Czy mam szansę na upadłość?

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Czy mam szansę na upadłość?

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #18624
  Xman
  Participant

  Witam wszystkich. Chciałbym po krótce przestawić moją sytuację. Mam długi na kwotę ok. 140 tyś. Złotych, łączne raty to ok.3500 tyś. Zł. zarobki wahają się pomiędzy 3-4 tyś. Netto miesięcznie. Jestem w trakcie rozwodu, mam zasądzone alimenty na dwójkę dzieci 1500 zł. Przeprowadziłem się do mamy, której miesięcznie dokładam ok. 500 zł. Kredyty bankowe spłacam na bieżąco , raty na ok. 1400 zł. Chwilowek od ponad 3 miesięcy nie płacę. Nie posiadam żadnego majątku. Mam szansę ubiegać się o upadłość? Przepraszam za chaotyczny wpis i dziękuję za każdą odpowiedź.

  #18627
  Inna84
  Participant

  Witaj każdy ma szansę, idź do jakiegoś prawnika dobrego który zajmuje się takimi rzeczami poptyaj go i złóż papiery teraz podobno lepiej dostać upadłość niż przedtem więc ja na twoim miejscu bym spróbowała. Pozdrawiam

  #18628
  kmaro08
  Participant

  Tak, z upadłością nie będzie problemu przy obecnych przepisach, co innego z oddłużeniem. Nie podałeś przyczyny Twoich długów, z czego wynikają. Jakieś zdarzenie losowe, choroba, lekkomyślność itp. Ma to bardzo duże znaczenie, bo od tego będzie zależeć (po ogłoszeniu upadłości) czy upadłość zakończy się oddłużeniem i na jaki okres ewentualnie otrzymasz plan spłat wierzycieli.

  #18633

  @Xman
  Jest dokładnie tak jak napisał @kmaro08 Uzyskanie upadłości to teraz żaden problem. Niestety mało osób ma świadomość, że aktualnie ogłoszenie upadłości nie oznacza z automatu oddłużenia. Pomimo ogłoszenia upadłości w pewnych sytuacjach sąd może odmówić oddłużenia. Znaczenie mają tu właśnie okoliczności, które doprowadziły do stanu niewypłacalności oraz postawa dłużnika po jego zaistnieniu.

  #18777
  Kardulaki
  Participant

  To po co ogłaszać upadłość jeśli nie będzie oddłużenia??

  #18779

  Po to żeby mieć szanse na oddłużenie. Jeżeli ktoś „wie”, że nie ma szans lub są one bardzo mało, to nie składa wniosku o upadłość. Upadłość jest prawem, nie obowiązkiem.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.