Co począć w takim przypadku ????

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Co począć w takim przypadku ????

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Autor
    Wpisy
    Promotor
    Participant

Witam grono.
    Upadlosc stare zasady 2019-wrzesien
    Ściągnięte okolo 40tys , wierzyciele zgłosili sie na 700zl
    W styczniu tego roku zatwierdzona lista wierzycieli i nic cisza , dalej sciagaja, syndyk wyslal ostateczny plan podzialu ale sad nic od stycznia nuw robi , mojim skromnym zdaniem sprawa jest raczej rozwiązana , moze macie jakus pomysl co robić jak zrobic zeby rozwiązać przyspieszyć sprawę z kim sie skontaktować ? W sadzie mi cały czas idp sorawa w toku. Juz nie mam sił 😓😓😓.
    Pozdrawiam

joatob70
    Participant

Niczego nie przyspieszysz. Czas dla Sądu to jest abstrakcja. Możesz dzwonić, pisać i niczego nie zmienisz. Kiedyś powiedziano mi, że przy upadłości najpierw jest euforia, potem czekanie, czekanie, czekanie, potem zniechęcenie a na końcu obojętność. U mnie od czasu zatwierdzenia listy wierzycieli do ustalenia planu spłaty minął rok, potem kolejny zanim rozpatrzono zażalenie (odrzucone) i wydano prawomocność. Cały czas czekasz… Ale mimo wszystko uważam, że warto.

Promotor
    Participant

joatob70
    Dlatego juz nigdy w zyciu nie chce miec z takimi ludźmi nic wspolnego. To prawo jest cale poukladane pod nich zadnych terminów nic robia sobie co chca i jak chca. Ja cale zycie myślałem ze te instytucje sa na poziomie a tu wiecej chamstwa buty i kłamstwa niz po drugiej str barykady. Ja osobiscie bym drugi raz to inaczej zalatwial.
    To jest dobre dla ludzi bez roboty lub z ogromnymi dlugami .
    Pozdrawiam .

kmaro08
    Participant

Duży plus jest taki, że nie będziesz miał ustalonego psw na 3 lata 🙂 a pieniądze, które Ci zabierają do masy wrócą do Ciebie 😉
    Oczywiście po odliczeniu 700 zł i kilku tysięcy na wynagrodzenie Syndyka. Jak zostanie klepnięty ostateczny plan podziału to już żaden nowy wierzyciel nie może być uwzględniony w upadłości. Próbuj dzwonić, nawet codziennie, przeglądaj akta. Może trafisz na kogoś kto Ci pomoże. Ja pamiętam, że jak dzwoniłem do Sądu dowiedzieć się jakiś informacji to niektórzy zbywali mnie, że przez tel nie moga udzielić takich informacji, niektórzy udzielali od razu, a zdarzyło się też tak, że nawet próbowali dowiedzieć się dzwoniąc po różnych sekreteriatach/wydziałach sędziów.

Promotor
    Participant

Dzięki za odp. Troche milej sie zrobiło , jutro bede mial pismo o przyspieszenue sprawy i jutro je tez idrazu wysle. Pozdrawiam.

Promotor
    Participant

kmaro08
    Plan klepniety , ostatnia mala prosta , nikt sie dalej nie zgłosił tylko te 700zl. W koncu. Pzdr

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.