Bank widzi upadłość, której nie ma

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Bank widzi upadłość, której nie ma

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #19748
  EVENo
  Uczestnik

  Witam. Mam dziwny, a zarazem wielki problem. Otóż jestem osobą, która NIE ogłaszała upadłości konsumenckiej. A mimo to „gdzieś” ona widnieje. Problem polega na tym, że nie jestem w stanie dowiedzieć się gdzie.

  Opiszę sytuację po kolei – ubiegam się o kredyt. Miałem problem z otrzymaniem go, więc zgłosiłem się do Habza, aby pomogli mi go uzyskać. Po pobraniu raportu BIK byliśmy bardzo pozytywnie nastawieni i zgłosiliśmy wniosek do Pekao. Tam jednak spotkała nas odmowa. Co moim zdaniem absurdalne, bank nie był w stanie udzielić informacji dlaczego. Podobnie było w Aliorze. W końcu próbowaliśmy w Skoku Stefczyka, gdzie otrzymaliśmy informację zwrotną o widniejącym wpisie o upadłości konsumenckiej. I nadal nie potrafię dowiedzieć się skąd oni tę informację wytrzasnęli, bo żadnej upadłości nie mam, a już na pewno nie widnieje ona w moim BIK-u.

  Czy ktoś jest mi w stanie pomóc? Odpowiedzieć na pytanie: jak mam się dowiedzieć gdzie ten wpis-widmo się znajduje i jaką instytucję muszę zaatakować, aby te fałszywe informacje skorygować?

  #19778
  skyfall
  Uczestnik

  Dziwna sprawa. Najszybciej uzyskasz informację w samym BIK-u. Napisz list: Biuro Informacji Kredytowej S.A.
  ul. Zygmunta Modzelewskiego 77a
  02-679 Warszawa

  Generalnie BIK zaciąga dane z Monitora Sądowego i Gospodarczego. Może więc nalezałoby także tam poszukać. Ale skoro nie ogłaszałeś upadłości to raczej w MSiG-u nic nie znajdziesz. Pewnie błąd powstał w samym BIK-u. Jak tak będzię to ich pozwij. Z 10 000 zł zadośćuczynienia zawsze się przyda 🙂

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 miesięcy, 3 tygodnie temu przez skyfall.
  #19786
  adw. Michał Hajduk
  Administrator

  @EVENo
  Pewnie informacja taka znajdują się w jakimś wewnętrznym rejestrze banków, skoro nie ma jej w samym BIK. Bardzo dziwna sytuacja. Może należałoby skonsultować się z Rzecznikiem Finansowym.

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.