13 emerytura

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy
    Robert86
    Participant

13 emerytura to nowość, będzie wypłacana dopiero po raz drugi. Premier zapewniał że będzie wolna od zajęć komorniczych, ale czy od syndyka ? W ZUSie póki co nie potrafili odpowiedzieć na to pytanie. Kazali przyjść za parę dni.

basia111
    Participant

W poprzednim roku dostałam i syndyk nic z niej nie zajął.

Robert86
    Participant

Ok, dziękuję. Mam jeszcze pytanie co do samej emerytury. To będzie pierwszy miesiąc gdy syndyk będzie pobierał pieniądze na rzecz masy upadłościowej. Gdy z nim rozmawiałem nie był w stanie określić ile będzie pobierał bo nie miał do tej pory emeryta jako upadłego i musi to sprawdzić. W Zusie powiedzieli że to będzie 25 % bo tak na piśmie od syndyka dostali. Czy można negocjować z nim by zabierał mniej czy to absolutne minimum ?

Aldonaa
    Participant

Syndyka obowiązują te same przepisy o egzekucji co komornika. Nie może więc sam decydować o wysokości potrąceń.
    Upadły może natomiast wnioskować do sędziego-komisarza o obniżenie wysokości potrąceń. W dwóch przypadkach (opisanych na forum) sędzia wyraził zgodę na obniżenie. Ale był też inny przypadek, że sędzia odmówił uzasadniając, że „Sąd nie jest od miarkowania tej opłaty”/ potrącenia. Czyli : jak się trafi 🙁

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.