Brak majątku

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  Aldona 5 dni, 3 godziny temu.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Autor
    Wpisy

Anonim
    Participant

Witam jestem już po wizycie syndyka w domu i wpisu do MSIG wpis jest z dnia 31.12.2018 nie mam żadnego majątku nie pracuję utrzymuje się z dziećmi z alimentów i świadczeń na dzieci z MOPS czy waszym zdaniem będzie jakiś podział czy plan spłaty bo do dnia ogłoszenia upadłości 06.12 ugody z niektórymi wierzycielami opłacałam ze świadczeń rodzinnych a to podobno nie jest uznawane za dochód chyba że się mylę. Co teraz będzie według kolejności po wpisie do monitora gospodarczego? W najbliższej przyszłości nie mogę podjąć zatrudnienia gdyż mam dzieci niepełnosprawne i orzeczenie jednego syna mam na 2 lata z punktem 7 czyli, że dziecko wymaga stałej opieki. Syndyk była wczoraj w banku bo kazali jej osobiście przyjść mimo że 18.12 wysłała do nich pismo z prośbą o odblokowanie konta gdyż wpływają tam tylko świadczenia rodzinne. Niby do poniedziałku mają mi odblokować.

Anonim
    Participant

I czy waszym zdaniem poradzę sobie dalej sama czy trzymać się dalej adwokata syndyk twierdzi że dam radę sama

Aldona
    Participant

Teraz będzie tworzona lista wierzytelności. Jak syndyk da Ci ją do podpisu – to podpisz nawet gdyby kwoty były tam zawyżone.
    Skoro w masie upadłości nic nie będzie – to nie będzie też podziału masy.
    A od Sędziego głównie zależy czy będzie ustalony plan spłaty wierzycieli czy umorzenie zobowiązań bez takiego planu.
    Dasz sobie radę. A adwokat ewentualnie może pomóc przy pisaniu wniosku o umorzenie zobowiązań. Ale taki wniosek to dopiero po zatwierdzonej liście wierzytelności.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.