Czy mam szansę na upadłość?

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Czy mam szansę na upadłość?

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Autor
    Wpisy
    Xman
    Participant

Witam wszystkich. Chciałbym po krótce przestawić moją sytuację. Mam długi na kwotę ok. 140 tyś. Złotych, łączne raty to ok.3500 tyś. Zł. zarobki wahają się pomiędzy 3-4 tyś. Netto miesięcznie. Jestem w trakcie rozwodu, mam zasądzone alimenty na dwójkę dzieci 1500 zł. Przeprowadziłem się do mamy, której miesięcznie dokładam ok. 500 zł. Kredyty bankowe spłacam na bieżąco , raty na ok. 1400 zł. Chwilowek od ponad 3 miesięcy nie płacę. Nie posiadam żadnego majątku. Mam szansę ubiegać się o upadłość? Przepraszam za chaotyczny wpis i dziękuję za każdą odpowiedź.

Inna84
    Participant

Witaj każdy ma szansę, idź do jakiegoś prawnika dobrego który zajmuje się takimi rzeczami poptyaj go i złóż papiery teraz podobno lepiej dostać upadłość niż przedtem więc ja na twoim miejscu bym spróbowała. Pozdrawiam

kmaro08
    Participant

Tak, z upadłością nie będzie problemu przy obecnych przepisach, co innego z oddłużeniem. Nie podałeś przyczyny Twoich długów, z czego wynikają. Jakieś zdarzenie losowe, choroba, lekkomyślność itp. Ma to bardzo duże znaczenie, bo od tego będzie zależeć (po ogłoszeniu upadłości) czy upadłość zakończy się oddłużeniem i na jaki okres ewentualnie otrzymasz plan spłat wierzycieli.

@Xman
    Jest dokładnie tak jak napisał @kmaro08 Uzyskanie upadłości to teraz żaden problem. Niestety mało osób ma świadomość, że aktualnie ogłoszenie upadłości nie oznacza z automatu oddłużenia. Pomimo ogłoszenia upadłości w pewnych sytuacjach sąd może odmówić oddłużenia. Znaczenie mają tu właśnie okoliczności, które doprowadziły do stanu niewypłacalności oraz postawa dłużnika po jego zaistnieniu.

Kardulaki
    Participant

To po co ogłaszać upadłość jeśli nie będzie oddłużenia??

Po to żeby mieć szanse na oddłużenie. Jeżeli ktoś „wie”, że nie ma szans lub są one bardzo mało, to nie składa wniosku o upadłość. Upadłość jest prawem, nie obowiązkiem.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.