Brak wniosku o plan spłaty.

Forum Fora Wnioski, wzory, pisma Brak wniosku o plan spłaty.

Otagowane: 

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #19424
  Manipold
  Participant

  Witam wszystkich,

  Proszę o podpowiedź.
  Syndyk będzie w kolejnych dniach składał pismo o ustalenie planu spłaty z kwotą 2000 zł/msc przez okres 2 lat.
  (upadłość na podstawie starych przepisów prawa upadłościowego)

  Przedstawiciel Syndyka twierdzi, że ja osobiście takiego wniosku nie składam, tylko ewentualnie mogę złożyć swoją propozycję na rozprawie końcowej.

  Proszę o weryfikację jego słów.

  #19425
  kmaro08
  Participant

  U mnie wyglądało to tak, że otrzymałem pismo z Sądu żebym złożył swoją propozycję PSW wraz z uzasadnieniem, Syndyk chyba dostał podobne.
  Myślę, że przedstawiciel Syndyka niekoniecznie może mieć rację. Ja bym zastanowił się nad złożeniem swojej propozycji wraz ze szczegółowym uzasadnieniem tj. szczegółowy wykaz kosztów utrzymania, zarobków, sytuacji życiowej.
  Tak, jak tutaj wielokrotnie pisałem, w mojej ocenie powinno się podać możliwie najniższą propozycję psw, popartą oczywiście wykazem kosztów. Sędzia z własnej woli nie obniży Ci psw, a jak stwierdzi, że podałeś za niską to podniesie.
  Swoją drogą strasznie duża rata psw zaproponowana przez Syndyka, plus że na 2 lata a nie 3.
  Ja mam 1050 zł na 36 miesięcy i to w momencie ustalania psw stanowiło coś koło 18-20 % moich miesięcznych zarobków.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 month temu przez kmaro08.
  #19427
  perse
  Participant

  U mnie syndyk sam kazał na piśmie złożyć swoją propozycje planu spłat,oddane to zostało jemu,a on wraz ze swoja propozycja planu spłat oddał to do sadu,jeśli syndyk nie chce ja bym składała swoja propozycje bezpośrednio do sadu,sad powinien mieć to wszystko przed rozprawa końcowa ,żeby jakoś się do tego odnieść,zresztą rozprawa może być przecież niejawna bez twojego stawiennictwa,nie wiadomo.

  #19436

  Stare zasady:
  sąd lub syndyk wzywa do złożenia w sądzie wniosku w przedmiocie planu spłaty wierzycieli, sąd rozsyła jego odpis do syndyka i wierzycieli zakreślając termin na ustosunkowanie się, sąd wydaje rozstrzygniecie.

  Nowe zasady:
  syndyk przygotowuje „raport” dla sądu – projekt ewentualnego planu spłaty wierzycieli i wysyła go upadłemu oraz wierzycielom, upadły i wierzyciele maja 14 dni na zajęcie stanowiska, po upływie tego terminu syndyk wysyła wszystko do sądu, sąd wydaje rozstrzygniecie.

  To tak w skrócie 🙂

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.