Bank nie uznaje prawomocnego orzeczenia PSW

Forum Fora Przepisy Bank nie uznaje prawomocnego orzeczenia PSW

Ten temat zawiera 13 odpowiedzi, ma 5 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  voolkaner 11 miesiące temu.

Przeglądajasz 14 wpisów - od 1 do 14 (z 14)
  • Autor
    Wpisy

Villemo
    Participant

Co robić w sytuacji, gdy bank nie uznaje prawomocnego orzeczenia PSW i odmawia zwolnienia blokady na rachunku?
    Mam taką sytuację:
    We wrześniu 2018r. ogłoszona została moja upadłość konsumencka. Miałam 3 komorników, z czego kiedy wszedł syndyk – dwóch komorników umorzyło swoje działania, trzeci zaś pomimo informacji o upadłości zajął mi rachunek bankowy. Syndyk wysyłał informacje do wszystkich komorników i do banku, mimo to rachunek bankowy został zablokowany na żądanie komornika. Bank nie zwolnił blokady. Po dwóch latach i czterech miesiącach doczekałam się prawomocnego PSW, rachunek bankowy nadal mam zajęty przez tego trzeciego komornika. Informowałam o tym Syndyka, Syndyk wysłał stosowną korespondencję do komornika i nadal nic.
    Bank żąda ode mnie prawomocnego orzeczenia upadłości konsumenckiej! Dla pracownika banku i dyrektora placówki prawomocne orzeczenie PSW to nie jest prawomocne orzeczenie upadłości konsumenckiej! O ludzie!!!!
    Co Szanowni forumowicze radzicie?

anheros
    Participant

A to czasem nie jest głupawy mBank?
    Syndyk niech pójdzie i osobiście załatwi, bo mBank na papiery nie reaguje: durny bank i głupi. Czy jeszcze jakiś inny bank też jest taki głupi?

Villemo
    Participant

Bank PEKAO SA.
    Syndyk powiedział, że mam to załatwić we własnym zakresie.

anheros
    Participant

Musi iść syndyk osobiście, a to że mu się nie chce, to trudno. W mBanku też tak idiotycznie robią – nie pomaga prawomocne postanowienie.
    Jeśli nie – to pozostaje Ci prawdopodobnie długa i mozolna walka z wiatrakami (czytaj: bankiem), pisma do innych instytucji itd.

moskit
    Participant

@Villermo
    Proponuję napisać pismo do centrali banku i powołać się na te artykuły PU:
    Art. 146.
    1. Postępowanie egzekucyjne skierowane do majątku wchodzącego w skład masy upadłości, wszczęte przed dniem ogłoszenia upadłości, ulega zawieszeniu z mocy prawa z dniem ogłoszenia upadłości. Postępowanie to umarza się z mocy prawa po uprawomocnieniu się postanowienia o ogłoszeniu upadłości.

Art. 491.14
    3. Uprawomocnienie się postanowienia o ustaleniu planu spłaty wierzycieli albo umorzeniu zobowiązań upadłego bez ustalenia planu spłaty wierzycieli oznacza zakończenie postępowania.

Do pisma należy dołączyć odpis postanowienia w sprawie ustalenia PSW z klauzulą prawomocności.

Ja miałem podobny problem. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie gdy otrzymałem informację, że moje nowootwarte konto zostało zablokowane 2.5 roku po ogłoszeniu upadłości, 1.5 po prawomocnym PSW. Dodatkowo pani na infolinii powiedziała, że konto zablokował … syndyk i tylko syndyk może je odblokować (syndyka nie było już od 1.5 roku, więc nie miał możliwości zablokować konta otwartego zaledwie parę dni wcześniej). 🙂 Pismo pomogło i po tygodniu otrzymałem list z przeprosinami, a rachunek został odblokowany.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 rok, 1 miesiąc temu przez  moskit.

Villemo
    Participant

@moskit i @anheros ogromnie dziękuję za informacje. Napiszę pismo do centrali banku.
    Dam znać na forum co z pisma wynikło.

voolkaner
    Participant

Szanowni Państwo,

Mam podobny problem i bank zablokował mi konto.
    Z waszych doświadczeń – czy mozecie mi doradzic który z Banków nie blokuje kont jesli otrzyma informacje o upadłosci?

Będę wdzieczny za pomoc…

Pozdrawiam

anheros
    Participant

Nie wiem czy to jest dobrze postawione pytanie, bo obawiam się, że być może każdy. Trudno powiedzieć.
    Należałoby może zapytać który bank NIE MONITORUJE upadłości sam z siebie, czego skutkiem jest nieblokowanie konta – na pewno Nest Bank.

Aldonaa
    Participant

@voolkaner
    Jeżeli jesteś „świeżo” po ogłoszeniu upadłości – to i tak musisz sprawę konta bankowego uzgodnić z syndykiem (bo to on teraz zarządza Twoim majątkiem). Syndycy mają różne „praktyki”. To czy będziesz miał dostęp do swojego konta zależy i od syndyka i od obowiązujących w danym banku wewnętrznych przepisów.

voolkaner
    Participant

Upadłość ogłosiłem w UK. Ponad rok temu.
    Syndyk już kompletnie sie mną nie interesuje.
    Mój syndyk poinformował wyszstkich wierzycieli o mojej upadłości, niestety jeden z komorników mimo wiedzy o upadłości zablokował mi konto. Szukam poprostu Banku który powie mu Fuck off jesli sprubuje to zrobić ponownie.
    I tak przegra w sądach ale puki co zblokował mi sporo kasy.
    Wiec jesli znacie Bank który repektuje postanowienia upadłości, to prosze o informacje.

Dzieki

Aldonaa
    Participant

Musisz „odkręcić” sprawę u tego wierzyciela, który zlecił tą egzekucję komornikowi. Bo inaczej taka blokada może się powtórzyć nawet po zmianie banku. Komornik ma wgląd (systemem „ognivo”) i namierzy Twój nowy bank.

voolkaner
    Participant

Wierzyciel już nie istnieje.
    To komornik chcę wyrwac kase.

Aldonaa
    Participant

Może spróbować napisać skargę do Izby Komorniczej ?

voolkaner
    Participant

Już napisałem,
    Komornik ma to w czterech literach- to Polska.
    Sąd ma to tam gdzie komornik.
    Wiem że wygram ale potrzebuje Banku który respektuje prawo.

Przeglądajasz 14 wpisów - od 1 do 14 (z 14)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.