całkowity koszt upadłośći

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania całkowity koszt upadłośći

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 31)
  • Autor
    Wpisy
  • #4638
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam

    chciałbym zapytac czy znajde gdzies na forum, kwoty jakie sa potrzebne do opłat zwiazanych z upadłościa.
    Narazie wiem tyle ze 1000zł do sadu za złozenie wniosku…jesli chodzi o działanosc gospodarcza
    a 30 zł jesli na osobe fizyczna
    Doczytałem tez ze 4 tys za postepowania sądownicze tak ?
    Może ktos mniej wiecej opisac mi za co płacił i jakie to moga byc koszty ?

    dziekuje
    pozdrawiam

    #4640
    Anonim
    Nieaktywne

    konsumencka 30zł za wniosek i to wszystko – reszta Ciebie nie interesuje ;P

    #4644
    Anonim
    Nieaktywne

    Czyli nie ma zadnych kosztów z postepowaniem przez sad ?bo chce wiedziec czy podczas prowadzenia tej całej trudnej sprawy napotkam na jeszcze jakies koszty…
    moje informacje narazie sa takie ze :
    konsmencka 30 zł
    na firme 1000zł
    i gdzies ktos pisał na forum ze 4 tys za postepowanie sadowe…
    a Ty DANIELL1987 przechodziłes upadłośc ?

    dzieki

    #4645
    dracula
    Uczestnik

    Kwoty się zgadzają, jednak pamiętaj że to forum o upadłości konsumenckiej. I tak, przy konsumenckiej możesz zamknąć się z kosztami 30 zł, czyli opłata za wniosek. Inaczej natomiast będzie w przypadku upadłości przedsiębiorców. Tutaj opłata za wniosek wynosi 1.000 zł, ale nie oznacza to że sąd od razu ogłosi upadłość. Konieczne jest bowiem dysponowaniem również majątkiem wystarczającym na zaspokojenie kosztów całego postępowania upadłościowego (w konsumenckiej tego nie ma, koszty pokrywa SP). A koszty upadłości wcale nie są małe. Wraz z wnioskiem trzeba mieć zaliczkę na koszty (4.251,21 zł) oraz majątek (najlepiej kasę) na jakieś 10-20 tys. złotych. Tu nie podam Ci konkretnej kwoty, bowiem to zależy od praktyki sądowej. Jeżeli nie masz środków na postępowanie upadłościowe, wniosek zostanie oddalony. Czasem jednak to wystarcza, zależy jaki jest cel składanego wniosku.

    #4647
    Anonim
    Nieaktywne

    tak cos własnie czytałem o tym, ale nie byłem pewien.A co jesli nie mam zadnej kasy…?nie bede miał z czego pokryc tych 4 tys…majatek mam taki ze mam połowe domu w zamian za służebnosc dla mamy,schorowanej z orzeczeniem niezdolnej do samodzielnej egzystencji.
    Wniosek składam zeby jakos wybrnac z ciezkiej sytuacji…najpierw bede składal wniosek jako przedsiebiorca,pozniej jako osoba fizyczna.Moje dlugi to ok 170 tys i to bez odsetek,kar itd…masz moze jakis namiar gdzie moge dostac dobry link na tym forum o osobach którym udało sie ogłosic upadłosc.Mi jesli sie cokolwiek uda z checia wszystko tu opisze.

    dziękuje za poświecony czas i wyjasnienia DRACULA

    #4648
    anheros
    Uczestnik

    Ale co za 4 tys. zł? Płacisz 30 zł i tyle. Ewentualnie koszty syndyka zawarte – ale dopiero w planie spłat.

    #4649
    Anonim
    Nieaktywne

    no te 4 tys to taka zaliczka na postepowania sądowe chyba…można złozyc wniosek o odroczenie płatnosci ze wzgledu braków srodków, tak mi przekazano .

    #4650
    anheros
    Uczestnik

    To jest forum o upadłości KONSUMENCKIEJ – i tutaj nie ma żadnej zaliczki.

    #4651
    dracula
    Uczestnik

    zauczciwy, w pierwszej kolejności musisz i tak złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości przedsiębiorcy (rozumiem, że jesteś przedsiębiorcą jednoosobowym działającym na podstawie wpisu do CEDIG). Jeżeli totalnie nie masz kasy, to wraz z wnioskiem o upadłość, złóż wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych i zaliczki. Wówczas sąd oddali wniosek o ogłoszenie upadłości przedsiębiorcy na podstawie 13 ust. 1 p.u. Ale uwaga! jeżeli chcesz później wejść w upadłość konsumencką, już wniosek o upadłość przedsiębiorcy powinien być pod to przygotowany. Chodzi o to, by sobie nie zaszkodzić już na tym etapie, a przy upadłości konsumenckiej sąd pewnie będzie chciał zajrzeć w te akta.

    Drugim krokiem jest złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Do sprawy trzeba się solidnie przygotować, zebrać materiały etc.

    Niestety nie znam innego forum o upadłości, Twoja sytuacja jest jednak bardzo typowa (przedsiębiorca -> konsument). Ciekawy jest wątek tej służebności, czekam aż ktoś mądry wypowie się w tym temacie 🙂

    #4652
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    @zauczciwy
    W temacie kosztów postępowania upadłościowego polecam lekturę bloga, temat ta już był dokładnie opisywany:
    Ile kosztuje ogłoszenie upadłości konsumenckiej
    Koszty postępowania upadłościowego
    Wynagrodzenie syndyka

    Jaka jest treść rzeczonej służebności, czy chodzi o umowę dożywocia?

    #4653
    Anonim
    Nieaktywne

    Z aktu notarialnego wynika ze : jest to umowa dozywocia,mama ma prawo do wszystkiego w domu.Poprostu w zamian za opieke dozywotnia pomoc we wszystkich czynnosciach itd.Ale może cofnac akt jesli stwierdzi ze ja mame zaniedbuje.I teraz pytanie czy przy takim akcie notarialnym syndyk,sad ktokolwiek może zlicytowac połowe domu ?Bo druga połowa jest siostry.

    Dziękuje Panu mecenasowi za podpowiedzi na blogu za konkretny temat,zaraz bede się edukował…


    @dracula

    Dzieki bardzo za wyjasnienia, tak bede chciał zrobic,szukam jednak jakies firmy kancelarii która mi to pomoze rozwiazac, sam nie dam rady,to sa za trudne tematy dla mnie,choc jak czytałem wpisy,sa i tacy co sie odwazyli pisac sami wnioski.
    Mi jedna firma poradziła ze :
    1)najpierw wniosek jako przedsiebiorca (obecnie mam zawieszona działanosc)
    2)po miesiacu wniosek na osobe fizyczna…
    narazie staram sie zebrac jak najszybciej fundusze na pomoc prawna.

    Bardzo serdecznie dziekuje za podpowiedzi i poswiecony czas.Mam nadzieje ze jak sie uda tez bede mogł komus pomoc i doradzic.

    #4690
    elwira
    Uczestnik

    WITAM PANA JEZELI MA PAN ZAWIESZONA DZIALALNOSC TO MUSI PAN ZLOZYC WNIOSEK DLA PRZEDSIEBIORCOW DO SADU GOSPODARCZEGO W PANA MIEJSCOWOSCI JEZELI TAKI SAD TAM SIE ZNAJDUJE ZNAJDZIE PAN W INTERNECIE KAZDE WOJ MA SWOJ SAD I WNISC OPLATE 1000 ZL WZIAC POTWIERDZENIE JEZELI PAN UMIE PISAC WNIOSEK TO MOZE PAN ZROBIC TO SAM OPISAC W NIM CALA SYTUACJE JAK PAN DOPROWADZIL SIE DO NIEWYPLACALNOSCI DO TEGO POZNIEJ DOCHODZA KOSZTA 4000 MUSI PAN WSZYSTKICH WIERZYCIELI KTORYM PAN ZALEGA ZEBRAC DO TECZKI I USZYKOWAC. MOJA PORADA QUO-VADIS FUNDACJA ZNAJDZIE PAN W INTERNECIE ONI PANA POPROWADZA POZDRAWIAM

    #4691
    anheros
    Uczestnik

    Elwira…
    A CZY MOŻESZ NIE KRZYCZEĆ BEZ POWODU??????

    Nie ma takiego słowa „uszykować” – no chyba, że chcesz kogoś uszynkować…. 😉

    #4696
    elwira
    Uczestnik

    nie wiem kim pan jest ale ja nie rozumiem pana

    #4697
    anheros
    Uczestnik

    To raczej my nie rozumiemy KRZYKU i braku znaków przestankowych.
    Innyh błendufff nie bendem wskazyfał palóhem….

    Żądasz szacunku od słuchaczy? Sama szanuj innych.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 31)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.