Brak majątku

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  Aldonaa 5 miesiące, 1 tydzień temu.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #12739

  Anonim
  Participant

  Witam jestem już po wizycie syndyka w domu i wpisu do MSIG wpis jest z dnia 31.12.2018 nie mam żadnego majątku nie pracuję utrzymuje się z dziećmi z alimentów i świadczeń na dzieci z MOPS czy waszym zdaniem będzie jakiś podział czy plan spłaty bo do dnia ogłoszenia upadłości 06.12 ugody z niektórymi wierzycielami opłacałam ze świadczeń rodzinnych a to podobno nie jest uznawane za dochód chyba że się mylę. Co teraz będzie według kolejności po wpisie do monitora gospodarczego? W najbliższej przyszłości nie mogę podjąć zatrudnienia gdyż mam dzieci niepełnosprawne i orzeczenie jednego syna mam na 2 lata z punktem 7 czyli, że dziecko wymaga stałej opieki. Syndyk była wczoraj w banku bo kazali jej osobiście przyjść mimo że 18.12 wysłała do nich pismo z prośbą o odblokowanie konta gdyż wpływają tam tylko świadczenia rodzinne. Niby do poniedziałku mają mi odblokować.

  #12740

  Anonim
  Participant

  I czy waszym zdaniem poradzę sobie dalej sama czy trzymać się dalej adwokata syndyk twierdzi że dam radę sama

  #12773

  Aldonaa
  Participant

  Teraz będzie tworzona lista wierzytelności. Jak syndyk da Ci ją do podpisu – to podpisz nawet gdyby kwoty były tam zawyżone.
  Skoro w masie upadłości nic nie będzie – to nie będzie też podziału masy.
  A od Sędziego głównie zależy czy będzie ustalony plan spłaty wierzycieli czy umorzenie zobowiązań bez takiego planu.
  Dasz sobie radę. A adwokat ewentualnie może pomóc przy pisaniu wniosku o umorzenie zobowiązań. Ale taki wniosek to dopiero po zatwierdzonej liście wierzytelności.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.