Czy można spłacić wcześniej plan spłaty?

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Czy można spłacić wcześniej plan spłaty?

Przeglądajasz 10 wpisów - od 151 do 160 (z 160)
  • Autor
    Wpisy
  • #10664
    karol123
    Participant

    Henzyk czytał dużo dzieł Lenina. Tam pisano, że musi być ilość aby była jakość. Ale oczywiście u Henzyka to jest i ilość i jakość.

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 years, 6 months temu przez karol123.
    #10666
    Henzyk
    Participant

    @karol123 Sprawdź sobie co pisze na końcu w każdym druku urzędowym wniosku o ogłoszenie UK. 11. Oświadczenie dłużnika. Art. 491 z odpowiednimi punktami. Kiedy sąd oddala wniosek o ogłoszenie upadłości. Z firmy znika praktycznie w ciągu jednego dnia kwota ok. 100.000 zł. Jak ty to wyjaśnisz jednym zdaniem? Co ukradłeś wierzycielowi bo taka nasuwa się odpowiedź. Ja ogłaszam UK osoby fizycznej nie prowadzącej DG, natomiast dług dotyczy czasów kiedy taka działalność była prowadzona. Na tym długu siedzi komornik już prawie 20 lat i siedziałby do grobowej deski. Jedyną możliwością pozbycia się jego jest UK. Cały obszerny opis dotyczy DG i tego nie wyjaśnisz jednym zdaniem tym bardziej, że handel był kontraktowy z rocznymi umowami. O Leninie mi nie pisz bo dzięki jego radosnej twórczości cały blok państw wschodnich zbankrutował nie tylko Polska.

    #10667
    Henzyk
    Participant

    @karol123 Odnośnie owego Lenina w kontekście UK (…) i ilość i jakość (…) jest dokładnie tak. Im więcej masz dokumentów potwierdzających fakt wystąpienia niewypłacalności bez twojej winy tym lepiej. Jeżeli dodatkowo dotyczy to wierzyciela mamy wówczas „poezje prawną”. Tą zasadą kieruje się biuro prawne, które prowadzi mi sprawę. Analizę dokumentów wykonują gratis a następnie, jeszcze przed dokonaniem wpłaty udzielają określonych gwarancji. Jeżeli napiszą 100% wówczas w przypadku przegranej cała kwota wpłacona podlega zwrotowi.

    #10673
    karol123
    Participant

    Henzyk to dlatego właśnie napisałem, że u Ciebie jest i ilość i jakość. Gratuluję Ci i życzę wszystkiego dobrego.

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 years, 6 months temu przez karol123.
    #10677
    Henzyk
    Participant

    @karol123 Wszystkiego dobrego jest zasadne. Natomiast gratulacje są przed wsteczne. One mogą być po zakończeniu całego procesu UK i to w czasie gdy kiełbasę grillową będę opalał wszystkimi papierami związanymi z moją sprawą. To będzie chyba najszczęśliwszy dzień w moim życiu. Pozdrawiam Jurek

    #10680
    anheros
    Participant

    Luuudzie…: PRZEDWCZESNE – chyba że ktoś jest „przed wsteczny” (cokolwiek to znaczy)! 😉

    #10681
    karol123
    Participant

    Gratulować trzeba każdemu i zawsze.

    #10685
    Henzyk
    Participant

    @karol23 Nie zauważyłeś, że napisałem to w sposób żartobliwy. Ty zainicjowałeś pewien wątek – Działania wierzycieli. Tam Ci zadam pewne pytanie, aby nie mieszać spraw po różnych tematach.

    #18995
    IM82
    Participant

    Dzień dobry Panie Michale.

    Mam pytanie: czy informacje ,które zamieścił Pan w swojej ostatniej wypowiedzi w tym wątku. Są nadal aktualne, po nowelizacji przepisów?

    Jak sprawa się ma ,gdy teraz po nowelizacji przepisów plan splaty nie zostanie ustalony, lecz odroczony na 5 lat. Co gdy w takiej sytuacji poprawi się sytuacjia materialna upadłego? Oraz czy ma to znaczenie, gdy plan splaty zostanie ustalony?

    Czy jesli upadły nie pracuje, nie ma dochodów, może wystąpić z wnioskiem o ustalenie planu splaty? Jak to zostanie odebrane?

    Nie pracuję na dzień dzisiejszy, nie mam dochodu, ale przeraża mnoe wizja ciągnięcia się sprawy kolejne 5 lat,
    Pozdrawiam

    #19026

    W tym zakresie akurat przepisy się nie zmieniły. Kwestia wcześniejszego wykonania PSW nadal nie została uregulowana.

    Nie bardzo rozumiem pytanie dotycząca odroczenia. Zapewne chodzi o warunkowe umorzenie zobowiązań bez PSW? Warunkowe umorzenie zobowiązań bez PSW jest właśnie na wypadek zmiany sytuacji upadłego, a zwłaszcza zwiększenia się jego możliwości zarobkowych. Zawsze przy podejmowaniu decyzji co do PSW są brane pod uwagę możliwości zarobkowe. Możliwości zarobkowe i koszty niezbędnego utrzymania decydują o tym czy będzie umorzenie bez PSW, warunkowe umorzenie bez PSW, czy też PSW.

    Oczywiście zawsze można wystąpić o PSW choćby na minimalnym poziomie np. 100 zł miesięcznie.

Przeglądajasz 10 wpisów - od 151 do 160 (z 160)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.