Co po wyroku

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
  • Autor
    Wpisy
    smartboy123
    Participant

Witam. Jestem po wyroku upadłości 🙂

Udało się! :)

Długi ponad 70 tyś złoty. Abstynencji około pół roku, + zaliczony ośrodek i kontynuowana terapia.

Mam do was pytanko.

Zarabiam najniższą + nie mam majątku.

Ja kto wygląda w prkatyce? Pani z sekretariatu powiedziała mi że jakieś papiery przyjdą mi do domu. A Syndyk? Wiadome kiedy się odezwie?

Ogólnie teraz nie odbieram telefonów od chwilówek, więc dlatego pytam czy mam odbierać telefony jeśli byłby to syndyk gdzieś któryś z nich?

moskit
    Participant

Pocztą przyjdzie z sądu postanowienie o upadłości.
    Syndyk powinien skontaktować się w ciągu paru dni.

„Ogólnie teraz nie odbieram telefonów od chwilówek, więc dlatego pytam czy mam odbierać telefony jeśli byłby to syndyk gdzieś któryś z nich?”
    Ludziom od chwilówek powiedz, że ogłosiłeś upadłość. Po tym pewnie dadzą Ci spokój.
    Cyba chodzi o komornika, a nie syndyka. Miałeś jakieś postępowania egzekucyjne w toku?

smartboy123
    Participant

Miałem sprawy sądowe, ale komornika raczej jeszcze nie. Chodzi mi o to jak syndyk się ze mną skontaktuje, bo jeśli telefonicznie to będę musiał odbierać wszystkie połączenia bo to być może będzie syndyk a tak nagminnie dzwoni windykacja.

Inez
    Participant

Ja też czekam na telefon od syndyka. Ogólnie każdy nr wrzucam w Google, żeby sprawdzić co to jest.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

@smartboy @inez

Sami możecie zadzwonić do syndyka 🙂 nie będzie problemu.

Henzyk
    Participant

@smartboy123 U mnie syndyk był tylko raz wcześniej telefonicznie umawiając się. Sprawdzał stan majątkowy. Po pokojach nie chodził. Wszystko co było wartościowsze miał przygotowane do wglądu w osobnym pokoju. Zjawił się bardzo szybko po postanowieniu sądu o ogłoszeniu upadłości. Resztę, wszystko załatwialiśmy przez Internet drogą e-mailową łącznie z przesyłaniem niezbędnych zeskanowanych dokumentów, o które prosił.
    Korespondencja odbywała się błyskawicznie. Pytanie syndyka. Odpowiedź góra 5 minut razem z materiałem dowodowym. Pewne wątpliwości uzgadnialiśmy telefonicznie lub w ciągłości e-mailowej korespondencji. Uwaga!!! Niektóre, bardzo wartościowe rzeczy nie zabrał (sprzęt muzyczny) bowiem miałem udokumentowane, że jestem zawodowym muzykiem i służył on mi do pracy zarobkowej.

Henzyk
    Participant

smartboy123 Po ogłoszeniu UK przez sąd mi Syndyk przysłał takiej oto treści zarządzenie o obowiązkach upadłego w pkt.:
    1. w terminie 7 dni złożyć syndykowi zestawienie miesięcznych kosztów utrzymania
    2. spłacać terminowo zobowiązania powstałe po ogłoszeniu upadłości
    3. nie płacić zobowiązań powstałych przed ogłoszeniem upadłości (za wyjątkiem zobowiązań o charakterze alimentacyjnym i innych wymienionych w art. 491 pkt.21 prawa upadłościowego
    4. przekazywać syndykowi wyciągi rachunku bankowego w terminie do 10 dnia od końca okresu, którego wyciąg dotyczy w okresach trzy miesięcznych
    5. Informować syndyka o działaniach wierzycieli wobec upadłego

Wyjaśniam z „polskiego na nasze” o co chodzi odpowiednio w pkt.:
    ad. 1 ma kolosalne znaczenie przy ustalaniu w późniejszym terminie o wysokości zajęcia: emerytury, renty, świadczeń o umowie pracy itd. Gadanina, że egzekucja syndyk – komornik jest tożsamym nie jest prawdziwy. Są to zupełnie inne sprawy choć z pozoru podobne.
    ad. 2 sprawa przejrzysta chodzi o bieżące rachunki, generalnie te, które wynikają z pkt. 1. Jeżeli ktoś zacznie ci zabierać więcej niż niż utrzymanie bieżących kosztów, wówczas upadły zmuszony byłby do dalszego zadłużania się. To jest niedopuszczalne w całym prawie upadłościowym. Naliczy syndyk więcej niż te koszty wynoszą składasz zażalenie do sądu przy zatwierdzeniu okresowego sprawozdania. Na to masz nieprzekraczalny termin 7 dni od czasu otrzymania POSTANOWIENIA z sądu. Każde takie postanowieniu na końcu ma taką klauzulę w POUCZENIU.
    ad. 4 sprawa jasna, nie wymaga tłumaczenia
    ad. 5 Jeżeli jakikolwiek wierzyciel, firma windykacyjna i jeszcze jakieś inne „sepy” nachodzą ciebie, spisz kto to jest z adresem i
    podaj te dane syndykowi. Jeżeli pomimo tego dalej ktoś natrętnie będzie ciebie nachodził, wyrzuć go za drzwi i wezwij Policję jak będzie się opierał.

Henzyk
    Participant

@spartboy123 Pominąłem przez nieuwagę pkt. 3. Treść jest przejrzysta (…) nie płacić zobowiązań powstałych przed ogłoszeniem upadłości (…). Z tego punktu jasno wynika, że jedynymi płatnościami winny myć tylko te wymienione w pkt. 1 (bieżące swoje koszty utrzymania, które sam podajesz do sądu. Czyli pośrednio, jaką kwotę zabierze ci syndyk wynikłą z umowy o pracę, emerytury, renty itd. faktycznie decydujesz o tym sam. Żadnych wierzycieli nie spłacasz to opisałem w analizie pkt. 5 powyżej.

Henzyk
    Participant

@moskit Z chwilą ogłoszenia upadłości w pierwszej kolejności następuje wstrzymanie wszelkich windykacji będących w egzekucji komorniczej, nawet tych o charakterze alimentacyjnym. Warunek: te długi musisz wykazać w samym wniosku o UK tak aby . Tym sposobem pozbyłem się komornika z zaległości alimentacyjnych razem z jego kosztami. Po uprawomocnieniu się UK bez PSW prowadzę negocjacje (nowy wniosek w trybie administracyjnym o umorzenie), ale już bez Komornika bezpośrednio z Funduszem Alimentacyjnym. Komornik pobierałby 5% od wyegzekwowanej kwoty + obligatoryjne 3/5 (60%) dowolnego świadczenia. Tak jak w UK wysokość zajęcia wypłaty uzależnia się od bieżących kosztów swojego utrzymania, stanu zdrowia itd.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

4. przekazywać syndykowi wyciągi rachunku bankowego w terminie do 10 dnia od końca okresu, którego wyciąg dotyczy w okresach trzy miesięcznych

Można zamknąć z pomocą syndyka rachunek i po problemie.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

2. spłacać terminowo zobowiązania powstałe po ogłoszeniu upadłości

Zobowiązania zaciągnięte po upadłości = umorzenie postępowania na wniosek syndyka.

moskit
    Participant

No właśnie … niekoniecznie 🙂

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Tak mi powiedziano.

moskit
    Participant
    Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Przedstawiono tam jeden wyrok sądu a wiadomo co sąd to obyczaj. Miałem dużo spraw w sądach to mniej więcej wiem jak to wygląda. Mi syndyk powiedział, że wnosi do sądu o umorzenie postępowania w przypadku wzięcia pożyczki/kredytu. Zresztą, nie po to jest upadłość, żeby wracać do pożyczek i ponownego zadłużania się.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.