Czy mam szansę na upadłość konsumencka?

Forum Fora Upadłość przedsiębiorcy Czy mam szansę na upadłość konsumencka?

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
  • Autor
    Wpisy
  • #18203
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam, noszę się z zamiarem złożenia wniosku o upadłość konsumencka. Moje problemy finansowe zaczęły się w 2016 r kiedy to wykonywałam zlecenie dla firmy niemieckiej, która nie zapłaciła mi za faktury ok 30 tys euro. Okazało się że firma ogłosiła upadłość. Musiałam ratować się kredytem, który I tak nie wystarczył na bieżące koszty. Probowalam jeszcze w innej branży, jednak niezapłaconych faktur, rat, odsetek było coraz więcej, aż w końcu przestałam płacić wszystko. Obecnie zobowiązana jestem umowa przetargowa która wygaśnie z końcem grudnia 2021r. Bardzo poważnie rozważam złożenie wniosku o upadłość konsumencka ponieważ moja działalność nie przynosi zysku, szczególnie w pandemii( branża zamknięta z powodu covid). Mam 2 dzieci i trzecie w drodze, a utrzymuje się z zasiłków, pomocy rodziców i partnera. Na chwilę obecną jestem niewypłacalna. Nie posiadam żadnego majątku, oszczędności itp. Mam zablokowane konta bankowe przez komornika. Niestety z moim zobowiązaniem nie jestem w stanie normalnie funkcjonować, nie widzę szans odbicia się od dna. Chciałabym zacząć nowe życie. Jakie są szanse w moim przypadku na upadłość konsumencka?( nie posiadam majątku, przez najbliższe kilkanaście miesięcy nie będę w stanie pójść do pracy bo jestem w początkowej ciazy). Czy sąd wzywa do wyjaśnień czy sprawa odbywa się zaocznie? Czy lepiej wziąć prawnika? Czy w mojej sytuacji byłby to odpowiedni moment na złożenie wniosku o upadlosc( koniec roku- koniec umowy przetargowej, mogę wtedy spokojnie zamknąć dzialalnosc)… z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, będę wdzięczna bo chwilami człowiek myśli już o najgorszym…

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.