Brak prawomocnego wyroku

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Brak prawomocnego wyroku

Otagowane: 

Przeglądasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
  • Autor
    Wpisy
  • #20270
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam. Mam ogłoszoną upadłość konsumencką. W październiku 2021 odbyła się rozprawa sądowa o ustalenie planu spłaty. Niestety do tej pory wyrok nie jest podpisany przez Sędziego co skutkuje tym że jest nieprawomocny. Syndyk zajmuje mi nadal wynagrodzenie w wysokości 25 %gdyż jestem na zasiłku chorobowym. Moje pytanie brzmi czy to jest zgodne z prawem i gdzie idą te pieniądze skoro wyrok zapadł a wraz z wyrokiem wynagrodzenie Syndyka.
    Czy te pieniążki można będzie odzyskać? Czy idą w masę upadłościową?
    Pozdrawiam

    #20314
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Syndyk schodzi z wynagrodzenia dopiero po prawomocnym PSW.

    #20329
    tomek001
    Uczestnik

    jak wyrok nie jest podpisany? Wyrok albo jest prawomocny albo nie, po niezgloszeniu przez wierzycieli zastrzezen wyrok po siedmiu dniach sie uprawomocni.

    Z reguly te pieniadze, ktore pobiera Ci syndyk zostaną Ci zwrócone po uprawomocnieniu się wyroku.

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 lata, 1 miesiąc temu przez tomek001.
    #21115
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam. Mam podobną (chyba) sytuację. Plan spłaty został zatwierdzony przez sąd, nikt nie zgłosił zażalenia. Minęły jednak 3 tygodnie i – choć syndyk stwierdził, że postanowienie o ustaleniu planu spłaty powinno być „prawomocne z mocy prawa” – to wciąż nie ma tej informacji w systemie. To samo powiedziano mi w biurze interesantów w sądzie „już powinno być prawomocne, ale proszę sobie dzwonić co kilka dni i sprawdzać”. Ponieważ w systemie nie ma informacji o prawomocności, to niestety syndyk nie może wydać dyspozycji o odblokowaniu mi konta bankowego oraz zwolnienia z zajęcia pensji.
    W związku z powyższym mam 2 pytania: jak długo może potrwać taka patowa sytuacja? i czy postanowienie z klauzulą prawomocności dostanę z automatu, czy muszę w tym celu pisać wniosek z prośbą do sądu? Na razie dostałam z sądu tylko postanowienie o planie spłaty (tuż po ogłoszeniu w monitorze sądowym ale PRZED uprawomocnieniem). Czy mam oczekiwać kolejnego pisma z sądu?

    #21116
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Dostaniesz pismo z uprawomocnieniem postanowienia jeśli o niego wystąpisz. Pamiętaj także o opłacie sądowej za wniosek.

    #21130
    Anonim
    Nieaktywne

    Minęły dopiero 3 tygodnie. Niestety, na postanowienie z prawomocnością możesz nawet czekać kilka miesięcy. Im szybciej napiszesz pismo tym lepiej.

    #21257
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam, od 19 maja, kiedy ustalono mi plan spłaty nie mam uprawomocnienia. Nikt z wierzycieli nie wniósł zażalenia, w systemie nie ma żadnych informacji, poza tym, że ustalono plan spłaty. Syndyk mówi że mam czekać na pismo z sądu, ona też czeka, by móc zakończyć sprawę. Ktoś pisał, że trzeba złożyć wniosek o uprawomocnienie planu spłaty. Czy faktycznie trzeba, czy czekać tak jak mówi syndyk? Może ktoś z własnego doświadczenia napisze, będę wdzięczna

    #21258
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Ja czekałem i się nie doczekałem!. Aż tu nagle pismo z sądu, że mam przedstawić dowody wpłat w wykonywania PSW.

    Jak wcześniej napisałem pismo do sądu wraz z opłatą.

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 rok, 8 miesięcy temu przez Wiosna2019.
    #21276
    Anonim
    Nieaktywne

    Doczekałam się bez pisma do sądu, jest uprawomocnienie i zaczynam…. Długa droga przede mną, bo 81 rat, ale już bez komornika, a to wielka ulga. Mam nadzieję, że wytrwam do końca. Powodzenia wszystkim, którzy zaczynają i dziękuję za rady, pozdrawiam

    #21277
    Kevin
    Uczestnik

    glowa do gory, czas szybko leci, mi sie wydaje, ze calkiem niedawno uzyskalem upadlosc, a juz place 15 z 36 rat PSW:)

    #21278
    corda123
    Uczestnik

    Super wiadomość @Mewa! Ulga musi być ogromna, powodzenia na nowej drodze 🙂

Przeglądasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.