13 -ta pensja

Otagowane: 

Przeglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 43)
  • Autor
    Wpisy
  • #15528
    Korki8877
    Uczestnik

    tak wgłębiłem się w temat i wyczytałem że syndyk może zabrać 50 % dodatków.

    #15529
    Edward87
    Uczestnik

    Syndyk zabiera połowę z każdego dochodu. Jeśli dostałeś za dyżury cała kasę to syndyk musi o tym nie wiedzieć.

    #15532
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Syndyk zabiera połowę z każdego dochodu.

    Świąteczne, nadgodziny w całości.

    #15533
    Korki8877
    Uczestnik

    A to widzicie. Dzięki za odzew. Dziwi mnie tylko że komuś zabrali całość skoro w przepisach jest mowa o połowie wysokości. Zresztą w styczniu będę próbował wykorzystać urlop i zobaczymy na moim przykładzie jak to jest z tym zabieraniem połowy przez syndyka

    #15537
    Edward87
    Uczestnik

    Wiosna jakiś przepis w którym mowa o zajęciu całego dochodu za dzień świąteczny/nadgodziny ?

    „Jeżeli upadły pracuje na więcej niż jednym etacie, to na mocy art. 835 Kodeksu postępowania cywilnego, podstawę obliczenia kwoty wolnej od potrąceń stanowi suma wszystkich dochodów. Syndyk powinien zatem zsumować wynagrodzenia i dokonać potrącenia 50% lub 60% uwzględniając kwotę wolną od potrąceń.”

    #15538
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Jeden etat, kwota zarobku nie za duża (mam potrącane do minimalnej) więc może dlatego.

    #15743
    Korki8877
    Uczestnik

    Witam wszystkich. Kolejne pytanie i niepewność co zrobić. W tym tygodniu dostanę gratyfikacje urlopową . Dzwoniłem do kadr z zapytaniem ile jej dostanę i czy syndyk zabierze całość czy pół a pani z kadr powiedziała że dostanę całość na konto. Jestem żołnierzem zawodowym. Zakład pracy od razu przelewa połowę wynagrodzenia do syndyka a ja dostaję drugą połowę. A jak to jest z gratyfikacją? Nie brana jest pod uwagę przy potrąceniu czy może ja powinienem mu ją przelać??

    #15745
    Korki8877
    Uczestnik

    Pani w kadrach powiedziała że potrącają tylko z wynagrodzenia jak cos

    #15746
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Pani w kadrach

    Wydaje się, że powinna wypowiedzieć się pani z rachuby a nie kadr.

    #15747
    Korki8877
    Uczestnik

    Sorki sorki no tak. Pani z finansowki

    #15749
    Edward87
    Uczestnik

    Nie wiem jakiego masz syndyka, ale ja przy moim udawałem zielonego i przemilczalem nagrodę roczną, ktorej połowa powinna iść do masy. Zawsze możesz połowę wsadzić do skarpety i jak się syndyk tym zainteresuje to pokornie dać mu te pieniądze, ale obstawiam że to umrze śmiercią naturalną.
    Ja też pracuje w budżetówce i miałem potrącane 50 % z wszystkich składowych mojego wynagrodzenia bez wyjątku. Ta nagroda roczna cytuję panią z rachuby – też powinna być potrącona ale zapomniałam, niech Pan zrobi co uważa.

    #15750
    Korki8877
    Uczestnik

    Trułem pani pół dnia żeby mi powiedziała czy dobrze przelała i powiedziała że sprawdzi i poinformowała mnie że zajęciu podlega tylko wynagrodzenie. Wolałem się upewnić. Z tego forum widzę że jest syndyk i syndyk. Też mógłbym udać zielonego ale gryzło mnie to i wolałem się upewnić. A syndyk wydawał się w porządku.

    #15752
    czarownica
    Uczestnik

    Moje doświadczenie jest takie, że 13 pencja zabierana przez syndyka jest w 50 %, ekwiwalent urlopowy w 100 %.

    #15753
    Korki8877
    Uczestnik

    A jak on dojdzie do tego że zakład nie przelał jemu tylko mi? W przyszłości z PiTu?

    #15754
    czarownica
    Uczestnik

    Nie wiem dokładnie czy z pitu czy pozostaje w korespondencji z zakladem pracy. Ja bylam poinformowana przez syndyka że o wszystkim co dotyczy finansów muszę go informować

Przeglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 43)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.