Brak odpowiedzi z sądu

Forum Fora Wnioski, wzory, pisma Brak odpowiedzi z sądu

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
  • Autor
    Wpisy
    manolomax
    Participant

Witam
    W maju tego roku sąd ogłosił moją upadłość. Wszystko idzie powoli ale do przodu. Jest jednak jedno ale, otóż Panie Mecenasie złożyłem do sądu dwa wnioski
    – jeden o wyłączenie z masy upadłości części moich dochodów:
    – drugi o zaliczkę na potrzeby mieszkaniowe moje i osób będących na moim utrzymaniu;
    Do tej pory (wnioski składałem w sierpniu) nie otrzymałem z sądu żadnej odpowiedzi. Po telefonie do syndyka dowiedziałem się , że sąd podobno wymienia jakąś korespondencję w tej sprawie z syndykiem jednak ja nie otrzymałem żadnego pisma.
    Co w takiej sytuacji?

Snajper
    Participant

U mnie podobna sytuacja złożyłem wniosek o wyłączenie z masy upadłości części moich dochodów minął miesiąc i cisza co zrobić w takiej sytuacji Panie Mecenasie?

Snajper
    Participant

A do syndyka też wysyłałes? bo ja tylko do sądu

perse
    Participant

Pewnie w końcu ci odpowiedzą.U mojego męża poszło szybko,chodziło o wyłączenie samochodu z masy,najpierw była rozmowa z syndykiem który polecił złożyć pismo do sadu,później sad kontaktował się z syndykiem o ustosunkowanie się do sprawy,ten potwierdził,ze przychyla się do wniosku i sad przysłał nam postanowienie ,zajęło to kolo miesiąca.

Snajper
    Participant

Hmm mi syndyk nawet nie chce odbierać telefonu

Niestety teraz w sądach wszystko trwa i to długo. Zdążają się nawet przypadki, że syndyk szybciej zakończy swoje czynności i złoży projekt planu spłaty wiercili, aniżeli sąd rozpozna wniosek upadłego o zwolnienie dochodów z potrącenia złożony zaraz po ogłoszeniu upadłości.

Sąd nie informuje i nie ma obowiązku informować upadłego o treści korespondencji jaką prowadzi z syndykiem. Przy czym przy tego typu sprawach chodzi zazwyczaj o najzwyklejsze zajęcie stanowiska przez syndyka w odniesieniu do treści wniosku upadłego.

Snajper
    Participant

Dziękuję panie Mecenasie za odpowiedź czyli jak rozpatrzy sąd wniosek o zwolnienie z dochodów czy to negatywnie czy pozytywnie to dostanę informacje np na portalu sądowym?

Sąd prześlę wydane postanowienie, które siłą rzeczy wcześniej pojawi się na portalu informacyjnym sądu.

Sąd prześlę wydane postanowienie, które siłą rzeczy wcześniej pojawi się na portalu informacyjnym sądu.

Snajper
    Participant

Ok dziękuję jeszcze raz panie Mecenasie za wyczerpującą odpowiedź.

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.