Co teraz będzie?

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Co teraz będzie?

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
  • Autor
    Wpisy
    ola123
    Participant

Witam.
    Bardzo się boje czy moja upadłość konsumencka nie wpłynie na losy mojej utraconej rodziny…
    Kilka lat temu zaczęłam się zadłużać, wpadłam w pętlę kredytową. Mój stan psychiczny i myśli o tym jak zapłacić następna ratę spowodował utratę rodziny. Rodzina nie wiedziała nic o moich problemach. Doszło do rozwodu z mężem. Przed rozwodem, w trakcie wyprowadzki ustanowiliśmy rozdzielność majątkową i podział majątku. Nasze wspólne mieszkanie zostało przy Nim, z obowiązkiem spłaty. Mąż wziął kredyt hipoteczny na zastaw mieszkania aby moc spłacić połowę. Ja w tym czasie wyjechałam, pracowałam, spłacałam kredyty pieniędzmi ze sprzedaży udziału mieszkania. Jesteśmy ponad rok po rozwodzie. Mieszkanie zostało przepisane całe córce w formie umowy dożywocia. Posiadam z rodzina niewielki kontakt, jednak nic nie wiedza o moich problemach finansowych. Już nie daje rady… Mam 61 lat, 2000 emerytury, chciałabym wszystko spłacić lecz nie jestem w stanie. Chciałabym ogłosić upadłość konsumencka jednak obawiam się jaki będzie miało to wpływ na mieszkanie należące do córki. Z tego co wiem kredyt jest spłacany, pozostało do spłaty około 80% wartości ceny zakupu. Czy po ogłoszeniu upadłości syndyk będzie chciał przejąć 1/2 mieszkania? Mąż wziął kredyt aby mnie spłacić, aktualnie spłaca go córka, na mieszkaniu jest hipoteka. Obawiam się ze nie dadzą sobie rady jeśli ktoś te mieszkanie zabierze, szczególnie ze nie wiedza o problemach. Chciałabym odzyskać rodzine i upadłość to chyba dla mnie jedyna szansa…

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.