbędną. Koło XXI wiecznej głupoty trwa dalej i końca jego nie będzie.

    #10491
    anheros
    Uczestnik

    Zbytnie uproszczenie – zgodzi się tylko ten, co wiedzy nie ma za dużo w głowie. Bo tylko prawnik wie, że tworząc przepis A, odnoszący się do przepisu B, należy wziąć pod uwagę przepis C, co do którego istnieje odniesienie w przepisach W i Z, a nadto o tychże wspomina przepis G i… takie tam inne zależności.
    Ogólnie zgadzam się, że powinno być to proste – ale prostota nie zawsze jest prosta. Choć taka być powinna.
    Na drogach też nie powinno być ograniczeń prędkości, ani świateł, bo wtedy na każdym skrzyżowaniu wszyscy by zwalniali, bo „może ktoś wyjedzie”, a wielokrotnie w niezależnych badaniach udowodniono, że ograniczenia prędkości mają za zadanie głównie… dochody dla budżetu. I takie tam różne… – można dyskutować 🙂

    #10492
    karol123
    Uczestnik

    A propos prawników. To czytałem ostatnio artykuł, że do zawodu weszło wiele tysięcy ludzi. Pensje młodych ludzi po studiach są takie „biedronkowe”. Więc w sumie kiepska praca. Nikomu nie życzę aby został prawnikiem. Kiedyś było inaczej. Nawet sędzia wbrew pozorom to nie są jakieś kokosy. Tylko, że praca lekka i nic Ci nie mogą zrobić.

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 lat, 10 miesięcy temu przez karol123.
    #10494
    Anonim
    Nieaktywne

    @anheros „Zbytnie uproszczenie” – na pewno. Nikt sobie nie wyobraża, że przepisy mogą być proste i obligatoryjne. Prosty przykład. Co by się takiego stało, gdyby przedawnienie długów stosownie do art. 117 i 118 Kc było obligatoryjne, bez żadnych dalszych „wycieczek” przepisowych z tzw. przerwaniem biegu przedawnienia. Mija okres na windykacje komorniczą i temat zamykamy. Komornik, jeżeli nie ma z czego już windykować po 3 latach umarza postępowanie egzekucyjne. UK jest faktycznie przedawnieniem długów z jednoczesną kasacją i wynosi również 3 lata. Trzeba przypomnieć, że jeżeli wierzyciel podejrzewa, że dłużnik świadomie wyprowadza majątek zawsze może złożyć doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa z jednoczesną prośbą o zabezpieczenie majątku. Jeżeli prokuratura stwierdza, że takie przesłanki nie zachodzą wówczas umarza postępowanie. Taki dokument przedłożyć sądowi i zbędne jest przepytywanie dłużnika. Jeżeli zachodzą wówczas o przedawnieniu długów mowy być nie może. Ciekawe czy wówczas dowolny dłużnik pozbywałby się majątku, aby uniknąć spłaty de facto świadomie okradając wierzyciela? Gniłby z długami do końca życia. Rozważania czysto akademickie i teoretyczne, ale jakie proste. Osiągamy ten sam cel, ale bez zbędnych „ton” przepisów.

    #10495
    Anonim
    Nieaktywne

    @karol123 Kokosów być może nie ma zwłaszcza u tych prawników wchodzących na rynek. Osobiście uważam, że prawnikiem faktycznie jest osoba z doświadczeniem min. 10 letnim. Ta praca praktycznie jest bez ryzyka. Znasz przypadek, że któryś z prawników zbankrutował? W przypadku DG towarowo – produkcyjnej zwłaszcza tych najpopularniejszych bankructwo jest stałym elementem. Zwróć uwagę, że tzw. „Konstytucja dla Biznesu” mówi wyłącznie o pewnych ulgach dla podmiotów, które DG rozpoczynają. Nie ma ani jednego punktu mówiącego o tym, gdy „interes nie wypali” i zbankrutujesz bez własnej winy. Masz niby UK, ale ona wiąże się z tym, że możesz stracić to co do interesu włożyłeś + wcześniejszy cały twój dorobek życiowy + nawet ew. spadek.

    #10610
    Anonim
    Nieaktywne

    @anheros Mam już informację. Sąd ogłosił moją i żony upadłość bez żadnej rozprawy i wysłuchania tylko na podstawie samego wniosku. Co dalej jeszcze nie wiem. Biuro prawne chce zamknąć sprawę od 8 miesięcy do 1,5 roku. Wygląda na to, że sam wniosek był solidnie przygotowany a materiał dowodowy obarczający winą za powstały dług samego wierzyciela był „żelazny” i bezdyskusyjny. Sąd chyba wnikliwie przeczytał go i uznał, że dalsze wyjaśnienia są zbędne.

    #10614
    anheros
    Uczestnik

    Za przeproszeniem „se biuro może chcieć”. Ja też bym chciał i każdy upadły również. To tylko takie gadanie w stylu „zapłać Pan nam jeszcze”.
    Co dalej? Syndyk. Lada moment.
    Gratulacje! 🙂
    …i do przodu! 🙂

    #10629
    Anonim
    Nieaktywne

    @anheros Chyba błędnie oceniłeś biuro prawne. Owszem – on chce jakąś kasę i nic więcej dalej mnie nie obchodzi, ale jednocześnie proponuje mi pracę w jego firmie. Praca w domu i w Internecie. W mojej sytuacji wstępnie jest to super propozycja warta rozważenia. Na razie mam do Ciebie takie pytanie. Jeżeli sąd bez żadnej rozprawy i wysłuchania dłużników ogłasza UK jest to standard, czy wyjątek?

Przeglądasz 15 wpisów - od 121 do 135 (z 160)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.