Czy mogę złożyć wniosek?

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Czy mogę złożyć wniosek?

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #884
    mapeta01
    Uczestnik

    Witam
    Zakończyłam działalność gospodarczą 08/2015r. Wcześniej ZUS złożył wniosek o upadłość ale Sąd odrzucił z uwagi na brak majątku. Czy mogę w chwili obecnej złożyć wniosek o upadłość konsumencką?

    #894
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Tak, można obecnie składać wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

    #901
    mapeta01
    Uczestnik

    Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.
    Pozdrawiam

    #908
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam,

    Panie Mecenasie,

    Piszę ponieważ chciała bym pomóc mojej znajomej. Mianowicie chciała porozumieć się z wierzycielem, aby spłacić dług podstawowy – niestety odpowiedź negatywna. Dług nie jest jej. Osoba z którą pracowała po jej zwolnieniu zaciągnęła bardzo duże długi – odpowiedzialność solidarna. W czasie gdy dług był zaciągany moja znajoma już dawno nie pracowała wej t firmie. Część długów za wspólniczkę spłaciła jednak ten jest bardzo duży. Aktualnie spłaca swoje długi i na wypłacie „siedzi” jej komornik. Zadłużenia, które posiada spłaca regularnie, jednak dodatkowy dług to już dla niej za wiele. Na życie nie zostaje jej praktycznie nic. Syn chciał spłacić jej podstawowy dług xxxxx zł jednak wierzyciel nie zgodził się twierdząc że musi zapłacić z odsetkami około xxxxxx zł. Dług nie jest mojej znajomej i został zaciągnięty w momencie gdy nie pracowała w tamtej firmie. Proszę o informację czy na tej podstawie, że dług nie jest jej, komornik zabiera dużo pieniędzy co powoduje że nie będzie miała na spłatę swoich długów obecnych to czy może uzyskać taką upadłość? Obecnie pracuje i płaci resztę zadłużeń regularnie…. ile takie postępowanie może trwać?

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.