Błagam pomocy

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
 • Autor
  Wpisy
 • #21428
  bezsilna6975
  Uczestnik

  Witam,błagam pomóżcie.Chce oglosic upadlosc,ale mam na koncie bankowym przelewy na kasyno internetowe oraz na zakłady bukmacherskie(w tym miesiącu rowniez).Nie sa to kwoty w tysiącach,ale są.Prawie codziennie coś wpłacałam.Dlugi mam na ok.170 tys.Nie jestem uzależniona, bo kiedy chce mogę przestać grać i nie wpłacać.Myslalam poprostu,że może w ten sposob coś dodatkowych groszy wpadnie.Co robić?Co na to sad powie?Pomocy

  #21429
  mhw1259
  Uczestnik

  „Nie jestem uzależniona, bo kiedy chce mogę przestać grać i nie wpłacać ” i „Prawie codziennie coś wpłacałam”
  Zestaw tylko ze sobą te dwa fragmenty twojego wpisu i się nad tym poważnie zastanów !!!
  Nie wiem czym spowodowane są twoje długi, ale mogę przypuszczać, że hazard ma w tym poważny udział.
  Niejeden hazardzista został oddłużony w procesie upadłościowym i jest to możliwe, wystarczy prześledzić to forum. Jednak w większości przypadków byli świadomi swojej choroby i przed napisaniem wniosku o upadłość podejmowali próby leczenia, terapii i byli już po albo chociaż w trakcie. Zawsze bardzo istotnym dla sądów była dokumentacja z przebiegu leczenia, a przede wszystkim stwierdzenie przez lekarza hazardu patologicznego.
  Przelewy z konta na różnego rodzaju kasyna internetowe i zakłady bukmacherskie przed wnioskiem o upadłość miał prawie każdy hazardzista, ważne aby ich nie było po. Najpierw powinno się zrobić porządek z głową a potem upadłość.
  Nie wiem jak teraz jest z kasynami internetowymi, ale chyba po ostatniej zmianie prawa nie są legalne w Polsce.

  #21432
  adw. Michał Hajduk
  Administrator

  @bezsilna6975 Hazard sam w sobie nie stanowi najmniejszej przeszkody w ogłoszeniu upadłości i uzyskaniu oddłużenia. Niemniej tak jak napisał @mhw1259 przed przystąpieniem do całego procesu należy zrobić porządek z samym sobą. Jak długo trwa ta przygoda z grami hazardowymi? Czy celem pozyskania środków na grę były zaciągane jakieś pożyczki/kredyty? Hazard pojawił się przez pojawieniem się problemów finansowych, czy dopiero po?

  #21435
  bezsilna6975
  Uczestnik

  Zaciągałam, spłacałam inna i jak zostało pieniędzy coś to wpłacalam ,ale nie wszystko.Gram z 2 lata ale nie codziennie wplacalam,w niektórych miesiącach nawet wcale.Ostatnio intensywniej łudząc się ze wygram i splace dlugi…hazard pojawił się przed dlugami

  #21436
  adw. Michał Hajduk
  Administrator

  W takim razie należy koniecznie zwrócić się do poradni leczenia uzależnień celem postawienia diagnozy. Upadłościami zajmuje się już 10 lat i w tym czasie miałem wielu klientów cierpiących na różnego rodzaju uzależnienia. Wielu z nich początkowo negowało swoją chorobę, co tylko pogłębiało problem.

  #21437
  mhw1259
  Uczestnik

  @bezsilna6975 uwierz Mecenasowi i jego doświadczeniu. To nie jest co prawda .forum terapeutyczne, ale zawsze uzależnieni na początku wypierają chorobę. Hazardzistą się jest albo nie i nawet po skutecznych terapiach się nim pozostaje na całe życie tylko ważne czy w trzeźwości czy też nie. To że nie grałaś przez miesiąc czy dwa nie ma żadnego znaczenia, piszesz ” jak zostało pieniędzy coś to wpłacałam” typowe, hazardzista zawsze coś sobie zostawi na grę, ale o tym wszystkim się dowiesz jak zgłosisz się na leczenie

  #21438
  bezsilna6975
  Uczestnik

  A czy jeśli zacznę terapię mogę od razu złożyć wniosek o upadlosc?

  #21439
  adw. Michał Hajduk
  Administrator

  @bezsilna6975
  Tak, nie ma konieczności wcześniejszego odbycia terapii. Terapia i postępowanie upadłościowe mogą toczyć się jednocześnie.

  #21447
  tomek001
  Uczestnik

  sam jestem hazardzista, poczytaj moj watek w Historie upadłości. Zrób porządek z glowa, terapia mitingi, dlugi odloz na pozniej. Jesli nie zaczniesz sie leczyc, moze oglosisz upadlosc, ale bedzie problem z planem splat a bo to tu zagrałaś a to tu zagrałaś. Oddaj dostep do gotowki i konta zaufanej osobie. To pomaga w wyjsciu z uzaleznienia.

  #21467
  bezsilna6975
  Uczestnik

  Hazardzisci ,a co napisaliście we wniosku jako uzasadnienie?Nie mam pojęcia jak to opisać…

  #21470
  bezsilna6975
  Uczestnik

  I jeszcE pytanko jeśli mama wzięła na siebie rok temu kredyt żeby mi pomóc i spłacić chwilowki i rata jest ok.800 zł i ja to place to czy mam we wniosku to gdzieś uwzględnić czy lepiej o tym nie wspominać?

  #21494
  adw. Michał Hajduk
  Administrator

  Proszę pobrać udostępniony przeze mnie wzór wniosku wraz z instrukcją jego sporządzania. Wszystko jest tam opisane. Ogólnie rzecz ujmując trzeba przedstawić swoją aktualną sytuację oraz historię powstania stanu niewypłacalności.

  Kredytu mamy się nie wskazuje. Jest to bowiem zobowiązanie mamy, a nie Pani. We wniosku wskazuje się jedynie własnych (bezpośrednich) wierzycieli. Ewentualnie może Pani wskazać mamę jako swojego wierzyciela, któremu jest Pani zobowiązaną zwrócić otrzymane środki z kredytu.

  #21496
  bezsilna6975
  Uczestnik

  Tak wiem,że we wniosku wpisuje jaka jest historia powstania długów.Ale chciałam zobaczyć przykłady ludzi którzy przez hazard ogłaszają upadlosc .

  #21542
  bezsilna6975
  Uczestnik

  Mam pytanie jeśli mieszkam z mamą, bratem ,narzeczonym(nie jest zameldowany pod tym adresem)i w naszym pokoju jest tv ,konsola ps4 ,i sprzęt grający i to wszystko jest jego ,bo przyniósł ze swojego domu to czy syndyk ma prawo to zabrać?

  #21562
  adw. Michał Hajduk
  Administrator

  Jeżeli wskazane rzeczy nie stanowią Pani własności, to nie. Zresztą z zasady syndycy nie interesują się tzw. „drobnicą”.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.