Czy można spłacić wcześniej plan spłaty?

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Czy można spłacić wcześniej plan spłaty?

Przeglądajasz 15 wpisów - od 136 do 150 (z 160)
  • Autor
    Wpisy
    anheros
    Participant

Zależy od Sądu i okoliczności – to wszystko (jak to w Sądach) kwestia uznaniowa. Są natomiast Sądy, które bez względu na sprawę KAŻDĄ sprawę rozpatrują na posiedzeniu z upadłym. Zależy od Sądu.
    Praca w biurze prawnym i upadłość to dwie różne i niezależne sprawy. Nie ma bezpośredniego związku między nimi.
    A deklarowanie się przez biuro prawne jakiegokolwiek terminu jest zwykłym (i niefajnym) marketingiem prawniczym i tylko czczym gadaniem, bo po prostu nie mają na to bezpośredniego wpływu: czasem mimo starań i tak trwa to bardzo, bardzo długo (za długo). I nic na to nie poradzimy – przynajmniej bezpośrednio.

Aldonaa
    Participant

@henzyk
    mam prośbę : abyś swoje posty wpisywał w „temacie”.
    To, że dostałeś upadłość ma się nijak do „czy można spłacić wcześniej”.
    Sam pisałeś, że z tym pomieszaniem wątków coś trzeba zrobić. Wystarczy trzymać się tematu.

anheros
    Participant

Popieram Aldonę!

Henzyk
    Participant

@anheros Nie bardzo chwytem marketingowym, bowiem po sprawdzeniu dokumentów i ich analizie dokładnie powiedział to co zrealizował. Przewidział, że tak się może to zakończyć w sądzie. Sprawdź sobie mój jeden z pierwszych wpisów na tym forum. To samo napisałem i przez to byłem nawet strofowany przez państwa. To samo mówi o terminie zakończenia UK. Tu mamy przypadek szczególny, niespotykany i bardzo dobrze udokumentowany. Wierzycie przerywając pewną pisemną umowę handlową działał na własną szkodę i szkodę kontrahenta. Biuro prawne jest pod wrażeniem tej umowy, której twórcą byłem sam. Firma kupuje towar drożej, sprzedaje taniej i nieźle na tym zarabia. Pierwotnie biuro prawne też tej zagadki handlowej nie mogło zrozumieć. Jak otrzymali dokumenty stwierdzili, że jest to majstersztyk porozumienia handlowego. Gdyby przegrali sprawę kasę pobraną by zwrócili. Takie dali 100% gwarancje na piśmie jako jedyna firma a rozmawiałem z wieloma innymi. @Aldona Czy to jest w tym wątku? A gdzie miałbym wpisać jak to może być jednostkowa sprawa. Nie wiem, może biuro prawne samo będzie chciało zainicjować wcześniejsze zakończenie całej procedury UK? Przesłanki występują oczywiste. Tym samym niejako łączy się z tematem obecnego wątku, który i tak jest wg mnie zawieszony w próżni. Wszystko zależy od sądu i indywidualnego podejścia do sprawy. Jednym mogą wcześniej skracać – drugim nie. Stosunek skuteczności 66,6 i 75%. Tak czy inaczej uważam, że moja sprawa jest bardzo ciekawa.

anheros
    Participant

Kolego! Widać kompletnie nie rozumiesz, że terminy podawane przez kogokolwiek są urwane z kapelusza i choć mogą, to wcale nie muszą się sprawdzić. Nie rozumiesz, że adwokat zawsze powie optymistyczną wersję – JAK niby on ma mieć wpływ, żeby sprawa trwała 8 a nie 20 m-cy, co? Jak sobie to wyobrażasz? Kompletnie nie masz pojęcia jak działają sądy i syndycy: KOMPLETNIE!

karol123
    Participant

Henzyk błagam Cię pisz krócej. Ja nie mam siły czytać Twoich rozległych wpisów. Ciekawi mnie co piszesz. Ale zaczynam czytać i nie mam siły dojść do końca.

karol123
    Participant

Zobacz jak nasz Mecenas pisze. Nawet jak długi wpis to się super czyta. A Twoje wpisy się źle czyta. Przynajmniej mi się źle czyta.

anheros
    Participant

Ja się zgodzę z karolem.

Aldonaa
    Participant

Zgadzam się z Anherosem, który zgadza się z Karolem.

@henzyk

Jeżeli chciałeś nas poinformować, że dostałeś upadłość – to na 1-szej str. tego forum jest np. „uzyskałem upadłość konsumencką”.
    Co Cię powstrzymało aby tam zamieścić swój post, zamiast kolejny w temacie „czy można wcześniej spłacić”.
    Przeglądnij sobie swój profil i swoje wpisy. Jeszcze nie ocierasz się o PSW, więc pisząc o „rozmaitościach” tworzysz bałagan w wątkach.
    Najprzydatniej jest pisać „krótko i na temat”. Liczymy więc, że się zreformujesz !

anheros
    Participant

Zgadzam się z Aldoną, która zgadza się ze mną, ja się zgadzam z Karolem 😉 🙂

Henzyk
    Participant

@Aldona Na 99,9999…. % żadnego PSW w moim przypadku nie będzie. Znowu będziecie strofować. Czas pokaże kto ma rację. Pierwsza runda jest dla mnie wygrana.

karol123
    Participant

pisałeś, że jesteś emerytem tak? Bo ja już się w końcu zamieszałem i nie pamiętam. czemu niby masz nie mieć psw?

Henzyk
    Participant

@anheros Biuro prawne podając max. 1,5 roku na zakończenie całej sprawy dokładnie wie co mówi. Może się pomylić najwyżej o 3 miesiące.

Henzyk
    Participant

@karol123 Nie jestem żadnym emerytem. Do emerytury pozostało mi ok. 1,5 roku. Na dzień dzisiejszy jestem bezrobotnym bez prawa do zasiłku. Obecnie utrzymuję się z pomocy GOPS.

Henzyk
    Participant

@karol123 A co ma wspólnego długi wpis ze skutecznością prawną w praktyce? Mi prawnik pierwotnie odpowiadał bazowo bardzo krótko. Ja z kolei pisałem elaboraty wielostronicowe z dowodami. To co ja napisałem zostało przelane na papier i napisane we wniosku o UK. Było efektem owych elaboratów okraszonych dodatkowo argumentacją prawną. Odbiorcą docelowym jest sąd. Jego masz przekonać a nie prawnika a tym bardziej audytorium Internetowe. Skoro decyzja jest taka a nie inna widać, że argumentację opisaną sąd przyjął i został przekonany. To jest załatwienie sprawy a nie teoretyczne wymądrzanie się i pouczanie. Jeszcze raz informuję. Projekt wniosku był wysyłany tekstem aktywnym przez biuro prawne emailem na mój adres. Poprawiałem go innym kolorem i odsyłałem z powrotem. Połączenie praktyki z prawną argumentacją stworzone świetny, przejrzysty i jasny dokument. 100% pewne, sąd na pewno docenił fakt rzetelnego dłużnika, który archiwował dokumenty dowodowe przez ponad 20 lat.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 136 do 150 (z 160)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.