Brak alimentów od syndyka

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Brak alimentów od syndyka

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #4679
    Anonim
    Nieaktywne

    Dzień dobry.
    Mój były mąż ogłosił w grudniu upadłość konsumencką. W styczniu wyrok się uprawomocnił. Były mąż ma zasądzona alimenty na nasze małoletnie córki. Od lutego nie otrzymuję ani od męża ani jego syndyka zasądzonych alimentów. W ubiegłym miesiącu syndyk przelał jedynie 1000pln na moje konto tytułem alimentów, co nie pokrywa nawet jednomiesięcznych zaległości. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałam informacji kiedy otrzymam pełną kwotę alimentów na dzieci. Czy mam prawo wglądu, jako wierzyciel, w dokumentację dot. realizacji spłat po ogłoszeniu upadłości np. w jakiej wysokości syndyk dokonuje zajęcia na wynagrodzeniu byłego męża. Domniemam iż wynagrodzenie byłego męża jest co najmniej dwukrotnie wyższe niż zasądzone alimenty.Co mogę zrobić, by wyegzekwować comiesięcznie należne alimenty? Syndyk od ponad dwóch tygodni unika kontaktu..
    Pozdrawiam,
    B.

    #4685
    dracula
    Uczestnik

    Jako wierzyciel masz prawo wglądu do akt postępowania upadłościowego. Gdy będziesz przeglądać akta, zwróć szczególną uwagę na sprawozdania syndyka. Tam powinny być informacje na temat funduszów masy upadłości, wydatków syndyka, ściągniętych dochodów etc. Niezależnie od tego najlepiej szybko napisać pismo do Sędziego-komisarza, w którym opiszesz sytuację, to że syndyk nie płaci, że unika kontaktu, że dochody męża wysokie.

    #4725
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Na temat zasad wypłaty przez syndyka alimentów po ogłoszeniu upadłości można przeczytać na blogu TUTAJ

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.