Brak odpowiedzi z sądu

Forum Fora Wnioski, wzory, pisma Brak odpowiedzi z sądu

Przeglądasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
 • Autor
  Wpisy
 • #19278
  manolomax
  Uczestnik

  Witam
  W maju tego roku sąd ogłosił moją upadłość. Wszystko idzie powoli ale do przodu. Jest jednak jedno ale, otóż Panie Mecenasie złożyłem do sądu dwa wnioski
  – jeden o wyłączenie z masy upadłości części moich dochodów:
  – drugi o zaliczkę na potrzeby mieszkaniowe moje i osób będących na moim utrzymaniu;
  Do tej pory (wnioski składałem w sierpniu) nie otrzymałem z sądu żadnej odpowiedzi. Po telefonie do syndyka dowiedziałem się , że sąd podobno wymienia jakąś korespondencję w tej sprawie z syndykiem jednak ja nie otrzymałem żadnego pisma.
  Co w takiej sytuacji?

  #19279
  Snajper
  Uczestnik

  U mnie podobna sytuacja złożyłem wniosek o wyłączenie z masy upadłości części moich dochodów minął miesiąc i cisza co zrobić w takiej sytuacji Panie Mecenasie?

  #19281
  Snajper
  Uczestnik

  A do syndyka też wysyłałes? bo ja tylko do sądu

  #19288
  perse
  Uczestnik

  Pewnie w końcu ci odpowiedzą.U mojego męża poszło szybko,chodziło o wyłączenie samochodu z masy,najpierw była rozmowa z syndykiem który polecił złożyć pismo do sadu,później sad kontaktował się z syndykiem o ustosunkowanie się do sprawy,ten potwierdził,ze przychyla się do wniosku i sad przysłał nam postanowienie ,zajęło to kolo miesiąca.

  #19291
  Snajper
  Uczestnik

  Hmm mi syndyk nawet nie chce odbierać telefonu

  #19326
  adw. Michał Hajduk
  Administrator

  Niestety teraz w sądach wszystko trwa i to długo. Zdążają się nawet przypadki, że syndyk szybciej zakończy swoje czynności i złoży projekt planu spłaty wiercili, aniżeli sąd rozpozna wniosek upadłego o zwolnienie dochodów z potrącenia złożony zaraz po ogłoszeniu upadłości.

  Sąd nie informuje i nie ma obowiązku informować upadłego o treści korespondencji jaką prowadzi z syndykiem. Przy czym przy tego typu sprawach chodzi zazwyczaj o najzwyklejsze zajęcie stanowiska przez syndyka w odniesieniu do treści wniosku upadłego.

  #19332
  Snajper
  Uczestnik

  Dziękuję panie Mecenasie za odpowiedź czyli jak rozpatrzy sąd wniosek o zwolnienie z dochodów czy to negatywnie czy pozytywnie to dostanę informacje np na portalu sądowym?

  #19334
  adw. Michał Hajduk
  Administrator

  Sąd prześlę wydane postanowienie, które siłą rzeczy wcześniej pojawi się na portalu informacyjnym sądu.

  #19335
  adw. Michał Hajduk
  Administrator

  Sąd prześlę wydane postanowienie, które siłą rzeczy wcześniej pojawi się na portalu informacyjnym sądu.

  #19336
  Snajper
  Uczestnik

  Ok dziękuję jeszcze raz panie Mecenasie za wyczerpującą odpowiedź.

  #20178
  Tur73
  Uczestnik

  Czekam na zatwierdzenie wniosku syndyka o podział masy upadłości już trzy miesiące. Czy warto wysyłaś do sądu jakiś wniosek w tej sprawie i przy okazji swój wniosek o PSW?

  #20223
  Renia15
  Uczestnik

  Mam podobną sytuację, wniosek o wydzielenie środków na potrzeby mieszkaniowe oraz lista wierzycieli i ostatnie sprawozdanie syndyka czekają już od września 2021. Od tego czasu nic się nie dzieje, wcześniej wszystko posuwało się wolno, ale coś się działo. Od pięciu miesięcy nic – czy można wystosować jakieś pismo do sądu. Jak powinno wyglądać takie pismo i do kogo skoro sędzia komisarz nic w tej sprawie nie działa?

Przeglądasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.