Akcje i obligacje

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
  • Autor
    Wpisy
    Comonoro
    Participant

Dzień dobry,
    Na moment sporządzenia majątku nie podałem informacji o akcjach i obligacjach, które posiadam.
    Mam wyznwczony termin PSW. Czy mój wniosek moze zostać oddalony? Czy też można jeszcze to dorzucić do masy?

Są to nieduże kwoty.

kmaro08
    Participant

Ciężka sprawa, bo jesteś już na ostatnim etapie postępowania, gdzie powinien być już zaakceptowany i zrealizowany plan podziału masy przez Syndyka.
    Zastanawiam się czy i w jaki sposób mogłaby wyjść na światło dzienne taka informacja? Nie bawiłem się w akcje, ale czy nie jest tak, że trzeba rozliczyć PIT w przypadku zbycia akcji? A przecież PIT należy dostarczyć wraz ze sprawozdaniem rocznym z wykonania psw.
    Jeśli tak, to nie wiem czy nie lepiej byłoby się nie wychylać, czekać na PSW, zrealizować go i po problemie. Tym bardziej, że jak piszesz, kwota nie jest duża więc i istotność nie jest znacząca. Jedyne usprawiedliwienie, że zapomniałeś wskazać gdyby ewentualnie to wyszło.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 weeks, 1 day temu przez kmaro08.
    Comonoro
    Participant

Kmaro08
    Właśnie wyszlo, bo przyszedl list do Syndyka. Ja nie pamiętałem o tym, bo to bylo dawno.
    Syndyk rządał wyjaśnień. Nie wiem czy teraz mogą mi zamknąć sprawę.
    Akcji nie zbyłem. Po prostu były i nie wiedziałem, że je mam.

Comonoro
    Participant

Up

Te obligacje i akcje mają jakąś wartość? Kiedy zostały nabyte?

Comonoro
    Participant

Jakieś 3/4 lata temu.
    Wartość łacznie pewnie kilkaset złotych. Nie są to duże kwoty.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 weeks temu przez Comonoro.
    kmaro08
    Participant

Według mnie musisz, jak najrzetelniej wyjaśnić tę sytuację syndykowi, zebrać możliwie jak najwięcej dowodów typu, potwierdzenie z datą nabycia tych akcji/obligacji itp. Wszystko po to by przekonać syndyka, że to było nieumyślne działanie – zatajenie majątku, aby ten nie złożył do sądu wniosku o umorzenie postępowania. Na pewno duży plus tej sytuacji to mała wartość tych akcji/obligacji.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 weeks temu przez kmaro08.
    Comonoro
    Participant

Dziękuję. Tak też zrobię.

Biorąc pod uwagę ich wartość nie powinno być problemów. Miałem już do czynienia z gorszymi przypadkami. Niemniej tak jak wskazał @kmaro08 wszystko należy dokładnie wyjaśnić.

Kevin
    Participant

Mógłby Pan opisać te „gorsze” przypadki i jak się zakończyły postepowania? Zna Pan Mecenas przypadki, gdzie sąd umorzył upadłość z uwagi no to, że dłużnik o czymś zapomniał?

Za dużo czasu by to zajęło. Zbyt wiele ich było. Różnie też się kończyły. Niemniej w większości poczytywanie. Z takich bardziej ekstremalnych, to w toku postępowania okazało się, że upadły posiada udział w dwóch nieruchomościach w jednym z krajów UE. Niemniej sam upadły o tym nie wiedział, a przynajmniej miał prawo nie wiedzieć. Związane to było z postępowaniem spadkowym przeprowadzonym poza granicami Polski, w którym upadły osobiście nie brał udziału.

Kevin
    Participant

Rozumiem, dziękuję, najważniejsze, że sądy w większości przypadków orzekają pozytywnie tzn. na korzyść upadłego.

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.